Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nebula

mawiman

Öne çıkan mesajlar

Kithnos said:

Valor'da bir sıkıntı yok şu an. Nasıl bir enflasyondan bahsediyorsun ? Ayrıca enflasyon iyi birşeydir zaten, UO dünyasında sıkıntı deflasyondadır. Talep azlığı, arz fazlalığından dolayı oluşanı.

yani sana göre para kazanmak için afk olarak sonsuza kadar pcyi makroya bırakmak bir sorun değil? ilginç, zevk meselesi tabi. eğer ins gibi saçma skillerle havadan oluşan para kazanma olayı olmasa o enflasyonun e si bile olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

cagrus said:

Kithnos said:

Valor'da bir sıkıntı yok şu an. Nasıl bir enflasyondan bahsediyorsun ? Ayrıca enflasyon iyi birşeydir zaten, UO dünyasında sıkıntı deflasyondadır. Talep azlığı, arz fazlalığından dolayı oluşanı.

yani sana göre para kazanmak için afk olarak sonsuza kadar pcyi makroya bırakmak bir sorun değil? ilginç, zevk meselesi tabi. eğer ins gibi saçma skillerle havadan oluşan para kazanma olayı olmasa o enflasyonun e si bile olmazdı.

turkiyedeki butun uo shardlarin kanseri afk para kasmak. hatta sadece sphere bile degil, turk runuolarinda da bu olay bodculuk oluyor. adam 'bodculuk' yoksa baslamiyor bile.

afk ve tam maliyetsiz, risksiz, %100 karli para kasma kanserinden kurtulamadi hala UO. money sink de olmayinca al sana para, kumdan daha degerli degil.

ikinci bir sikinti ise herkesin ph ph diye aglayarak herkesin her turden karaktere sahip olmasi, bundan dolayi ekonominin oyuncular arasi degil oyuncu->npc arasi bir hale gelmesi. yani ekonomiyi gmlerin regule etmek zorunda kalmasi (npc alim satim fiyatlarini kurcalayarak). oysaki gmin oyuna mudahalelerde bulunmadan surdurulebilir bir sisteme ihtiyaci var oyunun.

millet sanirim online oyun oynamak istemiyor, daha dogrusu pvp simulator 2016 seviyorlar ama kendilerine bunu itiraf edemiyorlar. 2. gunden endgame seviyeye ulasip son derece bayik bir oyun oynamayi 'seviyorlar'.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu kötü dediklerinizin hiçbiri yok. Craft skilleri zor geldiği için, herkes herşeyi kasmaya eğilimli değil. Ben kasmadım mesela satın almayı tercih ediyorum. Fishing ile afk kasmak imkansız. Ins ile de deli gibi para basılmıyor. Normal craft skilleri ile uğraşanlar veya tamer'lar çok daha iyi kazanıyor. Olması gereken de bu değil mi ?

Fiyatların yüksek olması da para bolluğundan ziyade, item azlığından. +12, +15 falan pek yok piyasada. +6, +9 lar falan pahalı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumdaki Yaziya Hitaben: https://forum.paticik.com/read.php?65,7999071,8319928#msg-8319928

Crematorium said:

Multi clientle 80 online var valorda, 3 aylık serverlarda debelenmeyin. Item res gelir, acc res gelir vs. ultimanın kaderi bu, gmlerinde eşekliği vardır ama türkiyede sphere=nebula

işte buna kızıyorum sen oynadıgın nebulayı eski nebulamı sanıyorsun since 1999 yazıyor yahu :D nebulayı sattıkları bebeler daha nebulanın hangi yıl açıldıgını bilmiyor lol
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

İşte bu kötü dediklerinizin hiçbiri yok. Craft skilleri zor geldiği için, herkes herşeyi kasmaya eğilimli değil. Ben kasmadım mesela satın almayı tercih ediyorum. Fishing ile afk kasmak imkansız. Ins ile de deli gibi para basılmıyor. Normal craft skilleri ile uğraşanlar veya tamer'lar çok daha iyi kazanıyor. Olması gereken de bu değil mi ?

Fiyatların yüksek olması da para bolluğundan ziyade, item azlığından. +12, +15 falan pek yok piyasada. +6, +9 lar falan pahalı oluyor.

olması gereken insin afk olarak para kazanamaması, bu olayın normal görülmesi değil. sürekli bir para basılıyor servera bu sebeple ve o paranın gideceği bir yer yok, oyuncudan oyuncuya gidiyor, fiyatlar şişiyor da şişiyor.

Rel Por bu açıdan çok iyiydi fakat kaybetmişti ufak tefek şeylerden, şimdi yine açılıyormuş bi okudum baya iyi adamlar güzel custom maple geliyor, 13.de bi bakmak lazım Rel Por'a ama craftta ph 0'mış tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
b0nventre said:

Forumdaki Yaziya Hitaben: https://forum.paticik.com/read.php?65,7999071,8319928#msg-8319928

Crematorium said:

Multi clientle 80 online var valorda, 3 aylık serverlarda debelenmeyin. Item res gelir, acc res gelir vs. ultimanın kaderi bu, gmlerinde eşekliği vardır ama türkiyede sphere=nebula

işte buna kızıyorum sen oynadıgın nebulayı eski nebulamı sanıyorsun since 1999 yazıyor yahu :D nebulayı sattıkları bebeler daha nebulanın hangi yıl açıldıgını bilmiyor lol
ilk 2000de snn vardi ondan sonra acildigina gore 99 olmasi imkansiz top kek. Insan bi arastirip sallar vay mallar ahah
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...