Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Abi adam ne yapması gerektiğini biliyor, açık açık söylemiş zaten. İnsanların mizacı, karakteri değişmiyor malesef. Değişeceğini düşünerek evlenen, çocuk yapan milyon tane insan var. Hiçbiri değişmiyor. Ben adam zaman kaybetmesin istiyorum. "Boşanmanın bir yolunu bulmalıyım" diyen adamı neden kararından caydırmak istiyorsunuz? Adam zaten suçluluk duyuyor, harekete geçemiyor. Yeterli desteği bulsa, koşa koşa gidecek boşanmaya.

Kardeşim, sen kimseye bakma. Şuana kadar kaç kere anne/babanı kırdığını, üzdüğünü düşün bir.. Bir kez olsunda annenin/bananın senden iğrendiğini söylemediğine eminim. Süreç sıkıntılı ama sonunda ışık var. Dipte olmanın sıçramak için avantaja çevrilebileceğini söylerler. Konu sadece evlilik değil. Birçok şey değişecek, yenilenecek. Üstünden kalkacak yükün sana yansımasını düşün. Onarmak mı, yoksa sıçrayıp herşeyi arkanda bırakmak mı? Sen gerçekten hangisini istiyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar kimse boşanmak için evlenmiyor, ama 1980 model cahil aileler gibi "bu eve gelinlikle girilir kefenle çıkılır" kafalarına da gerek yok. "Düzelir" diyerek sorunlu evlenilmiş, elbette düzelme falan olmamış, boşanmalar konuşulur olmuş, bunun daha düzelmesi olmaz. Bu saatten sonra "çözüm" sanılacak her şey aslında erteleme olur.

Boşa gitsin. Sancısız bir geçiş olmasını istiyorsan kendine 6 ay - 1 senelik bir plan çiz ve bu plana göre ilerle.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

Sakin geri adim atma bak gelir ellerimle vururum agzina agzina.

Benimki bu gece aradi, kendine bok surdurmeden 'kari kiz ortamlarina akiyosundur sen. Ben kilo aldim, neredeyse 30 yasindayim' vs dedi, belli aglamis da biraz. Ben it gibi pesinde kosarken dusunecekti hic kusura bakmasin.

La rıdvan sana kıl kapıyodum bazen ama şu an tam bir delikanlı olduğunu anladım.

Kardeşimsin artık
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

Benimki bu gece aradi, kendine bok surdurmeden 'kari kiz ortamlarina akiyosundur sen. Ben kilo aldim, neredeyse 30 yasindayim' vs dedi, belli aglamis da biraz. Ben it gibi pesinde kosarken dusunecekti hic kusura bakmasin.

Belli ki bir yerlerin sızlamış ama paylaşma gereği hissetmişsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Theridone said:

pislige bak kirmis kizin kalbini. +30 ve sisman evde kaldi kiz. icinde hic mi sevgi kirintisi kalmadi. vicdansiz hewal.
Sosyal ağlarda paylaş

hitapla alakası yok işin, bi arkadaşım "totom" diyor.
Dedemde hanımedelal der mesela ama eziyet eder karısına.

içinde "R" olugundan sevimsiz geliyor karı lafı, ama gayet güzeldir bence.

aşkitom,göbiştom,patatesli kurabiyem,totom,karım,canım,bebetom,ibirikitom.

bunlar laf fazlası değil. çok qq yapmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl hitap ettiğin cokda mevzu değil babamda anneme zamanında ''yahu karı kalk hadi dışarı cıkalım bunaldım'' gibi şeyler söylerdi keza bende eşime Şapşik,Kadın,Hatun,Avrat filan diyorum.

Cocuk konusunda haklısın aynı dertten bende müzdarip durumdayım , inatla korunmuyor bi punduna getirip nasıl hamile kalırım hesapları hep halbu ki anlaştık evlenmeden önce 3 sene cocuk yok borçlarımızı kapatana kadar fakat ben 1 senedir hergün cocuk yapalım , olsa ne güzel olurdu gibi tırıvırıları dinlemek zorunda kalıyorum...

Bırak midemi bulandırıyorsun desin , sende anlayışsızlığıyla seni nasıl soğuttuğunu ifade et , anlayışsız olduğunun üstüne bas kesinlikle, rahat bi hayat sunamayacağın çocuğun hiçbir şekilde huzur getirmeyeceğini anlat, bağırma hep alçak ses tonuyla konuş , sinirlenmediğini farkedince bişeyler kafasına dank edecektir, sinirlenip bağırman bişeyleri hala önemsediğini ifade edecektir ona , sakinliğini koru... :)
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bi müdürüm olmadı ve olmasın mümkünse. Ben mümkün olduğunda kadınlarla tartışmam. Zaten akıllı kadın olayı tek kelime ile anlar, eğer uzatıyorsa kadın tayfası o tartışmadan hiç bi kazanım olmayacaktır, jet hızıyla kaçmak en güzeli. Ya kadın kazanacaktır, ya da sen kazansan bile sana türlü türlü acıtasyon, kusurlarını yüzüne vurma, kendini ezmeye çalıştığın vs vs diye diye hep kaybeden oluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Xtreme_Chill said:

ya bi kere gebeliği nasıl savunuyorsunuz benim iznim olmadan kullanmamış işte, ama ben önlem alıyordu diye biliyorum. adalet bunun neresinde, ben istesem zaten istediğimle kalmam çocuğu istediğim için yapmış olurum ancak benim müsadem olmadan yapılıyor birşey. bu durumda da aldırtmak, gerekirse zorla da olsa EN DOĞAL HAKKIM diye düşünüyorum.

Üç mesajda bir öküz değilim diyip, dört mesajda bir öküzlüğünü arttırıyorsun. Sende de bir takım hatalar vardır kesin, bu durumu görünce öyle diyor insan.

Kadının doğum kontrol hapı kullanması senin izninle olan bir şey değil. Sen bu kadar sorunlu bir evlilikte hala cinsel hayat yaşayacaksın, kendin uğraşma diye tüm önlemi kadına aldıracaksın, sonra kullanmadı diye ZORLA DA OLSA EN DOĞAL HAKKIM gibi hayvanca bir yaklaşım sergileyeceksin. Bunu geçelim yani, kusura bakma. Her salaklığın bir bedeli olabilir, inşallah ödemezsin ama ödersen de sağa sola bok atmayı, zorbalığı hak görmeyi bir kenara bırakacaksın.

+1 sevgili baggio.

Ya oturdum bir de okudum tum topigi. Gercekten aranizda cok ariza insanlar var cocuklar. Beraber oldugunuz/olacaginiz insanlara allah sabir versin.

Tavirlara yorumlara gel ya. Zorla da olsa aldirmak hakkiymis. Biraz daha umursamayan bir kadin olsaydi seni gormek isterdim deneyisini.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...