Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone - iPad - Apple Watch

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

13 dakika önce, monoscope dedi ki:

hala applenin en güçlü bilgisayarını alsak bile oyun oynayamıyoruz ama o konuda üzüyolar

Abi ben oynuyorum. En güçlü bilgisayarı falan da değil. Her oyun yok evet ama native m1 olanlar bayağı performanslı çalışıyor. Youtube'da bayağı review var. Ben şu ana kadar Hades, LoL, PoE falan oynadım max res stabil fps veriyor. İşin fantastik kısmı ise hiç ısınmıyor, fanı bile çalışmıyor çoğunlukla.

Sosyal ağlarda paylaş

Güncel liste bulamadım da bayağı var. TW serileri falan M1'e portlanıyor mesela. Rosetta2'yle de çatır çatır oynanıyorlar. Yeni çıkan oyunlar da yine m1'le geliyor. Bende m1pro var, her gün oyun oynuyorum.

Mac'te oyun oynanmaz mantığı m1'le sarsılmıştı, m1pro ve max'le tarihe karıştı bence. Makul olmayan tek şey sırf oyun oynamak için macbook almak artık, o da pahalı olduğu için. Yoksa cihazların mobil gaming performansı 3060 seviyesinde. Hatta benchmarklar var m1max'le razer'ın 3080'li modelini karşılaştıran. Üstelik 3060'lı 3080'li laptopları fişten çekince performansları yerlere düşüyor. Mac'lerde hiç bir şey değişmiyor. Yeterince hayatsızsanız kafede WoW açıp raid yapabilirsiniz.

Sosyal ağlarda paylaş

ipad air almayı düşündüğümden iki haftadır ipad videoları izliyorum. apple ürünlerdeki aslında teknolojinin senelerdir sağladığı özellikleri über yeni şeymiş gibi anlatma hastalığı ipad videolarında tavan yapmış. aşırı marketingden kafam karıştı. fiyatlar da artıyor o yüzden bir an önce karar vermek istiyorum. çizim, video editing falan yapmıyorum. okul için makale okuma not alma gibi işler için kullanırım diyordum. ancak aksesuarları da hesaba katınca macbook air fiyatına ulaşıyor. macbook air alıp bilgisayarı da yenilemiş olma daha mantıklı geldi. daha önce macos kullanmadım o da çekince yaratmıyor değil. kafam çok karıştı sormak istedim hangisini almalıyım sizce

fiyatlar

--

ipad air 4 - 9000 tl (troyestore)

smart keyboard folio - 2780 tl

apple pencil 2 - 1780 tl (tvtcomtr)

=13560 tl + magic mouse da alınsa 1000 tl de o desek 14.5k oluyor

--

macbook air - 15k (troyestore) mouse yok

Sosyal ağlarda paylaş

dostum en büyük farklılık şu: eğer zaten bilgisayarın varsa, sadece not alacak ve içerik tüketecek portatif bir cihaz arıyorsan ipad + kalem al geç. eğer bilgisayarın yoksa veya onu da yenilemek istiyorsan, her işe yarayacak ama biraz daha büyük bi cihazı da taşırım diyorsan tabii ki macbook al. tek kurşunum olsa kesinlikle macbook alırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar için çok teşekkürler bu kadar beklemiyordum ?

@roket adam tek atım kurşunum var bence de macbook o yüzden

@KHaRoN aynen ipados u ne kadar övseler de övdükleri özellikleri zaten normalde her aygıtta olan şeyler

@KillJoy elle yazmayı çok sevmiyorum aslında makaleleri foxit readerda highlight edip notlarımı comment olarak klavyeyle giriyorum. Ama pencilı o kadar övmüşler ki acaba alsam elle yazmaya alışır mıyım diye düşündüm

mouse > touchpad benim için

@cabiria sanırım macbook alcam gibi ama sonrasında budget ipad bulursam ikinci el falan üstüne o olabilir

Sosyal ağlarda paylaş

On 11.03.2022 at 14:13, cabiria dedi ki:

isim geregi mouse kullanmam gerekiyor ama diger her durum icin trackpad direk,

bettertouchtool gibi bir uyg ile gelen gesturelar ile cag atliyoyosunuz, 3 parmak yukari cmd + h, tip tap left soldaki tab'e gec vs vs

keyboard shortcutlari daha rahat sanki

ama aliskanlik meselesi, vim'e de aliskin olunca pek aranmiyor sanirim touchpad

Sosyal ağlarda paylaş

9 dakika önce, senko dedi ki:

keyboard shortcutlari daha rahat sanki

ama aliskanlik meselesi, vim'e de aliskin olunca pek aranmiyor sanirim touchpad

Şu an ben de tamamen klavye kısa yollarını kullanıyorum mouse a gectigim icin ama trackpad gesturelarına atadıgınızda kısayolları, o zaman iste ucusa geciliyor, yapabileceginiz cok fazla kombinasyon var bir de literally her islem icin 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...