Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

şirkette oldugumdan ufak halinden yazayım, önceki oynadıklarını falan seçemiyorum, isimleri de

adamın kart sayısı 1 oldugundan benim de elimde 8-8 taunt olduğundan yerdeki minionlar ile kendimi iyileştirmeye odaklanırdım, magic ile anında ölme olasılıgını azaltmak için heal, adam diger turn güçlü minion atarsa taunt ile kilitleme şansım var.

dark knight -> soldaki düsman
+5 magic attack -> sagdaki düsman

+3 heal -> self

+1 mana bulsam bir de hero power kullanırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız açtım izledim de surat ifadesi mükemmel fireball yediğinde dsklhgjbsdhşsh

@borastus zaten 1 mana yok ortada sıkıntı orada. 6 olmakla 7 olmak arasında pek fark yok. en azından risk alıp kafaya gitmeye falan çalışırsın 8 lik tauntla. ki adam 2 kere heal attı healbot'la 8 8. hoş forgotten torch ve fireball çekti adam sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben taunt oynamazdım. Spell topdeck etme ihtimali karşı tarafın mage olduğu düşünüldüğünde charge minion topdeck etme ihtimalinden daha fazla. O açıdan earthen kesinlikle bu turn oynanması gerekiyor. starfire > 3/5 , earthen > self , 4/5 trade > 2/4 yapardım. sonraki el muhtemelen 8/8 hero power.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Spyro said:

http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/285/840/635956537404084828.png

Siphon soul ile off diyorum

Koskoca mal'ganis dayinin yerini doldurcak capta bi kart degil bu ya, tekrar tekrar baktim begenmedim son tahlilde.

Bu karti verimli kullanmak icin cok az spell var (bi siphon hatta) dolayisiyla iki karti once bi elinde toplaman gerekiyor. Pek hos degil o durum da. Tempo swing yapacagim diye bekle dur sora war golem olarak oynarsin 10 oyunun 7sinde.
Sosyal ağlarda paylaş

2 tür oynama şekli var gibi geldi . Fireballun çevresinde onyayamıyorsun zaten.
Starfire ve heal en mantıklısı gibi, yerde Black Night + earthen ring farseer ve 7 Hp. Diğeri de Taunt inip hero power kullanmak ama adamın minion bu durumda ölmüyor yerde 8/8 taunt, Black Night ve 5 hp.

Başka bir oynama şekli varsa görmedim noobum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben olsam o adamı bir daha izlemezdim, en güzel oyun şekli bu çünkü.

basar asağı basar yukarı içimizi yedin, hs başlığı komple basarcos oldu. iki postundan biri bu adam. reklam mı yapıyosun kaç para veriyor bu kadar bahsetmen için onu söyle, parası iyiyse biz de girelim o işe.
Sosyal ağlarda paylaş

tam olarak doğru play diye bi şey yok 2 play var zaten oynayanına göre iksine de eyvallah derim.

ya board temizleyip heal atacaksın

ya da 8/8 koyup polymorph ihtimaline göre kumar oynıycaksın ama aynı zamanda düşük hp'de olduğundan adamı hemen öldürmek için daha iyi yol bu.

ama iki play de yanlış değil. başar napmış ki?
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

bu arada, buradaki arenacı'lara şu screenshot'taki doğru play'i sorayım. basarcos tabii ki yanlış play yapmış. Siz ne yaparsınız şu noktada? nedeniyle beraber söylerseniz güzel olur. Ben de sonra bana göre en net doğrusu hangisi ve niye onu söliciim.

Evet gençler bir sürü yanıt gelmiş, güzel sevindirici. Ben de şimdi hangi play niye doğru hangi play niye yanlış bana göre diye yazayım. Spoiler'a alıyorum, belki daha önce görmemiş biri önce kendisi kafa yormak ister diye:

Öncelikle, basarcos sağdaki yaratığa Starfire atıp, heal atıyor kendine ve 2/4'ü de Black Knight ile öldürüyor.

Ben %99.9 ihtimalle Ironbark + Hero power basardım. 2/4'ü de temizlerdim Black Knight ile. Niye?

- Bu tur heal atarsam 7 oluyorum ve Fireball'a her şekilde ölüyorum, kendime bu tur 3 heal atmamın hiç ama hiç önemi yok. Zaten Ironbark beni gelecek charge'lardan da koruyor. Tek sıkıntı Poly/silence olabilir. (Tabii ben maçı izlediğim için, adamın elindeki kartın poly olmadığını biliyorum, öle bi avantajım var). Ha ama Poly/silence bile olacağını düşünseniz elindekinin, yine ölmüyorsunuz ve bence yine doğru play bu.

- Yani buradaki en önemli nokta şu, bu tur 1 hp kazanıcam, 5 olucam, adam beni ping'licek 1 eksilicem, sonraki tur 3 heal + 1 hero power ile 8 olucam. 8 nedir? Fireball'a ölmüyorum. Tertemiz... 1 tur kendimi 3 heal'lamayarak, oyunun sonuna kadar topdeck fireball'a karşı korunaklı hale geliyorum. Burası işte İNANILMAZ önemli.

- Ayrıca 8/8'in tauntunu geçtim, 8'lik hayvan iniyorum. Vericem küsküyü vericem küsküyü. Sonraki tur Tiger + hero power + Farseer inecem, hem fireball'a, hem charge'a ölmüyorum, hem de sonraki tur adama lethal vuruyorum.

- Sağdaki kıytırık 3/5 yaratığa Starfire ile 5 vurmanın bana hiçbir yararı yok. Kendimi Taunt ile korurken, silence ile 3 yesem bile o yaratıktan ölmüyorum. Ayrıca Starfire'dan gelecek karta da ihtiyacım yok. Hatta aynı zamanda elimde sürpriz 5 damage ile, 2 tur sonraki lethal'ımı neredeyse garanti altına alıyorum.

Evet gençler siz ne dersiniz, diğer play'ler için ikna edici başka savlarınız varsa dinlemek isterim. Böyle tartışmalar dönsün burada hep :)
Sosyal ağlarda paylaş

@sabonis
hep fireball tehdidinden kaçmaya çalışıyoruz da ben diğer spelleri düşünüyorum daha çok. ice-lance frostbolt missile falan tehdit hep.
tabi burda elindeki 2 kartında bu tarz uygun olma olasılığına geliyor. 2 tane kartı yeni çekiyorsa bu olasılık çok daha düşük - fireball i tek başına çekme olasılı çok daha fazla kalıyor.
ancak o elindeki tek kart uzun süredir elindeyse işler değişir çünkü ikinci bitirici spell i bekliyordur adam o zaman olasılıklar ilk tarafa doğru daha ağır geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Borastus said:

@sabonis
hep fireball tehdidinden kaçmaya çalışıyoruz da ben diğer spelleri düşünüyorum daha çok. ice-lance frostbolt missile falan tehdit hep.
tabi burda elindeki 2 kartında bu tarz uygun olma olasılığına geliyor. 2 tane kartı yeni çekiyorsa bu olasılık çok daha düşük - fireball i tek başına çekme olasılı çok daha fazla kalıyor.
ancak o elindeki tek kart uzun süredir elindeyse işler değişir çünkü ikinci bitirici spell i bekliyordur adam o zaman olasılıklar ilk tarafa doğru daha ağır geliyor.

tek bir basic kart ve her gördüğünde alınan bir kart (fireball) yerine, 2 kartın kombosundan mı kaçmaya çalışıyorsun?

ayrıca kendini heal'larsan da bu dediğin kombodan kaçamıyorsun, ne anlamı var? :D
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

Masticore said:

Spyro said:

http://media-hearth.cursecdn.com/avatars/285/840/635956537404084828.png

Siphon soul ile off diyorum

Koskoca mal'ganis dayinin yerini doldurcak capta bi kart degil bu ya, tekrar tekrar baktim begenmedim son tahlilde.

Bu karti verimli kullanmak icin cok az spell var (bi siphon hatta) dolayisiyla iki karti once bi elinde toplaman gerekiyor. Pek hos degil o durum da. Tempo swing yapacagim diye bekle dur sora war golem olarak oynarsin 10 oyunun 7sinde.

ben hiç bir kartı doldurur diye göremedim ki. Hepsi berbat ama gvg gittikten sonra bayaği bi low tier olucak kartlar (belki de olması gereken buydu )

Doom , dark bargain , bane of doom bunlarda iş yapabilir
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Borastus said:

@sabonis

tek bir basic kart ve her gördüğünde alınan bir kart (fireball) yerine, 2 kartın kombosundan mı kaçmaya çalışıyorsun?

ayrıca kendini heal'larsan da bu dediğin kombodan kaçamıyorsun, ne anlamı var? :D

he evet aynen arenada zaten fireball kapışılıyor, haklısın o bakımdan
Sosyal ağlarda paylaş

Flam said:

ben olsam o adamı bir daha izlemezdim, en güzel oyun şekli bu çünkü.

basar asağı basar yukarı içimizi yedin, hs başlığı komple basarcos oldu. iki postundan biri bu adam. reklam mı yapıyosun kaç para veriyor bu kadar bahsetmen için onu söyle, parası iyiyse biz de girelim o işe.

adamla dalga geçiyorum sitcom niyetine izliyorum öyle reklam olmaz. adamın en nefret ettiği şey dalga geçilmek zaten :D

kaldı ki olay basarcos falan değil o post'umda. tamamen düzgün, bilgilendirici bir tartışma dönsün diye. Keza tahmin ettiğim gibi ahmedinejad hariç çoğu kişi bana göre yanlış yolu tercih etmiş..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...