Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daredevil (2015) - Netflix

progamer

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

Copy paste yaptığım birşey yok, sori.

edit. Dövüş sahneleri o kadar kötü ki adamın eliyle vurduklarının kafası arasındaki 5 karışı bakmadığın ekranda bile görebiliyorsun.

AOS ve Arrow gibi dizilerden daha iyi dövüş sahnelerine sahip bir diziye tırt diyene ne denir bilemedim...
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde hoşuma gitti dizi baya.

Ama son kostüm özellikle de kafa kısmı bi tutarsız geldi neden bilemedim.
Sarı kızın cinayeti kesin ileride başlarına bela olacak. Yani adli olarak da nefsi müdafa falan değil diye cinayet bence. Adamla karşılıklı oturuyorlar kızda silah bi anda ateş ediyor. Adam tehditkar şekilde hamle bile yapmıyor.

Birde hisler dışında bir süper gücü yok yani dayak yedimi meditasyon yalanından biraz hızlı iyileşiyor veya bıçaklandımı şakır şakır kanıyor falan. Kısacası 50 kere ölmesi gerekirdi ilk sezonda aman neyse kız güzel.

Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Ama daredevil tırt ya işte aslında. Konsept tırt yani. Tamam muhteşem duyma yetisi falan da hacı nereye kadar lan diyor insan asdfafadfsa.

Ben de tam tersini düşünüyorum. Daredevil ÇOKİYİ bir tipleme. T.Stark-IronMan ikilisindeki gibi karakter derinliği var ve KARANLIK. ben çok beğeniyorum DD serisini.

diziye gelince, elbette

http://i2.cdnds.net/12/33/618x934/movies_ben_affleck_career_gallery_12.jpg

ben affleck'den çok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

DC ve Marvel'ın şu anda piyasadaki tırt dizilerinden bir 15 gömlek falan üstün sanırım şu dizi.

Son iki bölüm dizinin diğer bölümlerine göre biraz daha kötü bence. Ama gene de muhteşem bir dizi olmuş. Zaten 5-11 arasını bir oturuşta izledim, öyle sardı.

Bitince dün oturdum Arrowla Flash'ın yeni bölümlerini izledim, izlerken utançtan gözlerimi falan kapadım arada. O kadar kötü ki Arrow/Flash ikilisi şunun yanında.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yapmayın etmeyin DD nin hiçbir zaman öyle über bi tarafı yoktu ki yada hiç bir zaman böyle bir iddiası olmadı.thorla falan karşılaştırmak abes.

marvel ın çoğu büyük event inde sadece izlemekle yada oluşan kaosdan sonra çıkan nispeten küçük olayları yatıştırmak,yardım vb.için çalıştı.

kapıştığı tiplerde genellikle kingpin ve/veya örümcek adamın düşük tier düşmanları olmuştur hep.birde belalısı hand diye bi ninja clanı..

o bişey değilde inşallah punisher ıda görürüz dizide yada daha iyisi kendi dizisinde.
birbirlerini sevmezler pek ama birlikte çalıştıkları görülmüştür bir çok sayıda.
Sosyal ağlarda paylaş

bu dizinin noir havası inanılmaz.
çizgi romanları çok iyi yansıtmışlar.
Thor, Superman, Hulk gibi uçarlı kaçarlı kişilerle kıyaslamışsınız da, "normal insan" olmasının da sayesinde çok güzel dövüş koreografileri çıkmış.

Netflix'te 13 bölümü bitirdikten sonra, Arrow'un aksiyonu, Gotham'ın atmosferi, AoS genel olarak çok sıkıcı geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Nasıl insan üstü değil? Adamın görme dışındaki bütün duyuları insan üstü.

allam yaleppim. ben onu hani insanüstü bir varlık değil anlamında dedim. hani örümcek tarafındna ısırılmıyor, yıldırım çarpmıyor. adam direk kör olup 3-5km öteden konuşmaları dinliyor. 5 kat aşağıdan koku alıyor falan filan. bsg diyesim geliyor. veya işte yukarda yazdığım gibi silahla vuramamaları falan olacak iş değil yani. çünkü sonuçta insan, istediği kadar her şeyi duysun görsün, hareket etme kabiliyeti belli.

yoksa hem karakter, hem noir hava güzel. bi de foggy şu kızı götürse artık :P
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

allam yaleppim. ben onu hani insanüstü bir varlık değil anlamında dedim. hani örümcek tarafındna ısırılmıyor, yıldırım çarpmıyor. adam direk kör olup 3-5km öteden konuşmaları dinliyor. 5 kat aşağıdan koku alıyor falan filan. bsg diyesim geliyor. veya işte yukarda yazdığım gibi silahla vuramamaları falan olacak iş değil yani. çünkü sonuçta insan, istediği kadar her şeyi duysun görsün, hareket etme kabiliyeti belli.

yoksa hem karakter, hem noir hava güzel. kingpin'i de severim. ah bi de foggy şu kızı götürse artık :P
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Komutan said:

yoksa hem karakter, hem noir hava güzel. kingpin'i de severim. ah bi de foggy şu kızı götürse artık :P

Sen izlediğini de anlamaktan acizsen dizi ne yapsın

Gözlerini kör eden kimyasal (radyoaktif?) nane veriyor güçlerini ona

O ilk bölümdeki varillerin içindeki sahneyi boşuna mı çektiler sence
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Komutan said:

allam yaleppim. ben onu hani insanüstü bir varlık değil anlamında dedim. hani örümcek tarafındna ısırılmıyor, yıldırım çarpmıyor. adam direk kör olup 3-5km öteden konuşmaları dinliyor. 5 kat aşağıdan koku alıyor falan filan. bsg diyesim geliyor.

hacı sen olayı hiç anlamamışsın. adam kör olup Daredevil hale gelmiyor ki. kör olmasına neden olan şey kimyasallar (örümcek ısırılması gibi düşün) ve o kimyasallar aynı zamanda superpower ayarında duyma gücü ve ses ile görebilmesini sağlıyor.

said:
veya işte yukarda yazdığım gibi silahla vuramamaları falan olacak iş değil yani. çünkü sonuçta insan, istediği kadar her şeyi duysun görsün, hareket etme kabiliyeti belli.

sonuçta insan, ama Stick denilen bir adam tarafından dövüş eğitimi görmüş. Hand ninja örgütünden üst seviye birisini dövebiliyor.
aldığı dövüş eğitimi ve etrafında olan biten her şeyi hissedebilmesi sayesinde de silah kullanan düşmanların arasına girip pataklayabiliyor.

öyle bi anlatmışsın ki on kişi tüfekle bu adama ateş ediyor da bu yüzlerce kurşunu dodge ediyor.
genelde stealth kasıyor dikkat edersen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...