Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İş Bulmam Lazım

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Çok meraklısı değilim istanbulda yaşamanın. Bana kalsa izmirde yaşarım. Ne çekicem istanbulun derdini. Biz bilmiyor muyuz? 1500 liraya maaşı iş peşinde koşucam, biz bir günde kazanıyoruz o parayı dükkanda. Paranın ticarette olduğunu bilmiyorum mu sanıyorsunuz? Niye bu ülkede debeleneyim? Bir kariyer başlangıcım olsun, bir 5 yıllık profesyonel iş tecrübem olsun, sonra alıp express entry'mi geçip gideyim bu ülkeden. Ne yaşacam ulan burda. Şurası modern tr'nin özeti işte. İnsanlar bu ülkede ya seni gömerler, ya senin tecrübesizliğinle dalga geçerler, ya çok iyisindir seni aşağı çekmeye çalışırlar. Bu yani. Sonra sen niye farklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

Çok meraklısı değilim istanbulda yaşamanın. Bana kalsa izmirde yaşarım. Ne çekicem istanbulun derdini. Biz bilmiyor muyuz? 1500 liraya maaşı iş peşinde koşucam, biz bir günde kazanıyoruz o parayı dükkanda. Paranın ticarette olduğunu bilmiyorum mu sanıyorsunuz? Niye bu ülkede debeleneyim? Bir kariyer başlangıcım olsun, bir 5 yıllık profesyonel iş tecrübem olsun, sonra alıp express entry'mi geçip gideyim bu ülkeden. Ne yaşacam ulan burda. Şurası modern tr'nin özeti işte. İnsanlar bu ülkede ya seni gömerler, ya senin tecrübesizliğinle dalga geçerler, ya çok iyisindir seni aşağı çekmeye çalışırlar. Bu yani. Sonra sen niye farklısın.

Trde yaşamak istemiyorsan, paran bok değilse ve kalifiye değilsen tek yol bodrum garsonluğu, bi önceki sayfadaki komikli posta benzer bi tanıdığım şu anda böğmingımda villada barbekü yapıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hacı sende çözemediğim bir luğzır havası var. nedense bu çocuktan bi cacık olmaz etkisi bırakıyor forumdaki karakterin. o yüzden iş bulacağın varsa da olmaz böyle konuştuktan sonra. defalarca kariyer topiğine tavsiye verdik dil tükettik, gelmiş istanbulda garson, o bu muhabbetlerine devam ediyorsun. enteresan yani

bu okulla yerle falan alakalı değil. okul okumamış ama öyle istekli heriflerle tanışıyorum ki "lan bi alalım bi bakalım belki kendine yatırım yapar geliştirir" diyorsun. kimi de üniversitenin kralını bitirmiş olsa da "yok abi bundan olmaz" diyosun. neden böyle bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Anhora said:

Yapamıyorum işte, insanlara bağımlı yaşayınca strese giriyorum. Yaş oldu 24 hala çocuk muamelesi yapıyorlar. Kardeş olmadığından galiba.

Yani 24 yaşına gelmişsin ne işin var ne okulunu bitirmişsin. Sence kardeşin olmadığı için çocuk muamelesi mi görüyorsun yoksa başka bir sebebi olabilir mi dersin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...