Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Horizon: Zero Dawn

knox

Öne çıkan mesajlar

senko said:

Alala beni niye sarmadi ki oyun

Aim almayi ogrenemedim hala, ondan muhtemelen

oynayış da çok hoşuma gitti de asıl oyunun sarma sebebi hikayesi ya.

karşıdaki düşmanlara göre silah, armor ve cephane değiştirme falan filan güzel.

suyunu sıkıyorum oyunun resmen bitmesin diye uğraşıyorum, %100 ile bitircem oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada dlc ile orjinal oyun arasında resmen grafiksel devrim var. oyun ztn çok iyi gözüküyor ama dlc i na nıl maz. adamlar yoğun karlı yerlerde karın altındaki bitki örtüsünü bile yapmışlar. kayarak gidersen altı açılıyor falan. kar yağarken ki görüntü aşırı güzel. müthiş oyun ya. oyun bitmesin diye bende baya bütün görevleri yapa yapa gitmiştim. şimdi dlc'yi yavaş yavaş oynuyorum :D sonrasında şu toplanacak olan şeyleri bitirip rafa kaldıracağım artık oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha geçmedim dlc'ye %100 ile main storyi bitirip geçicem.

dağların tepelerine çıkıp sağa sola bakmak çok güzel oyunda ya, adamlar net özenmişler. uncharted serisinden daha iyi görüntüler veriyor photo mode

1 tane banuk figure kaldı
2 tane falan şu vision dalgası var
4-5 tane de metal flower kaldı

bunların yerleri kolay tabi mapte olduklarından ama o datapointleri falan nasıl bulcam bakalım bilmiyorum.

hikaye tam nasıl bitecek bilmiyorum ama umarım devam oyunu çıkacak şekilde biter ve devamı gelir ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben bunu ilk çıktığında aldım. Baya da beğendim hatta. Ama sonra araya başka oyunlar falan girdi bayadır oynamadım. Şimdi de klasik konuyu, kontrolleri ve "napıyoduk lan biz olayımız neydi" mevzusunu unuttuğum için açmaya korkuyorum. Burda sizi gördükçe de fena canım çekiyo. Baştan mı başlasam napsam acaba.
Sosyal ağlarda paylaş

Bathory said:

Ya ben bunu ilk çıktığında aldım. Baya da beğendim hatta. Ama sonra araya başka oyunlar falan girdi bayadır oynamadım. Şimdi de klasik konuyu, kontrolleri ve "napıyoduk lan biz olayımız neydi" mevzusunu unuttuğum için açmaya korkuyorum. Burda sizi gördükçe de fena canım çekiyo. Baştan mı başlasam napsam acaba.

Bire bir ozetim olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün açtım oyunu tekrardan ve baştan başlamak yerine kaldığım yerden devam etmeye karar verdim. Fakat hikayenin tamamını hatırlayamıyorum o yüzden spo içerisinde sorayım size.

Hatırladıklarım şöyle;

Bu yarışma gibi bişeyi tamamlamıştım. Tam sonunda bi ambush oldu insanlar katletildi falan. Sonra yine bi şehre baskın yapıldı. Dev bi robotla savaştım boss gibi. Oradan sonrası kopuk mesela. Çok hatırlamıyorum.

1 - Sona diye bi abla var. Onların bişey party'sine massacre yapıldığı yere gitmem gerekiyordu. Orda işte bunları buldum beraber cultistleri kestik. Onlarla beraber bu ambush yapanların peşine düştük. Doğru mu? Ana hikayemiz bu galiba şimdilik.

2 - Item mevzusunu nasıl yapıyoruz? Merchantlardan satın alıp, socket mi takıyoruz? Sanırım hala oyunun başında aldığım bow ile devam ediyorum (gerçi hala başındayım ama olsun). Yoksa loot da düşüyor mu? Onu da hatırlamıyorum hiç. Ama dünkü 1-2 saatlik gameplay'de hiç düşmedi item.

3 - Bi de çok sık ölüyorum ya. Potion mı abanmak lazım yoksa herb pouchtan mı gitmek lazım? Ya da ayı gibi barbarian misali dalmak yerine böyle ok at saklan şeklinde mi oynıcaz bütün oyunu?

4 - Sürekli turkey, boar falan ne görüyosam alnının ortasına yapıştırıyorum oku. +40 wildlife falan bişey puanı geliyor hepsinde ama nerden track ediyorum bunu bulamadım? Bi de bu puanlar bişeye yarıyo mu tabi o da önemli.

Sorularım bu kadar. Ama gaza geldim valla dün. Gaza getirenlere dev teşekkürler.

Sosyal ağlarda paylaş

1- evet ana hikaye o, başları henüz.

2- item düşme olayı yok, wendorlardan alıyorsun, bir de hunters lodge silahları var, hunting groundsları tamamlayınca oradan gelen silahlar vendorlardan daha güçlü. soket olarak da oynayış tarzına ve daha çok kullandığın cephane türüne göre soketlere yöneleceksin.

birden fazla armorun olsun, duruma göre melee,ranged, elemental def arasında geçiş yaparsın karşındaki moblara göre.

3- çok sık ölmemek için gereksin encounterlardan kaçın, hangi mobları alabileceğinin farkında ol. o seviyelerde bir sawtooth, 3 scrapper falan üzer seni. bolca tuzak kurarak oyna, tuzak kurduğun yerlere doğru kite yaparak kes mobları. herb pouch önemli baya boş bırakma, en kısa zamanda onun upgradelerini al.
fight başlamadan önce focus ile analiz et, hangi parçaları hedefleyeceğine karar ver hızlıca oralara odaklan.
bolca çiçek toplayıp düşmanın elemental saldırısı varsa resist pot içerek gir büyük dövüşlere.
2li arrow skilini hızlı almaya çalış.

4- o gelen puan dediğin normal xp. bulduğun tüm wildlife'ı kes özellikle derilerini tut ileride cephane kapasitelerini arttırırken kullanacaksın bolca. üstüne pot craftlamak için önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...