Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daredevil (2015) - Netflix

progamer

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

hacı sen olayı hiç anlamamışsın. adam kör olup Daredevil hale gelmiyor ki. kör olmasına neden olan şey kimyasallar (örümcek ısırılması gibi düşün) ve o kimyasallar aynı zamanda superpower ayarında duyma gücü ve ses ile görebilmesini sağlıyor.
sonuçta insan, ama Stick denilen bir adam tarafından dövüş eğitimi görmüş. Hand ninja örgütünden üst seviye birisini dövebiliyor.
aldığı dövüş eğitimi ve etrafında olan biten her şeyi hissedebilmesi sayesinde de silah kullanan düşmanların arasına girip pataklayabiliyor.
öyle bi anlatmışsın ki on kişi tüfekle bu adama ateş ediyor da bu yüzlerce kurşunu dodge ediyor.
genelde stealth kasıyor dikkat edersen.

oh yeah. diziden tamamen bağımsız konuştum ben. daredevil'ın mutasyon sonucu değil tamamen eğitim sonucu olduğunu biliyodum ben len?

ama sonuç olarak evet bildiğin dodge ediyor millet silahla ateş ederken. inandırıcılık yerlerde yani. biraz daha insan üstü olaydı, yaptığı hareketleri daha kolay yerdik.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis her mesajda "ya ben onu biliyom zaten" şeklinde cevap veriyorsun da, Daredevil temasında izah edilen bişi bu.
ki dizide de gösteriyordu, adam yağmurda bıçak sokacakken, onu hissedip önceden tepki verebiliyor.

sen hala sokaktan sıradan bir adamı tutup kahraman yapmışlar gibi konuşuyorsun da, hem kimyasallarla özel hisler elde eden hem de özel dövüş eğitimi alan birisinden bahsediyoruz.

ayrıca dizide hiç bi yerde "aynı anda on askerin direk ateşine maruz kalıp her mermiyi dodgeladığı" bir sahne de yoktu. tekrar diyorum, adam çoğunlukla stealth kastı, close combat gitti hep.
Sosyal ağlarda paylaş

insan ustu degil gibi ya.

yani kingpin salya sumuk dagitti bunu.

4 duyusu insan ustu.

yasli amca elektrik sokla bayiltti arabayla ustunden gecmek varken cekti gitti. kingpin beynini patlacakken oldurun dedi gitti.

5. super duyusuda acindirma olsa gerek kimse oldurmuyor garibi.

japon abi agzina agzina verdi gene bos bos konusma ugruna acidi yandi gitti. :P

ha belki super kahraman degil de super dovusken avukat olarak gormek gerekiyor herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

arrow'u izledim 6-7 bölüm ve baydı.İnanılmaz saçma geldi bana.Yani tamam,bu kahramanlı çizgi romanlar ve onlardan aktarılma dizi filmler de elbette hayal gücü fazlasıyla var ama Arrow kafamdaki hiçbir şablona uymadı.Beğenmedim.

Bu Daredevil'in dizi filmini gördüğüm kadarı ile beğenen çok kişi var burada.Sizce Arrow'u beğenmeyen ben,Daredevil'i beğenirmiyim?Henüz başlamadım izlemeye ve şu an izlediğim seriyi bitirmek üzereyim.Tavsiyenize göre buna başlayabilirim.Ne dersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

insan ustu degil gibi ya.

yani kingpin salya sumuk dagitti bunu.

4 duyusu insan ustu.

yasli amca elektrik sokla bayiltti arabayla ustunden gecmek varken cekti gitti. kingpin beynini patlacakken oldurun dedi gitti.

5. super duyusuda acindirma olsa gerek kimse oldurmuyor garibi.

japon abi agzina agzina verdi gene bos bos konusma ugruna acidi yandi gitti. :P

ha belki super kahraman degil de super dovusken avukat olarak gormek gerekiyor herhalde.

kanuni diyorum ki adamun duyuları insanüstü (duyma gücü normalden fazla, insanları bu şekilde görüp algılayabiliyor) bu da biraz altıncı his gibi bir şey veriyor (dizide bunu belirtiyor)
dövüş yetenekleri de epey gelişmiş (üst seviye Hand ninjayı dövüyor)

ama adam sonuçta insan, taser yiyince bayılması normal.

kingpin de badass bi adam sonuçta, örümcek adamı pataklayabilen birisi, daredevil'i de zorlaması normal.
mesela şunun gibi bir adam düşün:

http://www.youtube.com/watch?v=wLZYnj0yuGs
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

ilk bölüm çok kötüydü yarısında uykum geldi uyumusum da sabah direk 2den başladım olmuş baya.

ya ilk bölümü ben de yarısında bıraktım, dur biraz daha zorlıyim o zaman
gerçi beni sıkan daha genel bi sorun, o da süper kahramanların kendilerine ateş eden adamları dövüp dövüp bırakmaları

punisher'ın dizisi olsa keşke
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

arrow'u izledim 6-7 bölüm ve baydı.İnanılmaz saçma geldi bana.Yani tamam,bu kahramanlı çizgi romanlar ve onlardan aktarılma dizi filmler de elbette hayal gücü fazlasıyla var ama Arrow kafamdaki hiçbir şablona uymadı.Beğenmedim.

Bu Daredevil'in dizi filmini gördüğüm kadarı ile beğenen çok kişi var burada.Sizce Arrow'u beğenmeyen ben,Daredevil'i beğenirmiyim?Henüz başlamadım izlemeye ve şu an izlediğim seriyi bitirmek üzereyim.Tavsiyenize göre buna başlayabilirim.Ne dersiniz?

abi bunu izle.ilk bölümü biraz sıkıcı o yüzden geneli pek yansıtmıyor.daha karanlık,daha gerçekçi arrow gibi gençlik dizisi gibi durmuyor.romance yok gibi olanda yerli yerinde edepli.

izle sen izle pişman olman.
Sosyal ağlarda paylaş

bone yaw brayn adams bu işleri :D adam daha ilk bölümün ilk sahnesinde 3 kere falan kurşundan kaçıyor.
spidersense mesela önceden haber veriyor bişe olacağı zaman. bunun ability'si hem öyle erkenden haber vermiyor, hem de kendisi spidey'den net daha yavaş akrobatik-refleks olarak. ama yine de kaçıyor vızır vızır kurşunlardan vs.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...