Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stellaris

Norak

Öne çıkan mesajlar

bazi oyunlarimda cok guzel cok eglenceli giderken bazi oyunlarimda bir sure sonra yapacak bir seyim kalmiyor.

ornegin en son oyunumda su anda 5 koloni ile varabilecegim dogal sinirlara vardim. (genelde 15 falan oluyordum, oyle pis yerde dogmusum ki. kaldi burada)

savasmadan genislemem artik mumkun degil. cevremdeki herkes beni seviyor. ama kimse gecis haklarini vermiyor. dolayisi ile ustlerinden gecip bir yere de gidemiyorum.

rival oldugum, beni hic sevmeyenler de cok cok uzagimda.

cevremdeki kimseye askeri ustunlugum yok. birine vardi, o da vassalim zaten.

baska birine dalsam ikinci bir tane gelirse GG olacagim. oyle ekrana bos bos bakiyorum. boyle static, stalemate bir oyun gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
yama ile geleceklere şöyle bir baktım. güzel ama yetmez. oyunun tweak'den çok content'e ihtiyacı var. o da çok yavaş gidiyor. böyle giderse replay value gelmesi bir seneyi aşar. umarım çaktırmadan arkada expansion falan bir şey yapıyorlardır. community sözünü dinledik şunu değiştirdik falan iyi güzel de eksiklikler ne olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
maxigenous said:

guardian dediğin master of oriondaki orionu koruyan abi işte. baya yaratıcı olmuş.

burada biraz daha derin ama. bazilarinin kendi behaviori falan olacak. politics e etki de edecek alliancelar bakimindan vs benim sevmeme sebebim tek uber guclu yaratik vs binlerce gemi fleet konseptini sacma bulmam. fallen empirelara yapilan bir rotus olsa guardian fikridaha iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

leviathans bütün olarak iyi bence ama oyunun gördüğüm tıkanma yerlerini tek bir büyük challenge koyarak aşmaya çalışmak şu ana kadar yanlış yaklaşım oldu. çünkü o challenge bittiği saniyede rakip kalmıyor önünüzde. mesela şu büyük event'lerin sadece birinin değil de hepsinin aynı senaryoda çalışması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kanallarında biraz izledim dlcyi. Mevzu leviathan iyi veya kötü de bitmiyor. Leviathanlar temelde bir yıldız sistemini koruyan korsanlar gibi şeyler. Rahatsız etmediğin sürece oyununa negatif bir etkisi yok. Adamların amacı mid game için ödülü ve zorluğu uygun olan bireysel quest ve tehdit olmak. Üzerlerinden teknoloji ve loot falan düşüyor işte. Daha ileri veya geri bir şey beklemeyin. Peçte korsanları falan revamplayacaklardı. Early game tehditleri peçte mid game de dlcde toparlanıyor galiba. Dlcyi keşif üzerine tasarlamışlar.

Dlcnin kalanı daha ilginç. Merchantların bir kısım(rare resource vs. satmak gibi) ciddi bonusları var. Sanki oyunda rakip devletler harici yeni oyuncular varmış gibi oluyor. Yine özellikle mid game için etrafı keşfedip herifleri bulmaya çalışmak faydalı bir iş. Leviathanlarda olduğu gibi saldırma seçeneği de var.

Yeni patchle birlikte geldiği için tonla feature olacak zaten. Peçte fallen empireların aktifleşebilmesi özelliği geliyor. Daha talepkar olma özelliği vs de geliyor. Dlcde de fallen empireların kendi aralarında savaşması krizi koymuşlar. Fallen empireların uyanma nedenleri arasında late game crisisları olduğunu düşünürsek bu da herhalde late late game krizi olacak sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam 2-3 saat oynadım şimdilik en büyük değişiklik gemi dizaynlarında olmuş, tek tip hull var artık yani en azından corvetler öyle, PD takamıyoruz artık corvete. Torpedo için de artmık özel bir slot var, corvette o slot yoktu ilerde açılır mı bilmiyorum.

Korsanlar eskiye göre biraz daha zorluyor düzenli olarak artan güçle saldırıyorlar yani üslerini bulup patlatana kadar. Levithan paketini de aldım ama paket içeriği ile henüz karşılaşmadım.

Spaceportlar daha zorluyor artık eskiye göre tabi oyun başlarında sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
1.5 Patchi ile Civ V de olan bir sistemi getirecekler tradition adı altında. Ve 1,5 pathi ile birlikte birde eklenti gelecekmiş ne olduğunu söylemiyorlar şimdilik.

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/stellaris-dev-diary-55-unity-and-traditions.988693/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...