Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

bende high/ultra arasi bisiler yaptim ilk kez bi yere gelince bazen 2-3 sn bekliyorum acik alansa sonra rahat oynaniyor o god ray olayi haric baska bir sorunla karsilasmadim bende.

kopegi biraktim robotu aldim yanima. Diamond city e giderken yolda brahmin merchant var Diner a gelmeden denk gelirseniz, 2 ton esya sattim lel.

BoS buldum onlarla takiliyorum simdi guzel gidiyor, ui baya hantal ama menulerde surekli tuslar degisiyor bir is yaparken tab esc e falan derken bi geri bi ileri hehe

birde su klasik muzik radyoda calan 1-2 parca cok iyi.

ahah iyimis:

http://static3.gamespot.com/uploads/scale_large/1179/11799911/2963602-fallout.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Herve Caen yenilince biz de mi yenilmiş sayılıyoruz? Tim Cain ve Avellone a verseler bi cacık olurdu settingden, artık en fazla fried patata. Ki bugün bethesdaya nasıl çakıyorsak o alternatif timelineda da yeni interplaye öyle çakardık

http://wasteland.riotpixels.com/wp/wp-content/uploads/2012/12/Gravedigger3334-300x208.png

Sam said:

fo1 & fo2 setting, diyalog kalitesi ve char sistemi hariç her bakımdan dandik oyunlar bugünün standartıyla. o tadı almak istemem bugün, pillars'ı açtım 2 saat oynayıp bıraktım öyle. wasteland 2 gene 2 gün dayanabildim.

E ne kaldı geriye? Combat? 20 yıllık oyunda grafikleri eleştirmeyeceğine göre? Bide ne pillars, ne de wasteland F1 ve 2nin tadını veremez, pillars zaten baldur ekolüne bi selam çaktı (ki bi iki noktada failladı topiğinde tartıştık zaten), wasteland de koridor open world yapıp tactical squada bağladı, kendi içinde tutarlı olsa da falloutlarla tek ortak noktası setting. Gerçekten o tadı almak isteyenlerin bugün tek alternatifi new vegas. Eğer kötü indie grafiklerine takılmıyorsanız underrail ve AoD var, eskilerden arcanum. Ama WL2 ve PoE'nin feelz olarak da pek alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kimseye birşeye çaktığınız yok, burada laklak ancak. gerçek dünyada hiçbirşeyi değiştirmeyen, kahvehanede memleket kurtarma tier muhabbet işte. gördük işte bone dışında kimse gidip iki satır yazmadı.

combat, konu, (fo1 iyi ama fo2 net kötü) skill sisteminin içi boş şişkinliği, (trilyon kullanılamayan skill) sanat yönetimi, facia ui ve combat harici de map'te sıkıntılar, vs makalesini yazasım yok oyun açıkken şimdi ama fo2'yi 5 kere bitirdiğim halde en son açtığımda 2 saatte kapattım. kötü yaşlanan oyunlar oldular maalesef ki bunu da top 2 franchise'ım olduğu halde söylüyorum. hala büyük hayranım ama hayallerimde kalsın o tad çünkü bugün için en baştan elden geçmesi lazım.

AoD süper patates, fo1 & fo2 tadını ben en son dead state'de aldım geçen aylarda, başka da oyun yok formülü modern şekilde uygulamaya çalışan. underrail filan 8-shit onu saymıyorum.

boston şehir içine gelince benim makine ağladı ya norak, pc aldıracak gibi. :/
Sosyal ağlarda paylaş

ben baya mutsuzum ya gameplay konusunda.

companionlar bir kere bozuk. a'dan z'e bozuk.
AI saçma sapan hareket ediyor.
oyun bazen saçma sapan hızlanıyor (fps'denmiş).
her yer inanılmaz aydınlık. neden böyle anlam veremiyorum. (kapalı alanlarda çok fazla ışık kaynağı var. gerek organik gerek mekanik)
stealth mekanikleri, mobların aggro mekanikleri bozuk.

lvl 14'um stealth mekana giriyorum, odayı load eder etmez "caution" oluyor. companiondan mı diyorum, ona da geride stay diyorum yine aynı. caution dedikten sonra bekliyorum, hidden olarak ilerleyip sneak yapıyorum. ilk sneakten sonra yüklediğin instance bölgesindeki her şeyden aggro alıyorsun. ulan boğazını kesip öldürdüğüm adam niye bütün bölgeyi bana aggroluyor.

boss fightlar cheese üzerine kurulu. swan falan tam bir şakaydı.

level designlarda mobların yerleştirilme şekilleri çok garip. altlı üstü veya kalabalık gruplar halinde gruplandırılmış. 1. layerdakini agroluyorsun adam 2. - 3. kattan sana ateş etmeye başlıyor metal delikli merdivenlerin içerisinden falan.

tactical yapmak istediğin hiçbir şeye izin vermiyor.

borderlands gibi oyna diyor.

pew pew pew, choke point tutup molotof atalım aga.

2 stealth perk
2 melee perk

aldım elimde rifle ile uzaktan pew pew ateş ediyorum mal gibi.

luck buildine de gitmeyin, actionların x5 exp bonus veren perk u buglı. x3 deli gibi verirken, x5 100 actionda 1 falan veriyor. supposedly int e alternatif bir sunması gerekiyordu ama düzgün çalışmıyor. macera istiyorsanız lvl 1 bırakın perk'u, ondan sonra levelı gelince level 3 yaparsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

razzRaziel said:

Black-ice said:

fallout 1 ve 2'den aldığımız o hissiyatı ve tadı alalım

bunu istediğin yapımcıyı getir veremez zaten, hadi değişen oyun sektörünü de geçtim. bunun için o yıla(yaşa) geri dönmen lazım.

Yok öyle birşey. AAA İzometrik RPG hala üretilmedi, muhtemelen de üretilmez ticari nedenlerden dolayı (sadece PC kitlesine hitap etmesi etc.)

Ha ama üretilseydi modern oyunlarda olan birçok şeyin eklenmesiyle güzel olabilirdi, nedir bu:

>Story
>Voice-over
>Setting ve Art
>Müzik
>Campaign 1-4 player co-op
>Co-op diyaloglar: her player'a Alignment, background ve kişilik trait'lerine göre diyalog seçenekleri. Karakterlerin stat'larına ve kişilik trait'lerine göre veya partideki düşünce birliğine göre diyalog sonucu.
>Turn-based combat sistemi, real-time combat 4 player keyifli olmayacağı bariz.
>Kaynakların değerli olduğu düzgün bir crafting sistemi
>Combatta birbirleriyle interaktif spell'ler (Divinity güzel yaptı bunu), her combatta teamplay gerektiren invul/resist'li, düzgün AI'lı düşmanlar.
>Mod Support

Devamında da DLC'leri basar basar satarlardı ama konsol kitlesine pek hitap etmeyeceği için üretilmez.
Sosyal ağlarda paylaş

kapalı alanlarda bazen stealthten adama çıkıyorum, çıkmamla ölmem arasında vats animasyonu kadar zaman geçmiyor. hangi akla hizmet bütün mobları cluster olarak koymaya gerek duymuşlar anlamadım. ulan 5 tane oda var. 1 odada 4 mob, yan odada 2 mob geriye kalan odalar boş. 1. moba vurduğunda yan odadakilerde geliyor zaten.

yani ilerliyorum ama zerre zevk almadan ilerliyorum.

nv'de de stealth, melee oynamıştım. inanılmaz keyifliydi. mekanikler devrimsel değildi ama gameplay i destekleyip izin veriyordu. adamlar resmen fuck that borderlands demiş.

üşüyoruz reis

bu arada hem player hem mob blokları da bozuk. kesinlikle bloklamıyor melee silahlar. adam çatır çatır ateş ederken instant silaha dönüp blok koyuyor falan saçma sapan. elinde sub machine olan adama melee vuramayıp, melee dayak yiyerek ölmek yeni bir deneyim oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten izo. rpg dedigin binlercesinin oldugu japonyada bile bitiyor yavastan ki steamde english ceviri yapip satiyorlar malum son 1-2 yildir.

ben mumkun oldgunca vats aciyorum fps ates etmek yerine, adamlar kaciyor cunku sag sol, yarisi bosa gidiyor, belki tasarruf oluyordur o sekilde emin degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gidip ofislerine molotof mu atalım sam? Ahasdfsd ne yapmamızı bekliyorsun yani? Benim mücadele yerim paticik, sen burdaki insanlara gerçek değil falan mı diyorsun? Çok ayıb

Sam said:

fallout adıyla facia oyunlar çıkacaktı interplay'in elinden almasaydı bethesda. o konsola çıkan fallout: bos tier şeyler çıkacaktı. mumla arayacaktınız bu fo4'ü. hakikat bu.

Hakikat bu değil işte, bethesda önce F3 hakkını, sonra fallout ip hakkını, son olarak da mmo hakkını aldı. HİÇBİR ŞEY yapamadı Herve, çarçur etti bethesdadan aldığı paraları. Geçenlerde KS yokladılar insanlar ardıyla güldü falan. Geçiniz yani.

Ki yine haksızsın yine haksızsın, ne AoD patates, ne underrail 8-bit, ne F1 ve 2 dandik sallamışsın bol keseden. Ama fallout4ün beklenenden kötü çıkmasının verdiği sinire bağlıyorum üzerinde durmayacağım. Settlerlarınla kurup sims oynamanın verdiği queyfe bırakıyorum seni, sen de rpg konularını yavaşça yere bırak ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

kopegi biraktim robotu aldim yanima.

bende robotu aldim, icim sizladi yalniz kopegin mazlum bakislarina :(

robot felaket guclu kopege kiyasla, yakiyor kiyim kiyim ghoul dogruyor sdafsa

ya o degil de, oyunda mekanlar atmosfer bir harika yahu

ikide bir durup ss almaktan ssd sisecek sdfsdfsd

su sagdaki fabrika da yaklasik 1 saat falan ugrastim questi yapacam diye felaket bir mekan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bias tabii ki var abi, biasım olmasa son 5 ay oyunlardan keyif alamaz hale gelmezdim. Ama şunu da söyleyeyim ki aynı bias çok kötü geri teper sonuç bana ters çıksa, buna en iyi örnek mesela firaxis xcom. Borazanlığını yaptım çıkana kadar bir yıl, sonra da yerin dibine soktum oynayınca hem burada hem resmi forumunda. Sid amcaya büyük saygı ve sevgi duyduğum halde adamın şirketinden tiksindirdi.

o bakımdan kendini kandırmaya müsait bir insan olmadığım test edilip onaylandı bayağı. Sevdim mi tam severim, sildim mi bir kalemde! (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...