Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cuma

masa

Öne çıkan mesajlar

Gece 2 gibi geldim, cuma yoktu. Tüm çevreyi gezdim cuma diye bağırarak. Apartmanın tüm katılarına da baktım ama bulamadım. Eğer dışarıda olsa mutlaka gelirdi. Apartmandan biri evine almış olabilir diye düşünüyorum. Çünkü ben evden çıkarken cuma da üst komşuya çıkıyordu. Yarın tekrar çıkıp dolaşıcam. Yarın ilk iş künyesini yaptırmak olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bir haftalık çıkacağında sokağa çıkmasına izin vermesen daha iyi gibi. Terkettin sanıp çekip gidebilir çünkü. Bi de büyüyor artık, kısırlaştırmazsan sağa sola çok kötü koku bırakmaya başlıcak. Beyoğlu belediyesinin sabah vardiyasında çalışan iki veterinerini de izledik, ikisi de mükemmel iş yapıyo. Orada kısırlaştırmanı tavsiye ederim. Aynı günün akşamına kısırlaştırdıkları dişi kedi de erkek kedi de tamamen ayılmıştı ve ikisi de hiç depresyona girmedi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Komşunun biriyle karşılaştım. Cumanın gelmediği gece onlarda kalmış. Hemen bir kat altımda oturuyorlar, cuma kendisi girmiş eve, ertesi günde dışarı salmışlar sahibi olduğunu düşünüp. Duşa kabinin içine kakasını yapmış. Ama iyi bakmışlar sanırım çünkü cuma sevinç miyavlamaları yaptı kadını görünce. Künyeside 1 hafta içinde elime geçecek.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Hergün 10-15 saat dışarıda kalıyor. Araba altında kalmasından korkuyordum. Boğulma riski hiç gelmemişti aklıma. Yarın sorucam o tasmalardan. Tasması ses çıkarıyor zaten diğer kediler tarafından kolay fark edilmesine neden oluyor. Camdan ne zaman baksam ya dayak yiyiyor ya da bir yere sinmiş saklanıyor.
Dengesini bozmayayım diye kısırlaştırmayı düşünmüyordum ama dışarıda geçirmek istediği süre sürekli artınca kısırlaştırmaya karar verdim. Cumanın mutluluğunu gördüğümden dışarı salma konusunda vicdanım çok rahat. Belki 20 yıl yaşamayacak ama yaşadığı süre boyunca daha mutlu olucak. Beyin ne kadar uyarana maruz kalırsa o kadar çok gelişiyor. Avlanabiliyor, sosyalleşebiliyor. Kendi doğasına uygun bir yaşam sürüyor. Gün içinde evde yaşayan bir kedinin aldığı uyarandan fazlasını alıyor.

Birde eşşek kadar oldu, hergün mutlaka yün hırkamı emiyor. Vidyo çekiyim bugün yarın koyucam.
Sosyal ağlarda paylaş

beyoğlu belediyesinde sabahları çalışan iki veteriner var seracettin ve numan beydi sanırım. çok başarılılar ameliyat konusunda, minnoş 5-6 saat içinde rahatça yürüyebilir olmuştu ve hiç kusmamıştı ameliyat sonrası. yarası da zaten 3-5 mm bişeydi. tavsiye ederim

bi de kedi çok antisosyal bi varlık ya, ben sosyalleşebileceklerine inanmıyorum dışarıda sdfg
ama sal tabi dışarı, kendi isteğiyle çıkıyo sonuçta ve geri geldiğinde eve alıyosun en nihayetinde. ama kısırlaştırsan cidden daha iyi olur, en azından bölge ve çiftleşme savaşlarına müdahil olmaz önümüzdeki mart-nisan civarı
Sosyal ağlarda paylaş

Camdan bir baktım ki cuma ağaca tırmanmış. İlkokul bahçesinde ağaç, piçler korkutmuş kesin cumayı Belkide kovaladılar. Cuma diye bağırdım geldi hemen yanıma. Baya korkmuştu 23.00a kadar çıkmak istemedi dışarı. Akşam dışarı çıkmak istediğinde kapıyı açtım bir baktım karşı komşunun paspasında başka bir kara kedi var. Cumadan ufak ama sokak hayatı onu agresif yapmış. Cumaya hırladı hemen cuma kapıdan dışarı çıkamadı. Onda cesaret uyandıracak birkaç laf ettim ama hiç etkili olmadı. Kedi iki gündür orda takılıyor. Mama koydum üst kattan şikayet geldi koku yapıyor diye bende geri aldım. Eve almıyorum çünkü gözleri baygın baygın bakıyor, hastalık taşıyor olabilir.

cuma

sokak kedisi

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...