Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
disarida gezebilmesi cok guzel. benimkisi artik ofise goturmedigimden omur boyu hapis malesef.

yalniz corona virus a bir baktirin. pozitif cikarsa tedavisi falan yok. vet hemen vitamin yapayim vs derse hadi ordan diye ilirsiniz. (disarida gezen kedilerde yaygin) fip mutasyonuna karsi immune sistem baskilayan seylerden ve stresten korumaniz lazim. onceden bilmek gene faydalidir. disarida cok geziyor, ihtimal yuksek.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Her bahar geldiginde ipimi koparmis gibi sokaga kacip, vucut agirligimin ucte birine yakini kaybedinceye kadar dag bayir dere tepe duz gezip, onume gelen 30 disiyle ciftlesmeye calisip, ustum basim kir pas, agzim burnum yara bere icinde enfeksiyon kpamis bi sekilde eve gelseydim, evdekiler basima bisey mi geldi acaba diye kafayi yeseydi, ustune ustluk butun bunlari isteyerek degil de hormonlar yuzunden durdurmak icin elimden bisey gelmeyerek yapsaydim isterdim tabi niye istemeyeyim.

çöş :) abi öyle düşünmeyeceksin. şu an sen kısırlaştırılmak ister miydin?

kedi olsan zaten, bunlar kısırlaştırılmamış kedi davranışları normal yani.

kayserili said:

3 yaşında erkek kedim var. Kısırlaştırmadım. Ara sıra veterineri manita yolluyo buna. Takılıyo. Gayet mutlu, sessiz ve huzurlu bi kedi.

Cins bi kedi ama benimki o yüzden böyledir bilemiyorum.
(tu)
en iyisi

deadwoll said:

Abi kedi bakıyorsan bazı şeyleri kabulleneceksin. O klozet kapağı kapanacak, düşebileceği yerlere korumalık yaptırılacak, yine masaların üzerindeki tehlike arz edecek, devrilecek şeyler yok edilecek. Ev kedi için güvenli hale gelecek. Yarın öbür gün o kedi klozetin içine kafa üstü düşüp boğulabilir de, sonra büyük vicdan azabı çekersin.

Bir de ev kedisi olarak bir ömür beslerim dersen sokak kedileriyle teması kediciğin acılı bir şekilde ölümüne neden olabilir, haberin olsun. Aşılarını yaptırıyor musun bilmiyorum ama aşılar bile yeterli değil sokağa çıkan ev kedileri için.

buna da çöş. tamam kapatacaksın. bir korku olur insanda da, merak etme boğulmaz kedi o kdrcık suda.
https://www.youtube.com/watch?v=1E3wBgKoy4g
bu arada arkadaşımın kedisi daha minikken birde, 4.kattan düştü pencereden aşağıya.üstünden 2-3 ay geçmiştir. maşallah durumu gayet iyi.

Shaklaban said:

all come ile çekiyo kediyi sdfsf

hahahah :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Dün cumayı veterinere götürdüm dişinde tekrardan apse çıktığı için. Apse kronikleştiği için veteriner orayı temizleyip antibiyotik başladı. Yarayı kaşımasın diye boyunluk taktı. Sokağa salma dedi ama bugün dayanamadım saldım. 2-3 saat turlayıp geldi. Boyunlukla komik görünüyordu ama diğer sokak kedilerinin kimisi korktu kimisinin ilgisini çekti. İlk gün boyunluktan rahatsız oldu ama bugün alıştı.

Eve gelince oyun oynadı, boyunluk olmasa parmaklarımı yicek hayvan.
https://www.youtube.com/watch?v=GzZNdf7BxYM

Annemde formunu koruyor

cumanın hasta yatarkenki fotosunu yolladım

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Antalyaya taşınalı 1 ay olmak üzere. Cumayıda yanımda getirdim. İlk 2 gün hiç evden çıkarmadım. Ama 3. gün kendisi bizim bir kapıdan girip çıktığımızı anladı ve kapının önünde miyavlamaya başladı. Bende dışarı çıkardım. Tabi o hevesle kendi mahallesine çıkacağını sandı ama dışarı çıktığında tam bir hayal kırıklığı yaşadı. Zavallaı cuma0 acı acı miyavlayarak dolaştı apartmanın etrafını.
Neyse ama baya bir alıştı yeni eve. Apartman site içinde. Ama istanbula göre daha riskli. Sitenin 4 yanından da arabalar geçiyor, çoğu zamanda yolda görüyorum. İstanbulda cama çıkıp "cumaa" diye bağırdığım zaman hemen gelirdi. Burada sesimi dahi duyamıyor muhtemelen.

2 gündür kayıp kendisi. Kesin biri alıp evine götürdü. Yoksa gelirdi. Dışarıda kakasını yapamıyor. Yemek de yiyebildiğini zannetmiyorum. Çünkü eve gelir gelmez ilk işi yemek yemek ve kakasını yapmak oluyor.

Böyle birkaç gün gelmediği zaman çok endişeleniyorum, bir daha bırakmayacağım dışarı otursun evde diyorum. Ertesi sabah benden önce kapıya gidip bekleyince dayanamayıp gene salıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

gelir inş ya. İlgi görmüştür kalmıştır dışarda, meraklanma, hele site falan diosun

[hr]

ps:
"CUMA" adında bi bar açmak istiodum ben. Bak aklıma geldi yine, Gelen olur mu acaba?

- abi nerdesiniz, bizde gelioz
- cumadayız abi gelin
- ...wtf??

-nereye gidelim (cuma akşamı)
-cumaya gidelim uyar mı
-kikirikikiri abi o öğlen oluyo

-dün cumaya gittik çok efsoydu ya
-abi ne diosun sen testis falan mı geçiosun
-kızlar diorm çok efsoydu
-... wtf
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün buldum. Ama baya bir uğraştım. Önce kapıcı ile konuştum, sabah 9 gibi onların balkonuna gelmiş 1 saat kadar kuşu izleyip gitmiş. Hergün mutlaka kafesdeki kuşu izlerken görüyorum dedi. (Sadece bir kere kafesi devirmiş)
Ardından terzi ile konuştum. Terzi de bir gün önce dükkanı kapatıp eve giderken, köşedeki bakkalın orada böcek yakalarken görmüş.

Ben biri alıp götürdü diye endişelendiğimden ortalıkta dolaştığını duymak içimi rahatlattı. Neyse sonra bu çıktı geldi bir yerden. Gelir gelmez yemek yedi ve su içti.

Şimdi uyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gene gelmedi. İyice tadı kaçtı artık.

İstanbuldaki evim giriş katındaydı hangi saatte gelirse gelsin pencerenin önünde miyavlıyordu bende sesini duyup kapıyı açıyordum. Antalyada 4. kattayım, muhtemelen arada bir geliyor kapıda miyavlıyor ama kapıyı açan olmadığı için geri dönüyor.

Bugün sabah benimle birlikte dışarı çıktı. 17.00da eve döndüğümde sokakta karşılaştık. Benimle eve çıktı. 21.00da evden tekrar dışarı çıktığımda bu da geldi peşimden. O saatten beri yok.

Eve giriş çıkış saatlerini düzene sokmam gerekiyor sanırım. Eğer akşam geç çıkarsa o gece dışarıda kalıyor. Sabah erken çıkarıp akşam 21.00-22.00 civarı eve almam lazım. O zaman sabaha kadar uyuyor.

Eylül gibi giriş katı olan ev arayacağım. Kafama yatan bir yer bulursam taşınıcam. Ama cuma perişan oldu. İstanbuldaki evde de 1 yıl kalıp taşındık. Ne güzel alışmıştı, benimsemişti mahalleyi. Şimdi burada da aynı şey olacak. Ama 4. katı kavrayamıyor bir türlü.
Asansörden korktuğu için merdivenle inip-çıkıyoruz. Bu her katın kapısına gidip miyav miyav diyor. Her katı 4. kat sanıyor.
Bir hocam kapının önüne kakasını yaptığı kumdan koy, kediler kokuya çok duyarlıdır dedi. Birde öyle deneyeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...