Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nebula

mawiman

Öne çıkan mesajlar

• 6 ay sonra ...
oynamayın abi. revoda oynuyorum diye demiyorum geçen sene 4-5 ay stafflık yaptım. aşırı adam kayırılıyor bu sunucuda. sürekli birileri spawnlara önce gider jaile atılır 10dk sonra çıkar vs. sahibi olup uğramayan tipler iyi adamlar da adminler cacık. ilgisizlik had safhada. cyanide 2 ay sora unutur gider yine sürekli yaptığı şey. 300 player varsa az bile revoda sabah 5te oluyor nebula'dan 50 kat zor olmasına rağmen, yıldı millet çünkü. valeria denen adam zaten tam bir internet kafeci çomardan başka bi şey değil. playerla küfürleşmişliği falan sık yaşanan şeyler. zaten iki haftada bir stafflar arası bi küfürleşilir birileri YA BEN BIRAKHIYOM diye forumda topic falan açar güç bela toparlanır durum. python denen herhalde şimdi admin mi ne yapmışlar adam .xgo kullanmayı bizden öğrendi cahilin teki. facebook sayfasına bakın millete atar yapıp duruyorlar zaten skdfjasle. adamların ilgisizliğini burdan anlayın artık stafflığı bıraktım 6 ay sonra denediğimde account ve karakter hala açıktı serverı sikip atıp gitsem haberleri olmayacak. net revoya ddos çekiyorlar ayrıca o da başka bi karaktersizlik. açılacakları gün lagdan öldü server ve kapatıldı geçici olarak falan.

edit: adamlar doğru düzgün money sink düşüneceklerine 250 şarjlı yapmışlar balık oltasını ya millet para kasamasın diye. AHAHHAHA.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

edit: adamlar doğru düzgün money sink düşüneceklerine 250 şarjlı yapmışlar balık oltasını ya millet para kasamasın diye. AHAHHAHA.

this. cidden çok mu zor "lan bu adamlar neden afk kalarak para kasabiliyor? sunucuya resmen newitem ile para giriyor. bence bunu engellemeliyim" demek? adamın oturduğu yerden makroya bırakarak sunucuya taze para sokabilmesini sorgulamak yerine o işlemi yaptığı araçları limitliyorlar. mantıklı bir rpg'de oturduğun yerden kral olamıyor olman gerekiyor. ha oltanın 250 şarj olması iyi bir adım mıdır, kind of. yine de sıfır maliyetle çektiğim balığı gidip 5 golda satabiliyorsam ve vendor ise ekonomide dönen parayı kullanmak yerine baya baya cebinden magical bir şekilde para üretiyorsa sunucuya durduk yere para girebiliyor anlamına geliyor bu. bu parayı da guild taşlarını 10m yaparak sinkleyemezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

PrudenT said:

this. cidden çok mu zor "lan bu adamlar neden afk kalarak para kasabiliyor? sunucuya resmen newitem ile para giriyor. bence bunu engellemeliyim" demek? adamın oturduğu yerden makroya bırakarak sunucuya taze para sokabilmesini sorgulamak yerine o işlemi yaptığı araçları limitliyorlar. mantıklı bir rpg'de oturduğun yerden kral olamıyor olman gerekiyor. ha oltanın 250 şarj olması iyi bir adım mıdır, kind of. yine de sıfır maliyetle çektiğim balığı gidip 5 golda satabiliyorsam ve vendor ise ekonomide dönen parayı kullanmak yerine baya baya cebinden magical bir şekilde para üretiyorsa sunucuya durduk yere para girebiliyor anlamına geliyor bu. bu parayı da guild taşlarını 10m yaparak sinkleyemezsiniz.

revoda da var aynı sıkıntı, onlar biraz daha ileri götürüp anti-macro captchası, gemide scroll yazılmaması falan gibi şeyler eklemişler, fiyatlar da daha düşük. bi de elden ele alışverişlerde vergi kesiyor %10. iyi güzel de yani dediğin gibi vendor durduk yerde günde 23094823904823098420394 balık ve scroll almayıverse çözülecek her şey. gitsin iskelet kessin kılıç çıkarsın satsın adam nedir yani. ya da manası olan bi şey üretsin craftingle, oyunculara onu satsın. ama çomarlar sevmiyor sanırım ondan. yine de orada epey dengelemişler diyebilirim mezarda iskelet keserek afk makro kurmaktan daha fazla para kazanılıyor yani saatlik hesaplayınca.
Sosyal ağlarda paylaş

revoyla nebulanın teknik olarak pek farkı yok ikisi de spherenin kaynak kodunu açıp 2 satır cpp dosyasını editleyemeyecek insanlar tarafından yönetiliyor.

aradaki fark nebulanın başındakiler ultimadan kazanacağı 3 kuruş paraya muhtaç tipler ve oyuncuya her türlü yalanı söylüyorlar. revonun başındaki kişi ise en azından dürüst ve kar amaçlamıyor.

bi de valor var altyapısını ben sattığım için teknik olarak ikisinden de üstün olduğunu biliyorum. sphere exesi bile zamanında sphere developeriyken commitlemediğim pek çok performans iyileştirmesi içeriyor. kritik scriptleri bile c++ ile yazarak kaynağa gömmüştüm. altyapıyı bozmadılarsa başında kimse olmasa bile makineye restart atılmadığı takdirde yıllarca restart gerektirmeden çalışması gerekiyor sdfds.

gelin görün ki orada da fazla oyuncu yok. insanlar sorunlu sunuculara o kadar alışmış ki artık şikayet etmiyor ve sorgulamıyor. koyun sürüsü gibi her sene nebulada tekrar kasıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Shaklaban said:

revoyla nebulanın teknik olarak pek farkı yok ikisi de spherenin kaynak kodunu açıp 2 satır cpp dosyasını editleyemeyecek insanlar tarafından yönetiliyor.

aradaki fark nebulanın başındakiler ultimadan kazanacağı 3 kuruş paraya muhtaç tipler ve oyuncuya her türlü yalanı söylüyorlar. revonun başındaki kişi ise en azından dürüst ve kar amaçlamıyor.

bi de valor var altyapısını ben sattığım için teknik olarak ikisinden de üstün olduğunu biliyorum. sphere exesi bile zamanında sphere developeriyken commitlemediğim pek çok performans iyileştirmesi içeriyor. kritik scriptleri bile c++ ile yazarak kaynağa gömmüştüm. altyapıyı bozmadılarsa başında kimse olmasa bile makineye restart atılmadığı takdirde yıllarca restart gerektirmeden çalışması gerekiyor sdfds.

gelin görün ki orada da fazla oyuncu yok. insanlar sorunlu sunuculara o kadar alışmış ki artık şikayet etmiyor ve sorgulamıyor. koyun sürüsü gibi her sene nebulada tekrar kasıyorlar.

Bende bu mantığı anlamıyorum..
Birde soruyolar Nebulaya yada Revoya ''Item res geldimi?,gelicekmi?'' abi bunu soruyorsun ve cevabı ''Evet efendim gelicek,geldi'' tarzında olmasına rağmen gözün kapalı gidiyorsun.. Birdaha olucağını bile bile hemde ya..

Valor ciddi anlamda şu yılda,şu tarihte benim gördüğüm en kaliteli ''SPHERE'' sunucusu diyebilirim,haketmiyor şuanki durumunu.
Sosyal ağlarda paylaş

@RaVena: ikisinin farkı revonun 3 senedir kapalı olması, rese gerek kalmasın diye neredeyse 99 seviyesi ph'ye dönmesi ve sunucuya giren paranın itemin vb. inanılmaz ölçüde azaltılmış olması. ki buna rağmen nebuladan fazla oyuncusu (ayrıca nebulada multi serbest forumlarında nasılını bile anlatıyorlar, burada hayvan gibi kontrol ediliyor). nebula zaten altı ayda bir res atıyor, yine atacak sldfk. ana amaç marketten gelen paraydı hep. ismini sömürüyorlar işte. revoyu ilk açan adamla son açan adam aynı ama yani.

Shaklaban said:

dediğin gibi adamın dürüst ve gözünün açık olması, abuk subuk şeylere müsamaha göstermemesi, kendinden başkaya doğru düzgün yetki vermemesi oynamamın yegane sebebi zaten. bir de ilk oynadığım sunuculardan biriydi olympusla birlikte, dinamiklerini sevmemin de etkisi var.

valor için de spamlerine gıcık olduğum için oynamadım açıkçası. revo açılmadan önce iyi de oyuncusu vardı. ama her mail adresime 50 tane mail attılar yeter abi. nebulanın mail listesine de ulaşmışlar bi şekilde. mailadresim+accountadım şeklinde aldığım hesabın mailine bile geldi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

uo:international şu an ölü resmen, herkes afk craft, acti yapayım dedim geçen adam akıllı oyuncu yok, item kasıyoruz vakit harcıyoruz karşılığı sıfır, bir iki ekstra admin olsa adam olur server, tek başına raiden vakit bulamıyor sanırım haftalık pvp turnuvası falan demiş yapamadı henüz.

nebulada zaten baktım şöyle bi kesinlikle oynanmaz yine mage yine warlock, warrior yine yok ortalıkta ezilmiş bi şekilde.

valora bir bakıcam girip güzelse orada devam ederim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...