Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Yeni bitirdim oyunu.Bir witcher fan olarak eksi verebileceğim tek şey oyunun çok basit oluşudur herhalde.260 küsür saat playtime var oyundaki her bi boku upgrade ettim falan ve hiç sıkılmadım :D Yaşayan dünya inanılmaz etkileyici ve sürükleyici geldi bana.

Main story'de ciri witcher oldu yeni partner yaptım çok çok iyi bitirdim bana kalırsa.Vesemir'e çok üzüldüm ama oyunun başından beri öleceğini düşünüyordum yanılmadım belki ölmüyordur başka şekil araştırmadım NG+'a artık.
HOS'da ise O'Dimm yavşağını yenip bitirdim yine bir mutlu son ile.Shani'yi özlemişim yahu Gerald evlenecekse şüphesiz bu kadın olmalı ama olmadı tabi :/

Bunun dışında HOS hikayesi,sunumu,anlatılışı,ana karakter ve kötü karakter sentezleri main storyden çok daha başarılı olmuş bence.

Iorveth kankamı göremedim bir kampda öldüğünü söylüyor bir dwarf diğer bi tipde novigradda görüldü falan diyor ama gezmediğim bi yer yok bulamadım.Hakkında bir bokta söylenmiyor başka en sevdiğim karakterdi saskia ile birlikte sanırım sonraki exp bunlar üzerine olur ya da önemli rolleri olur yoksa büyük ayıp yani!!!1

Son olarak boss fightlar olmamış be witcher 2'de süperdi zordu taktik yapman lazımdı falan ama burda çok basit olmuş grup combatlardan bosslara archgriffin ancient leshen falan çerez amk.

Sonuç olarak efsane oyun modlara bakmadım henüz ama anlattığım bütün açıkları kapatacak modlar çıkacaktır en kötü EE version çıkınca dediklerim düzelir herhalde. Oynayın oynatın.

Sosyal ağlarda paylaş

oynamaya başladım bende aynen halloween indirimi fln, arkadaş soru işaretine gitmekten quest yapamıyorum paso yeni interest pointler açılıo ama çok eğlenceli oyun yahu.

ha bu arada, silah ve armor yıpranmasından tiksindim tüm para oraya gidio, merchantta buyback olmaması gıcık gerçekten (ya da ben bulamadım), ama pot mot vs meditation la refreshlenmesi güzel olmuş (bunu da yeni keşfettim abv meditation yapmadım kaç saat aksldjasl)
Sosyal ağlarda paylaş

60 saat fln oldu benim şu questteyim:

skellige'nin sonlarında olan bir olay

yenefer ölü adamı necromancy ile konuşturdu ciri'nin nereye gittiğini öğrenmek için. o sırada çirkin hilkat garibesini gördük visionun sonunda şimdiki questte onu arıyoruz

tahminen ne kadarı bitmiştir main questin?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorum var, şimdi benim karakter level 7 fln, ama level 5 ken vs 9 lvl kimi yaratıkların (bkz ghoul, deserter vs) ağzını kırıyordum ve fakat amma velakin lvl 6 bir gargoyle geldi bir questte, bayağı oradan oraya savurdu beni ben lvl 7 iken. E neye göre belirleyeceğim ben kime dalabilirim kimden uzak durayım lvl a bakarak fln?

Çok cahilce oldu soru tahminen ama napalım
Sosyal ağlarda paylaş

Levella değil ki her şey. Her yaratığın belli bir dövüşme şekli var, ona göre taktik yapacaksın ve kesinlikle aktif olarak dodge & Quen kullanacaksın. Hack & slash gibi ya da sırf parry ile o oyun bitmez.

Bestiary'de var hangi tür yaratıkla ne şekilde dövüşülür, tatmin etmezse internetten video falan bakarsın.
Sosyal ağlarda paylaş

yaratıkların üstlerinde ve questlerin solunda işaret çıkıyor. o işarete göre.

googleladım da bulamadıdm tam hatırlayamadan sallıyorum mesela yeşilse sana uygun, griyse biraz zorlar, kırmızıysa çok zorlar gibi. bir de böyle değişik bir kırmızı vardı sanki hiç bulaşma tek atışta alır gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Zorda oynamak daha zevkli oluyor kesinlikle :)

Bunun dışında bazı düşmanlara sadece kılıç sallayarak dalmak zarar vermek için yeterli olmuyor. Bazısı için zarar görmediği formdan çıkarmak için bir şey yapman gerekiyor. Bazısı default güçlü olduğu için onun türü için olan zehirlerden kullanmadan uzun sürüyor. Bazısına sürekli saldırırsan sonunda sana da zarar veren otomatik bir blok koyuyor vs. vs.

Hangi tür elemanla karşılaştıysan sorun çıkmaması için bestiarysine bir bak. Eğer o tip bir yaratıkla dövüşeceğini bilerek yola çıkıyorsan kendine uygun zehir vs. yapmaya çalış. Hatta oyunun başında tamirden sonra parayı zehire yatırmak mantıksız değil.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bilmiyorum bu dediklerin hiç olmadı bana herşeyin kafasına vura vura öldürüyorum ben. bazen sırf içimde kalmasın diye bestiary'ye bakıyorum işte sonra bi bakıyorum kafasına vuruyorum ölüyor yine asdf

mesela skelligada bi ormanda köy halkını gençlerle geri kafalılar diye 2'ye bölen yaratık vardı biliyorsanız. şu ağaç dallarından oluşan gibi hatırlamıyorum. google'dan baktım oyunun en zor yaratığı falan diyordu. 6-7 kere vurdum öldü blok bile atmadım ya. nasıl üzüldüm anasını satim.

ben quenle (armor şeysi) oynuyorum lan ondan mı böyle oldu acaba. hep quen'le axii bastım şimdiye kadar. axii'yi de questlerde kullanayım diye bastım. fightlarda kullanmışlığım yok, arada zevkine. queni basıyorum giriyorum aralarına fln.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyun intihar ettirecek kadar aşırı zor değil. Ama dediğin olay seçtiğin zorluğa bağlıymış gibime geldi açıkçası. Bende oyunun ilersinde 2-3 vuruşta drownerlar falan kesiliyor mesela. Ama mesela golem veya noon wraith falan çıktığında benim lvl'ımdan çok aşağısında değillerse yine bayağı vurmam gerekiyor. Vampir türevi yaratıklar özellikle bir yerden buff almadan dövüşmek bile istemediğim şeyler. Oyunda 15 dakika ağaç keser gibi adama kliklemek istemediğim için zehir kullandığım çok düşman oldu açıkçası.

Benim durumumda quen zorunluluk gibi bir şey. Düşman oyunun başından beri 2 vuruşta öldürebilecek durumda oluyor(ilerde iyileşiyor bu durum). Quen atıyorsun o yüzden. Quen'in ilerde aktif kullanılanı var. Sana saldırırlarsa canın doluyor. En iyi arkadaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu death marchta oynamanız lazım, normal modu o. Diğerleri easy > easier > easiest > console babby diye gidiyor. Gargoyle yüksek armor ve hpli bi yaratık, özellikle oilsiz fast attackla falan kesmesi uzun sürüyor ama combo yapan bi drowner grubu kadar da damage potansiyeli yok. 6lvl +- olmadığı sürece aşırı kolay/zor değil hiç bişey, 6nın üstünde fark olunca baya bi penaltı var, %basedler hariç nerdeyse damage verilmiyor.

Black-ice said:

normalde çok kolay geldi
...
hala üniversitede olsam hardda oynardım

http://i2.kym-cdn.com/photos/images/original/000/622/530/50e.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

6nın üstünde fark olunca baya bi penaltı var, %basedler hariç nerdeyse damage verilmiyor.

Bir defa daha level 13 falandım, atla arkama bakarak koşarken gittim Hattori'nin 26'lık questini başlatacak kadar yakınına girmişim, paldır küldür götürdü beni 6 tane 26 dwarf'ın geldiği queste. Auto save'i de tam cutscene başlarken almış, geri de dönemiyorum. Mecbur deli gibi uğraşıp gıdım gıdım kestim hepsini, 2-3 kere öldüm sil baştan oldu falan, 1 saati geçmiştir heralde. Bir daha da kırmızı bir şeye elimi bile sürmedim :p
Sosyal ağlarda paylaş

Anladım. Zaten asla sadece kılıç kullanmıyorum. Bestiary den hangi quen e vulnerable fln ona da bakıyorum, yok spectre oil vs gibi spesifik şeyler de kullanıyorum da,

Bir witch ile gittiğimiz "lvl 6 ya uygun" denen questte (mağaraya giriosun yok magic lamp buluosun fln) bir odada gargoyle görünce (kapı da arkamdan kapanınca) patladım işte. Eblek eblek denedim 3 5 kez ama cık ı ıh. İşte o zaman düşündüm "bu levelda bu yaratık böyle zorluyorsa ne saçma" diye

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...