Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

adam atılamıyor, kendi de gitmiyor, utanıp akıllanmıyor da. bari ona özel yapılan yerde kalsın, gayet net yazdığımı sanıyorum bunu. ha eğer tek tip içerik dışında bir mesaj atabilecek kabiliyeti varsa buyursun yazsın tabii. şu başlıkta kuvayı milliye, rumlar, ermeniler filan NE ALAKA şimdi? izah etmek isteyen varsa buyursun, dinliyorum.

aman neyse, ne hali varsa görsün. başlığı onun üzerine çevirmek zaten amacı. esas konuyla alakasız derail olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

marty, o saydıkların bile uzaktan bile olsa alakalıydı en saçma şeyler bile, bir tek mesaj var zerre alakası olmayan başlığın gerisiyle. hepsini de okudum bir kısım garbaja döndüğü halde.

adama gelip başlığın orta yerinde osurmasa neden tepki vereyim? daha önce de yazdım defalarca onunla alıp vermediğim yok, yeter ki forumun içine etmesin. mesele kim veya ne olduğu değil, ne yaptığı.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki @sam (anlamayan ya da üzerine alinan biri çıkar, neme lazım.)
Kendi adına konuş. Ve hakaret etmeden yaz.
Victor'a taaa en başlarda konu ile ilgili samimi düşüncelerimi yazdım.
Ondan sonra zaten topik enteresan yerlere gitmiş ve ben bu senin atarlandigin mesajın başında bu durumu da belirttim çünkü sıkıntılı adamlar var forumda. Onlara şevkatle yaklaşmaya çalışıyorum bu sıralar. Ama işte sen o kadar sorunlu adamsın ki iş buralara geldi.
Sonuç:
Parolamız
Fikirleri belirtirken "biz değil ben."
Eylem yapılacağı zaman ise "ben değil biz."
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Feamer said:

Laurelin said:

Feamer said:

"erkeklerin bakışlarında rahatsız oluyorsan türban tak!" diyen oldu mu?

Inanirmirsiniz cok daha alakasiz nedenlerle gayet kulturlu ve modern bir arkadasim dedi sunu >_< hem belli olmaz senin istedigin gibi, hem kimse yadirgamaz hemde "aaa bole ama dini butun" klasmanindan yirtarsin in demisti

sana da mantıklı gelmiş anlaşılan ?

dedimde türban çok çirkin bir şey valla midem kalktı şimdi hele ki sıkma baş iyyyy

Kendin cevaplamissin soruyu :p mantikli filan ama bir dini okayi inanmayan birinin boke somurmesini yanlis buluyorum bide. Yiginla seks iscisi var sirf bu mantikli gelen kisim yuzunden gunduz turban ile geziyorlar

ya zaten hissettiğin gibi yaşamak, kendin olmak için cinsiyet değiştirmeyi göze alıyorsun sonrasında sırf baskı görmemek için hiç inanmadığın bir dinin saçma kurallarını mı uygulayacaksın
Sosyal ağlarda paylaş

heh butun eski kiyafetler cuvala girdi 3-4 parca bedeni uyan unisex sey disinda, XXXL ler filan direk gitti ama su 3 parcaya kiyamadim, omrum boyunca saklicam bunlri sanirim :D

fakin nerd

http://i.imgur.com/rqPPdfP.jpg?1

http://i.imgur.com/VVpBvtp.jpg?1

http://i.imgur.com/8EBrNiD.jpg?1

Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Sam said:

ya kuddusi şu başlığa türk şovenizmi getirdin ya, sonra soruyorlar neden bu adama mahalle baskısı var. bu kaldırımdan kaçırmak lazım işte bu adamı çünkü resmen bozuyor herşeyi kendi şahsi ajandasına göre. ve adamın son sayfadan löp diye girip, konuyla alakalı TEK BİR mesajı olmadan "TÜRKİYEEE FUCK YEAAAH" mesajına girişmesi ancak karikatür filan olabilir. google bot tier tek odaklı insan.

intihar konusunda, nerede ötenazi hakkı veriliyormuş bilmiyorum ama öyleyse şayet çok yanlış buldum. ancak hiçbir şekilde çözümü olmayan ve insanı gerçek anlamda devamlı acı ve çileden kurtarmak gereken durumlar için izin verilmesi lazım. başta laurelin dahil kimse kusura bakmasın ama yaşam sonlandıracak derecedeki rahatsızlıklar gerçekten apayrı bir sınıf.

Konuyla alakalı mesajım taa başlarda var.
Ana fikir farklılıklara tahammül etmek ki sende bunun olmadığını senelerdir gördük.
Okuduğunu da anlamadığını bu yazdıklarımı Türk şovenizmine getirmenden anladık.
Bu kaldırımdan kaçırmak lazım işte bu adamı diyerek de gizlediğin gerçek yüzün, tahammülsüzlüğün ortaya çıkmış. Hee, şurada 3 günlük adam değilim. Buyur karşı kaldırıma gönderiver beni nasıl yapacaksan.
Sonuç: bu konu ile ilgili verdiğim mesajlar konu ile senin yazdıklarından daha çok ilgili.

Sam şakirt olduğu için kurban olarak ulusalcıyı seçmiş. O kadar yazılanlardan sadece Çetin abininki göze batmış. Doğru yoldasın Çetin Abi, boşver Sami, kimse takmıyor zaten. Keh keh
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

ilk mesaj haricinde okumadim bunca sayfayi. ancak hizli bir yorum yapacagim.

emniyet mudurunun emniyete insan kapatip hortumla olduresiye dovdugu, milletin sokaklari transseksuellerden temizledi helal olsun diye alkisladigi bir memlekette yasiyoruz.

ek yapmak gerekirse bu algı ile alakalı,

bu bakış açısına göre keyfen sokakta fahişelik yapıyorsun, bu zaten ahlaksız ve toplum düzenini bozan bir davran, birde bunun üstüne erkek olmana rağmen kadın kılığına girerek bunu yapıyorsun ki zaten x3 gibi bir değerle çarpılıyor. ek olarak "kadın" kılığına girerek erkeklik onurunu zedeliyorsun

birde ek olarak, uzunca anlatmadan amerikan güzelindeki baba gibi durumlarda var.

"kişisel tercihi sana ne" gibi argümanlarla anlatmaya çalıştığımız zaman bu durumu pek olumlu sonuçlar alınamıyor

ben şahsen bu durumun onarılması gereken bir bozukluk veya tamamlanması gereken bir eksiklik olarak anlatılması taraftarıyım. böyle söyleyince insanlar tarafından kabul edilmiyor. kabul, negatif ve dışlayıcı bir nüansı var gibi geliyor ama, "kalp pili" taktırmak gibi düşünmek lazım.

benim şahsı görüşüm olarak, bu bakış açısının daha fazla farkındalık yaratabileceği yönünde, bu sayede bilinçli olan ailerin sayısı arta bilir ve çocuklarını küçük yaşlardan itibaren, doğru araştırmalar ile sorunu belirleyip, devlet desteği ile tedavi edebilir.

taktir edersiniz ki, sokaklarda bu insanları görmenin kimseye bir faydası ve negatif bir algı yaratıyor, üstüne belki haklı olarak "kişisel tercih" olarak anlatmaya başlayınca sorun dahada büyüyor.

benim çocuğumda bunlardan görüp "kişisel tercih" yapmasın diye biliyor adam veya 3. bir tür olarak ucube olarak yaklaşıyorlar.

bunun çözümü olarak bence bazı jargonların da değişmesi lazım, zira buna gelene kadar hala, öldükten sonra tam ahirete gideyim diye organlarını bağışlamayan bir bağnaz kafa yapısı da var es geçmemek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...