Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlilik ve çocuk sorunsalı

Xtreme_Chill

Öne çıkan mesajlar

Xtreme_Chill said:

Uzun bir süre duygusal ilişki filan kesinlikle olmayacak zaten. Şuan olabildiğince anlayışlı bir tavır sergiliyorum. İlgileniyorum vs ancak bir şekilde boşanma gerçeğine inandırmalıyım ve bunu en kısa zamanda yapmalıyım. Kendimden soğutma taraftarı değilim, ancak bu konuyu ucundan da olsa gündeme getirdim(çünkü çocuk olmazsa boşanalım diyordu) ve aşırı duygusallaşıp uzun süre ağladı. Neyse yok böyle birşey diye unutturdum konuyu ya da öyle olduğunu sanıyorum ama şuan sanki hiç tartışmamışız gibi davranıyor. hani hiç problemler yaşamamışız, herşey süper yolundaymış gibi. bu durumun üstesinden gelmek için aklı başında insanların fikirlerine ihtiyacım var.

Abi yetmedi mi sergilediğin anlayışlı tavırlar, ne kadar böyle sürecek? O değil miydi çocuk olsa da olmasa da boşanıcam diyen. İlişki mi yaşıyorsunuz yoksa oyun mu oynuyorsunuz? Sen böyle tehditler, entrikalar ile mi uğraşacaksın. Herşey yolundaymış gibi davranıyor diyorsun. Bunu ilk defa yapmıyordur eminim. Farkında değil misin ne yaptığının? İlişki bir kişinin omuzlarına yüklenmez. Sen bunca zamana kadar hep vermişsin, hep onarmaya çalışan taraf olmuşsun. Normal mi sence böyle olması. Aman çok üzülür, biraz toplarlansın öyle harekete geçerim diye sakın düşünme.
Bak en azından cesaretini toplamış artık boşanma gerçeği ile yüzleşmişsin. Muhtemelen önceden bunu düşünmek bile canını çok sıkıyordu. İsteklerinin sorumluluğunu almaktan çekinme, erteleme.

Kürtaj olduktan 2 gün sonra taksimde sabahlayan insan gördüm. Seninkinin duygusal olarak vampir bir tarafı olduğu için durumunu koz olarak kullanacak. Bir türlü çıkamayacak o duygusal "bunalım"dan. Böyle oyunlara gelme. Zaman akıp gidiyor, istediğin hayatı yaşa.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok fazla okuyamadım, sorulmuş veya bu cenahtan girilmiş mi emin değilim ancak dillendirmem gereken bazı noktalar var, kadınları ve özellikle çakal kadınları az çok tanıyan biri olarak, şu noktaları birleştirince kaşlar kalkıyor;

Güven problemim var, olur olmayacak şeylerde evi terk etti eşim diyorsun.
Evliliğimiz sallantıdaydı, kadının da bu sallantıyı çözmek için somut bir girişimde bulunmadığını belirtmişsin. Yani kadının seni bırakması, gitmesi, evliliğinizin bitmesi gibi bir istenci var.

Normalde korunuyorduk, o gün korunmamış ve hamile kalmış diyorsun. Yukarıda anlattığın şeyleri yapan veya yapmayan bir kadının "evliliğimi kurtarayım" diye hamile kalması pek kadınlara göre bir hareket değil. Bir günlük korunmama seansından da hamilelik epey düşük ihtimal.

Kadın "ben çocuğu doğuracağım sen olsan da olmasan da" demiş, demek ki pek evlilik kurtarma kafası değil, eşinden ayrılmayı düşünen ve bunu kafasına koyan bir kadının çocuk yapayım diye düşünmesi çok düşük ihtimal. Çünkü bir kadın her şeyden önce güvende olmak ister, bu pek örtüşmüyor bu dürtüyle.

Sonuçta hepsini topladığımızda şöyle bir soru sorman gerekiyor kendine: Çocuk benden miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Abi yetmedi mi sergilediğin anlayışlı tavırlar, ne kadar böyle sürecek? O değil miydi çocuk olsa da olmasa da boşanıcam diyen. İlişki mi yaşıyorsunuz yoksa oyun mu oynuyorsunuz? Sen böyle tehditler, entrikalar ile mi uğraşacaksın. Herşey yolundaymış gibi davranıyor diyorsun. Bunu ilk defa yapmıyordur eminim. Farkında değil misin ne yaptığının? İlişki bir kişinin omuzlarına yüklenmez. Sen bunca zamana kadar hep vermişsin, hep onarmaya çalışan taraf olmuşsun. Normal mi sence böyle olması. Aman çok üzülür, biraz toplarlansın öyle harekete geçerim diye sakın düşünme.
Bak en azından cesaretini toplamış artık boşanma gerçeği ile yüzleşmişsin. Muhtemelen önceden bunu düşünmek bile canını çok sıkıyordu. İsteklerinin sorumluluğunu almaktan çekinme, erteleme.

Kürtaj olduktan 2 gün sonra taksimde sabahlayan insan gördüm. Seninkinin duygusal olarak vampir bir tarafı olduğu için durumunu koz olarak kullanacak. Bir türlü çıkamayacak o duygusal "bunalım"dan. Böyle oyunlara gelme. Zaman akıp gidiyor, istediğin hayatı yaşa.

Ahah psikologsun di mi bi de sen? Yazmaya üşendim yemin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Nosfe said:

masa said:

Ahah psikologsun di mi bi de sen? Yazmaya üşendim yemin ediyorum.

bir psikolog olarak iki tarafı da dinlemeden kesin yargıya varman ilginç geldi bana da.

daha önceki postumdaki bir evlilik danışmanına başvurmanız konusunu düşünmenizi öneriyorum. (masa gibi birine denk gelmezsiniz umarım.)

henüz 2 senelik evlisiniz, belli ki birbirinize ve evliliğe uyum sorunları yaşamışsınız, ayrıca bu hamilelik olayı ikinizin de dengelerinizi alt üst etmiş olabilir. aranızda sevgi varsa her şeyin üstesinden gelinebilir. terapi yoluyla aranızdaki sevgiyi de bir nevi test etmiş olursunuz. doğum kontrolüne dikkat etmeniz şartıyla boşanmayı 6 ay, 1 sene geciktirmenizin çok fazla zararı olmayabilir. ama tabi ben eşimi hiç mi hiç sevmiyorum, onunla birlikte olmaya kesinlikle dayanamıyorum diyorsan uzatmanın gereği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Ha bir de kadın seni kopek gibi seviyor bence. Evliliginizdeki o sorunları ilgi beklediği icin çıkartmıştır muhtemelen de.

Seni bağlamak icin çocuk yapmak istedi, seni kaybetmemek icin çocuğunu aldırdı kuzu kuzu. Şimdi de herşeyi düzeltmeye çalışıyor. Sen önce şunları anla bir de ondan sonra yap ne yapacagını.

konudaki haklı postlardan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar okumuş olursa olsun Türk kadınından bahsediyoruz.Buradaki "Türk"lük vurgusu kadının karakterinden ziyade çevresinin Türk oluşunun öneminden geliyor.
Boşanma= dul kalmak+başarısız evlilik+çocuk sahibi bile olamadan bekar hayata dönüş+aile dost ne der tatavası vs.vs.

Yani kadın boşanmaya sıcak bakmıyor diye adama deli divane aşıkmış gibi yorumlar yapmamak gerek. Tanımıyoruz ikisini de ki olayların şu gidişatına bakılırsa bariz bir sevgi eksikliği var her iki taraftan da.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

ahmedinejad said:

Ha bir de kadın seni kopek gibi seviyor bence. Evliliginizdeki o sorunları ilgi beklediği icin çıkartmıştır muhtemelen de.

Seni bağlamak icin çocuk yapmak istedi, seni kaybetmemek icin çocuğunu aldırdı kuzu kuzu. Şimdi de herşeyi düzeltmeye çalışıyor. Sen önce şunları anla bir de ondan sonra yap ne yapacagını.

konudaki haklı postlardan biri.

+1

Türk kadını ilgi ister, hem de ilgiden boğulmak ister. İlgi görünce boğuldum der boğuyon der, kızıp tamam karışmıyom deyince "ya arıyorum açmıyosun, kendin de aramıyosun, kimlesin sen nerdesin ya!" der.

napcaz biz ya.
Sosyal ağlarda paylaş

kadın normal bir insandan daha zeki/çalışkanmış yalnız. bu tür insanların iletişim problemi inanılmaz. özellikle türk kadını diyoruz bakın. ilişkilerde iletişimsizlik sorununun temel sebeplerinden biriler. kadın belli ki aşık, yoksa boşanma riskiylede olsa o çocuğu aldırmazdı. azcık düşünün. anne olucak lan kadın. "doğurucam bunu her türlü bakıcaksın adam." diyip nafakayıda çakabilirdi. bence burada adamın yapması gereken iletişim sorunlarını çözmek. kendi iyice denesin, olmadı terapiye başlasınlar işte. kadını da gereksiz tribe sokmasın "boşanıcaz bak nihahaha" diye. ben sinir oldum abv.
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

orası öyle. kimsenin yeri doldurulamaz değil. adamın boşanmadan önce elinden geleni yaptığına inanmıyorum ben. şu haliyle boşanırsa tüm suç adamda bana kalırsa.

neden israrla suc ve suclu aramaya calisiyorsunuz ki..birey olarak da degil..toplumsal olarak.. damgalar gecer..

yasalarimiz da ole ..kadin evlendi mi bir kere bitti ..bosaninca nafaka baglanir butun hersey kadina verilir bilmem ne..
Sosyal ağlarda paylaş

Auril said:

anlaşamıyorlar kavga edip duruyorlar işte neden zorluyorsunuz ki

bütün hayatlarını birbirlerine ipotek edip işkence mi çeksinler ömür boyu?

böyle diyen var mı da konuda? hala seviyorsanız boşanmayın düzeltmeye çalışın diyorum ben şahsen.

sevmiyorsa da uğraştırmasın artık kadını, kendi de uğraşmasın. en kısa sürede bitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

abi boşancan, 3-4 sene sonra ailen evlen diye baskı kuracak.

düğündü, nişandı, kınaydı, perdeydi, avizeydi...

bak bi daha düşün :D

ha bir de bu var. ben evlendikten sonra 2 ay düğün kabusu gördüm. her seferinde lan ben evlendim ya niye tekrar bunlarla uğraşıyorum diye uyandım uykudan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...