Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

Geçmişte AMD GPU driverları kötüydü, evet. Artık bence Nvidia'dan daha iyi.

Geçmişte Intel işlemciler de AMD işlemcilerden çok daha iyiydi, artık çok az fark var. Bir sonraki nesilde AMD fark bile atabilecek konumda.

Teknoloji dünyasında aydan aya her şey değişebilirken 10 sene önceki tecrübeleri referans olarak kullanmak yanlış.

abi sen söyle 4500 liraya ; işlemci-anakart-ram-ekran kartı demiş,

ben aynı paraya hepsi + 500gb ssd yazıyorum, şuan o para alınabilecek en mantıklı sistem şu parçalar değil mi?

https://www.amazon.de/gp/product/B071Y7CKM2/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

https://www.amazon.de/gp/product/B07B41WS48/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

https://www.nanokatalog.com/urun/msi-b350-pc-mate-amd-b350-soket-am4-atx-64gb-ddr4-anakart

https://www.nanokatalog.com/GSkill-TridentZ-RGB-Series-16GB-DDR4-3200Mhz-RAM,PR-100443.html

https://www.nanokatalog.com/Crucial-MX500-500GB-SATA-SSD,PR-789405.html

4588 liraya geliyo rgb ram ile, almışken bunu alsın satarken daha pahalıya satar normal ram e kıyasla.
Sosyal ağlarda paylaş

Neredeyse 10 senelik masaüstünü bi açayım oyun oynayayım dedim geçtiğimiz ay. Anca Overwatch falan oynanabiliyor, Battle Royaleleri oynayabiliyorsun vs.

Blizzard bedava destiny 2 verince indireyim dedim, yükleme esnasında 4GB Ram'in var bilader diyince bi afalladım. Meğerse 2x 4GB ramlerden birini görmüyor anakart. Slotlardan biri çalışıyor sadece. Fi tarihinde anakarta kahve dökülmüştü, temizlendi, tamir edildi falan anca yeni etkisini gösteriyor herhalde. 5 sene falan oluyordur rahat bu iş olalı.

Neyse, çok oyun oynamıyorum zaten, hatta hiç mi başlamasam diyorum tekrardan ama bir de bakınıyorum budget gaming PC olayına.

Sadece anakart değiştirsem mi diyorum bir yandan. Eski i7 960 işlemci, GTX 980 ekran kartı var. 2x4gb 1066mhz ram falan.

Zaten para veripte AAA oyun alasım yok. Okadar paraya öküz alırız kafasındayım bu yaştan sonra. Extreme budget, free to playlerin kaplanı, indielerin kralı tavisye edebileceğiniz donanım nedir ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
beyler şuraya bir up çekeyim.
şimdi bende hpnin orjinal ufak kasası içinde i5, gtx 770, 12gb ram var. hdd fln düz :(
oyun yapımı için kullanabileceğim bir pc istiyorum. crysis yapmıcam 2d fln kasacam şimdilik ama kasasıdır anakartıdır şimdiden sağlam yatırıma uygun bir şeyler almak istiyorum. ona göre powerı hazır olsun vs par aoldukça eklerim.
var mı tavsiyeniz?
bi ay anakart kasa alırım, bir ay ssdler vs. böyle parça parça toplayacam.
Sosyal ağlarda paylaş

2 senedir native 1080p monitör ile gtx1070 kullanıyorum, 1080p için uygun hakkaten. ben alırken çıkmış oyunlar için biraz fazlaydı ama yakın zamanda monitörü değiştirmeyi düşünmediğim için future proof olsun demiştim. iyi optimize aaa'larda ultra'da 60 altı nerdeyse hiç görmedim. en yakın hatırladığım monster hunter world'de aşırı patlamalı ışıklı özel hareketlerinde anlık düşmeler oluyordu (ama onda da herkesin kısın/kapatın dediği volumetric fog mu bişey ayarı da max'taydı, ayarı düşürüp denemedim) fiyat da mantıklı, güle güle kullan (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

1070 aldim bi tane black friday fiyati 309 dolara

1080p icin en makulu bu gozukuyor hala

4k olarak da bi fifa 19 oynarim tv den onu da kaldirir herhalde

50 daha ver ti 50 daha ver vega 50 daha ver su bu diye sonsuza kadar gidiyor. sweet spot budur diye karar kildim.

Babuş hangi kara cuma bu link vs. verebilir misin? Ciddi soruyorum bu arada şaka yapmıyorum. Bestbuy'dan Walmart'a, oradan gel Amazon.de'ye kadar bakmadığım yer kalmadı yemin ederim bir tane indirim yok.

1060 3gb'ler hala 200 dolar-euro üzeri.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

DoruK said:

1070 aldim bi tane black friday fiyati 309 dolara

1080p icin en makulu bu gozukuyor hala

4k olarak da bi fifa 19 oynarim tv den onu da kaldirir herhalde

50 daha ver ti 50 daha ver vega 50 daha ver su bu diye sonsuza kadar gidiyor. sweet spot budur diye karar kildim.

Babuş hangi kara cuma bu link vs. verebilir misin? Ciddi soruyorum bu arada şaka yapmıyorum. Bestbuy'dan Walmart'a, oradan gel Amazon.de'ye kadar bakmadığım yer kalmadı yemin ederim bir tane indirim yok.

1060 3gb'ler hala 200 dolar-euro üzeri.
newegg.com

Fiyatlat inip cikiyor gun boyu. Su an bi rvga 1070 var ayni fiyata ama ftw versiyonu degil. Dun bi 1070ti 304 dolara dustu. Takip edersren oluyor bir kac saatlik indirimler.

Dun mesela bi 6gb 1060 vardi tek fanli, 180 dolara inmisti.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Ryzen'de karar kıldım. Bağımsız test videolarına falan da bakacağım bi ara.

Yalnız dolar düştü 5'e. Bizim Vatan'dır, Inventus'tur bu rx serilerini dolar 6 iken getirdi. Şimdi adamlara fiyat indir desen indirmez. Düşük kurdan yeni mal çek desen elindeki stoğun bitmesini bekler. Tek çare yurtdışından almak. O yüzden yakın zamanda ek vergi bilmem ne için baskı yaparlar hökümete.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde GERGE tarafından bu konu kilitlendi
  • GERGE unpinned this konu
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...