Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Horizon: Zero Dawn

knox

Öne çıkan mesajlar

open world oyunlari hic sevemedim ben ya. hikaye modlu, tomb raider, resident evil, last of us cok daha cazip geliyo bana.

kisinin zamaniyla alakali sanirim. open world de konu cok dagiliyo, 2 hafta oyunu oynamayinca, nerde kalmistim lan ben? oluyosun.

bi yerden bi yere gitmek icin, yok kamp atesi kur, yok ucak balona bin, olmadi arabayla 15 dakka sur falan pff uzun is. oynaya da saygim var, kisisel tercih meselesi.

bir gta 5 gibi bi base template olsun, isteyen onun ustune mod cikarsin, 400'u verin bitirelim bu isi.
Sosyal ağlarda paylaş

tomb raider de bi yerden bi yere gitmem icin, daglari bayirlari asmam gerekmiyodu ya, senaryo uzerinden oynuyodun iste? ben en son bunun genc oldugu oyunu oynamistim, sonra cikmistir degistmistir bilemem sdfd

open world den kastim, mad max, watch dogs, red dead redemption tarzi, bi yerden diger yere gitmen icin artik bezip belli noktalardan spawn oldugun oyunlar.

gerci her ucunude oynadim, watch dogs bitti, diger ikisi zaman kisitligindan yarim kaldi. daha ne zaman donerim bilmiyom sdf
Sosyal ağlarda paylaş

aldım demedim ki abi, teknoseyir de vs izledim, birkaç incelenmede youtubetan fakat bu kadar abartılmasını anlayamadım gercekten ..sanırım bilmedigim bir nokta vya gozden kacırdıgım bırsey var.. zelda ile karsılastırılıyor mesela youtube da zelda gameplayde dovmus resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

zelda nooblari icin yeni oyun gameplayde doverde milim milim ilerliyor seri pokemon gibi, bi onceki oyunu oynamamin uzerinden 2 sene gecmediyse bayiyor beni zelda ki hep ayni terane

horizon farkli ama, gorsel olarak cok iyi olmasini gectim denenmemis bir konsept, spoiler yemediysen o sirri cozme olayi cok iyi ve tabiki tek vurusta instant cekebilen dinolara karsi ok ve mizrakla avlanma qeyfi

ole inceleme ile veya stream ile bakarsan sirf "ya bu farcry batman" der gecersin anca
Sosyal ağlarda paylaş

ha bide izledim dedigi video su :P

https://www.youtube.com/watch?v=cbiRw56B5bw&list=PLImzRKDoJEgES1EQsKPHnPUYN63gEbz5D&index=2

nasil inceleme yapilmaz olabilirmsi baslik, adam 3 tane dandrik makine oldurmus hepi topu, muzik efektler filan mute ve bol gereksiz bilgi disinda birsey vermiyor. elwynn foresttan cikmadan wow tanitmak gibi olmus "bak burda defias bandit var, heroic strike ceke ceke olduruyoruz icinden linen bandaj cikti AAAWWW"
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun zamandır hiçbir oyunda normal bir npcye bu kadar çeşitli vurmam gerektiğini hatırlamıyorum. Hatta neredeyse hiç görmemiş bile olabilirim sayılıdır. Öyle tps shooter bu ya diye geçemezsin. Robotun üzerinde olan her kritik nokta farklı hasar tipine duyarlı ve o noktaya odaklamışsan o parça patlayıp işlevini yitirmesini sağlayabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandir ben zaten hicbir oyunda tasidigim her silahi kullanma gereksinimi gormedim, tercihten ibaretti silah secimi

guclu dusman - bazuka / Cd patlat

zayfi dusman - en dandik silah / melee

trap ve diger utility skilleri vs - en extrtem zorluklar haric lel

kalan hersey hangi silahi sevdiysen default onunla dal

horizonin guzel olayi o, buna freeze mi vursam yoksa once pewpew attigi lazorlarimi indirsem, arkamdaki yolda gezen pat var onumu temizlesem yoksa su tepeden baslayip az asagimi kitelasam, suraya wire mi gersem vs vs vs

hicbir dalasma digerine benzemiyor ve hepsinde diken ustu, tallneck e cikmak icin yer ararken timsahlarin arasindan kactim, zar zor kite ile birini aldim adacikta, tirmanicagim yere geldim baktim uzakta bir watcher geziyor. is almiyim dedim, temizliyim dedim ama failladim ve watcher iki timsah robot getirdi pesinde, tallnecke tirmanir kurtulurum ugrasmiyim 1 saattir bekliyorum gecmesini zaten dedim ancak tam tirmaninca ranged pewpew ile indirdiler beni asagi, tallneck den trample yiyip oldum hoop gitti butun progress, son saveden yeniden basla :)
Sosyal ağlarda paylaş

walla oynadigim en iyi open-world oyunu bu diyebilirim (eski old school rpgler haric).. aslinda ilk basta cok sarmamisti.. baya bir hype ile basladim ama oyunun ilk kisimlari standart bir open-world oyunundan cok farkli gelmedi.. combatina da alisamadigim icin bi yerden sonra birakma karari verdim..

daha dogrusu soyle oldu.. oyunda cauldron denen dungeonimsi yerler var.. biraz dusuk levelken girdim bir tanesine, sonundaki bossu 3-4 denemede kesemedim.. sonra oyuna bir daha devam etmemek uzere kapatip yattim..

sabah uyaninca son bi kez bunu kesmeye calisip oyle birakayim dedim.. iste weak pointlerine bakiyorum, elimdeki silah ve ammolari nasil kullanabilirim diye plan yapiyorum (bi de cok erken gitmisim.. basic bow ve trap disinda bi sey yok elimde).. sonra zayif oldugu trapleri dizdim etrafa, kite, vs. derken oldurdum 10 dklik bir fight sonucunda.. o fight tekrardan oyuna tutulmami sagladi heueh.. bu achievement hissini soulsborne serisi haricindeki oyunlarda bulmak kolay olmuyor ki bu oyunda gercekten bir avciymissin hissini aliyorsunuz (uzaktan calilar arasinda hayvani (makineyi) analiz et, rotasina bak, plan yap, vs)..

biriktirdigim bi suru oyun oldugu icin main missionlari yapip kaldiririm diyodum.. o kadar keyifli ki open-world elementleri ve side missionlar.. ana goreve sira gelmiyor bi turlu.. klasik mmolardaki gibi 4 domuz derisi, 5 tavsan kulagi getir tarzi quest cok az (ki olanlarda da drop rateleri 100% yapmislar sanirim, normalde zor dusuyor bu itemlar ama bu questler hemen bitiyor).. genelde hep arkasindaki hikayeyi merak ettiren gorevler var..

etraftaki loglar, glyphleri okumasi da eglenceli.. oyun ne kadar gelecekte geciyor daha settingi cozemedim ama gunumuzden goruntuler, reklamlar, yazilar bulmak hosuma gidiyor..

grafik ve ambiyansa hic girmiyorum zaten o yeterince konusulmus..

ozet olarak ciddi content ve emek var oyunda.. firsatiniz olursa oynamanizi tavsiye ederim (nioh NG+ kasacaktim, bu oyun yalan etti heh)..
Sosyal ağlarda paylaş

simdi alma :) bi kac saate ps store flash sale geliyor muhtemelen az bi indirim olacak bekle.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/61bbth/eu_ps_store_10th_anniversary_sale_starting_very/

su iki kill videosunu koyayım cok iyiler;

[video]https://www.youtube.com/watch?v=iWadf5MGFHA?feature=oembed" width="459">

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ZiKNxmrz-nI?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

Spyro said:

(eski old school rpgler haric)..

mesaj boyle sigortalanir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...