Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

Yazın steamde 100 lirayken alsaydınız keşke. Şu an aral yüzünden 150 lira. Şark kurnazı(dolandırıcı) olduklarından "150e veriyoz yeaa" diye dışarıya fiyatı tırmandırıp havadan indirim çeki gibi bir dış etmen uydurarak kendi sitelerinde daha ucuza satmış oluyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortal empires la eski factionlara da özel landmark lar geliyor galiba

Şu anda oyunda olan unplayable factionlardan girip baktım, gözüme çarpanlar :

Vampire counts
-Altdorf
-Drakenhof
-Mousillion

Dwarfs
-Karaz-a-Karak

Bretonnia
-Altdorf

Greenskins
-Arachnos
-Arachnos

Landmark dışında binalar eklemişler yeni (daha önce vardıysa da hatırlamıyorum açıkçası)

Empire
-Toll Gates

gibi
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Ya bu oyunu alırsam şeyden alıcam sanırım - eski bir oyun vardı Dark Omen diye onun verdiği zevki verebilir gibi duruyo

dark omenin ayrı bir zevki vardı ama veriyor, artı başka tadılmamış zevklerde veriyor...
http://3.bp.blogspot.com/-eJaNPH1SN8Q/UCN2bEbvibI/AAAAAAAAAm0/L8-K_spc9f4/s1600/Pleasure+Cults_MagaliVilleneuve.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Cüceler nasıl kolay ya.
Zevkli değil birincisi kağnı hızındaki campaign movement speed ve yine kağnı hızındaki battle map speed ile nasıl oynuyorsunuz.

neden zor geliyor?

ayrıca cücelerin str. haritası yürüyüş mesafesi, Thorgrim ile hiçte az değil
Sosyal ağlarda paylaş

Zevkli olup olmaması keyiften keyife değişen bir olay. Kolaylığa pek bir etkisi yok.

Cücelerde bayağı güçlü mancınıklar var. Savaşların %80ninde bir yere koşmak gerekmiyor çünkü düşman topçu ateşinden ağlaya ağlaya dibine girmek zorunda kalıyor. Dibine girdiklerinde de öküz gibi zırhlı ünitelerin var. Campaign haritasındaki yer altından yürüme özellikleri ile de bazen normal ordulardan fazla mesafe kat edebiliyorsun.

Oyunun başında verdiği basit ve özelliksiz crossbowlu ranged ünitesi oyundaki çoğu ırkın standart ranged ünitelerini birebirde püskürtüyor. Özellikle atlı ranged üniteler harrassa geldiklerinde bu üniteleri üzerlerine sürüp yenebiliyorsun.

Piyadenin arkasına az yükseğe alev üfleyen üniteleri yerleştirirsen bütün moralleri eritiyorsun. Ironbreaker gibi üniteler hem zırhlı hem kaçmıyor. İlk oyundaki tek heroic victoryimi iron breaker, mancınık ve alev üfleyen ünitelerden oluşan 6-7 ünitelik ordumla iki full dolu ork ordusunu püskürterek aldım. Adamlar ölmedi resmen.

Bunlar iyi kötü standart üniteler. Bunları orduyu iyi yerleştirirsen çok fazla ellemen gerekmiyor. Bunların haricinde torpido atıp milleti yere düşüren, hızlı koşup zırhsız ama çok iyi anti large olan ve görünmez vanguard üniteler ile helikopterler gibi daha fazla micromanage isteyen etkili birimleri var.

Bunun dışında özellikle asıl liderin başlangıç konumu çok iyi. Kaos ve nors saldırılarını istemezsen hiç hissetmeyebiliyorsun bile. Kaos ve nors saldırılarıyla arada insanlar ve vampirler oluyor. Vampirler aradaki dağlar nedeniyle aktif bir saldırı yapmıyor. Sadece orklara odaklanıp haritanın sağ altını kontrol altına aldıktan sonra o bölgelere arada sırada spawnlanan beastmen harici çok bir saldırı olmuyor. Hele diğer cüceleri diplomasiyle kendine katmayı tercih edersen haritanın en sakin güçlenen ırkı sen oluyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bunun dışında özellikle asıl liderin başlangıç konumu çok iyi. Kaos ve nors saldırılarını istemezsen hiç hissetmeyebiliyorsun bile. Kaos ve nors saldırılarıyla arada insanlar ve vampirler oluyor. Vampirler aradaki dağlar nedeniyle aktif bir saldırı yapmıyor. Sadece orklara odaklanıp haritanın sağ altını kontrol altına aldıktan sonra o bölgelere arada sırada spawnlanan beastmen harici çok bir saldırı olmuyor. Hele diğer cüceleri diplomasiyle kendine katmayı tercih edersen haritanın en sakin güçlenen ırkı sen oluyorsun.

direk şu ya. bilgi geldi ''kaos geliyor hacı'' diye ama ne gelen var ne giden. kuzeyden vampirlere daldılar güneyde de ben varım arada tost yaptık. daha sonra ben kaoslara gittim onların hala geleceği yoktu çünkü. devam edicem bakalım iyice easy mode olursa başka bir oyun açarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun süper.

İlk Lizardman'ler le denedin baya güzel oyuna alışana kadar batırdım tabi.

Simdi sıçan deniycem galiba onun hikaye baya güzel belki lizard yine, elf falan oynamam zaten.

Total War: Warhammer II'nin konusu yokmu bu arada? bakım bulamadım
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada öneli bir son dakika gelişmesi:

Campaign map unit movement speed

In Warhammer 1 it was space bar. In this game it is the R key.

https://steamcommunity.com/app/594570/discussions/0/1520386297683200886/
https://www.reddit.com/r/totalwar/comments/734bvv/how_do_i_increase_the_animation_speed_of_my/
Sosyal ağlarda paylaş

bu skavenler ne kadar adi, ne kadar şerefsiz, ne kadar pis bir millet ya :)

moralleri çok yüksek gibi, umarım zorlukla alakalıdır ama clanrat hatta slaves bile lord ölmüş veya kaçmışken uzun süre savaşıy...

+ surlardan kalenin için kaçıp, sonra şehir merkezini ele geçirme saçmalığına niye izin veriyor oyun onu anlamıyorum

+ White Lions neden bir işe yaramıyor??? Witch Elves den bile daha vasıfsız iş yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...