Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

yahu işlemci bu yaz gelmiyor mu ya? yeni model değil yani yeni tasarım geliyor başka bir isimle. baya performans artışı falan bekleniyor. anakartlar falan değişecek soketten dolayı.

Tik tok geyigi var ya. Ben bu sene geleni minor upgrade, seneye olani yeni bridge diye biliyordum. Yanlis mi biliyorum. Suan yogunum bakarim Bir ara yine.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese iyi akşamlar, bende yakında pc toplayacağım ancak çok uzun zamandır takip etmediğimden dolayı donanım konusunda baya cahilim. Arkadaşlar http://www.phoenix.com.tr/rebirth-x-serisi/ şöyle bir alet buldum, sizce bu paraya değermi? Veya önerebileceğiniz başka bir sistem varmıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

godmorgon said:

Herkese iyi akşamlar, bende yakında pc toplayacağım ancak çok uzun zamandır takip etmediğimden dolayı donanım konusunda baya cahilim. Arkadaşlar http://www.phoenix.com.tr/rebirth-x-serisi/ şöyle bir alet buldum, sizce bu paraya değermi? Veya önerebileceğiniz başka bir sistem varmıdır?

Rebirth'ün fiyat/performansı daha yüksek, ona yönel :)
Sosyal ağlarda paylaş

soru:
anakart bu
http://www.asus.com/tr/Motherboards/P8Z77V_LX/

2x4 1600 lük ram var şu anda
8x2 2133lük ram aldım.

çok anlamam ama çizim yada modelleme vs yapıp render almayacağımdan 2133 olmasada olur diyip, sanırım bu 4 ramide anakarta takıp 1600 de çalıştırabiliyorum hepsini ? öylemidir ?
destekliyormu benim anakart falan bu durumu?
olmuyosada canı sağolsun 16da yeter şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce yazmıştım tekrar belirteyim.

1600 MHZ üzerindeki ramler OC yapmadığınız zaman zaten belirtilen hızda çalışmıyor. Anakartların destekledikleri ram listelerinde yanlarında kendileri de ( OC ) şeklinde belirtiyorlar. 2133 MHZ denmesi o ram'in bu frekansta stabil oldugunu belirtiyor sadece. Zaten artık anakartlar otomatik OC de yaptığı için bu sorunda son kullanıcı için ortadan kalkmış oluyor.

Kısaca evet çalıştırır.
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:

Deathblade said:

Piyasadan bayağı uzak kaldım.

Seasonic M12II 620W yeterli mi günümüzde ?

SLI & Overclock falan yapmadığımızı varsayalım.

yeterli. çok da güzel psu ayrıca. seasonicler kapasitelerinin %20 üstünde bile 80+ kalmayı başarıyor hatta

bu seasonic in ups si de vardı sanki he oktar ?
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

godmorgon said:

Rebirth'ün fiyat/performansı daha yüksek, ona yönel :)

Anlamıyoruz diye dalga geçmenin alemi yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Daha önce yazmıştım tekrar belirteyim.

1600 MHZ üzerindeki ramler OC yapmadığınız zaman zaten belirtilen hızda çalışmıyor. Anakartların destekledikleri ram listelerinde yanlarında kendileri de ( OC ) şeklinde belirtiyorlar. 2133 MHZ denmesi o ram'in bu frekansta stabil oldugunu belirtiyor sadece. Zaten artık anakartlar otomatik OC de yaptığı için bu sorunda son kullanıcı için ortadan kalkmış oluyor.

Kısaca evet çalıştırır.

Artis artis yazmış bide ya. kullanılabilir miktar 16 diyor. 64 bit sistem. 24 gösteriyo ama 16 kullanıyo. Hadi bunada artislen.
Şekilsiniz ya hıamına
Sosyal ağlarda paylaş

Hai

win7 64bit

AMD Radeon 6850

İntel i7 2700k 3.5 ghz

12 gb ram

Corsair Gaming Series GS600 power supply

msi z77a-g43 anakart

gibi bir sistemim var.

Buna aşırı pahalıya gelmeyecek bir ekran kartı güncellemesi düşünüyorum. Malum gta geldi. Benim ekran kartı 1 gb o minimum 2 istiyor falan. 300-400 sınırını aşmayacak şekilde benim sistemle sıkıntı çıkarmayacak önerileriniz var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...