Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siradisi Bir Konu ve Patiye Elveda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

RamsesII said:

abi hadi kamuyu geçtim de özel sektörde hiç mi çalışan transgender yok, herkes mi refüze ediliyor :(

Gecisini tamamlamadiysan is bulma sansin sifir elindkei mavi kimlik yuzunden, eh gecis surecide korkunc masrafli ve arada gecen bir donem, haliyle malum meslek disinda is bulamiyor kimse dogru durust. Bi sekilde gecislerini finanse etmeleri lazim, aile destegi bu yuzden coooook onemli turkiye gibi ayrimciligin tavan yaptigi bir ulkede.

Gecisinden once memur olanlar bir nebze daha sansli isten cikarilmalari zor oldugu icin, erkekler hele cogu zaman hic sorun yasamiyor bu konuda (ki onlarin kabul orani cok daha yuksek oldugundan is bulmaktada zorlanmiyorlar, seksle ve sapiklikla ozdeslesmemis onlarin durumlari) Memur olarak devam etseler bile korkunc bir mobbing ile yuzlesiyorlar, iste bir ogretmen vardi yazmisti hikayesini "sapik" diye gazetelerde bile teshir etmisler. Veliler kampanyalar yapmis "cocuklarimiza bu kisinin bisi ogretmesini istemiyoruz" diye ki isini birakmak zorunda kalmis, simdi malum sektorde. Gene boyle baska bir ogretmen var, azinlik liselerini tercih etmis daha kolay kabul edilirim diye, onuda velilerle beraber idare bezdirmis, calismasina izin vermemisler. Duz devlet dairesi de bile klise "karimizin, bacimizin girdigi tuvalete sen nasil girersin" diye sorusturma ustune sorusturma acmislar birine

Gecis tamamlanip kimlik ciktiginda, goruntu ve ses de iyi ise biraz sans var ki sgk nin isverenleri gereksiz bilgilendirmesi yuzunden gene sorun oluyor. Mulakatta durumunu soylesen ayrimciliga ugrarim, yanlis anlasilirim, beni bir steryotipe sokarlar korkusu, soylemesen sgk dan gorucekler korkusu.

Evden filan calisip sermayeleri varsa kendi islerini kuruyor cogu

Ha kurumsal ozellikle uluslararasi sirketler icin umut var ama cidden oralara girebilmek icin gereken kalifikasyonlari saglamasi imkansiz egitim hakkindan mahrum birakilmis bu insanlarin. Benim egitimim yeterli ama 28 yasinda dogru duzgun is tecrubem olmadigi icin giremiyorum hicbir yere. Universitede halletseydim su isi boyle olmazdi, gec kalmis olmak bu yuzden kotu iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya kuddusi şu başlığa türk şovenizmi getirdin ya, sonra soruyorlar neden bu adama mahalle baskısı var. bu kaldırımdan kaçırmak lazım işte bu adamı çünkü resmen bozuyor herşeyi kendi şahsi ajandasına göre. ve adamın son sayfadan löp diye girip, konuyla alakalı TEK BİR mesajı olmadan "TÜRKİYEEE FUCK YEAAAH" mesajına girişmesi ancak karikatür filan olabilir. google bot tier tek odaklı insan.

eahu şunu okuyup baktım önceki sayfalara neymiş diye, yedim wot'u oturdum
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

İstanbul'un işgali yılları.Rumların önemli bir kısmı işgalcilerden yana tavır koyarak yer yer senelerdir birlikte yaşadıkları Türk komşularını aşağılarken, sokaklarda İngiliz bayrakları, Yunan bayrakları sallarken bazı Rumlar ise ilk günden itibaren işgale karşı çıkmışlar ve İngiliz işgal kuvvetlerinin komutanlarının İstanbullu Rumlar için organize ettikleri toplantılara katılmayı reddetmişler. Diğer Rumlar her yerde Türk bayrağına ve Türklere hakaret ederken onlar Kuvayi Milliye'nin tohumlarını atan organizasyonların içinde yer almışlar ve direnişte bizzat etkin roller almışlar. Rum olmaları nedeniyle bir çok yerde bu durumu Kuvayi Milliye kuvvetleri leyhine kullanmamızı sağlamışlar.

iste o rumlardan biri albert einstein mis
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

KuddusiMavra said:

İstanbul'un işgali yılları.Rumların önemli bir kısmı işgalcilerden yana tavır koyarak yer yer senelerdir birlikte yaşadıkları Türk komşularını aşağılarken, sokaklarda İngiliz bayrakları, Yunan bayrakları sallarken bazı Rumlar ise ilk günden itibaren işgale karşı çıkmışlar ve İngiliz işgal kuvvetlerinin komutanlarının İstanbullu Rumlar için organize ettikleri toplantılara katılmayı reddetmişler. Diğer Rumlar her yerde Türk bayrağına ve Türklere hakaret ederken onlar Kuvayi Milliye'nin tohumlarını atan organizasyonların içinde yer almışlar ve direnişte bizzat etkin roller almışlar. Rum olmaları nedeniyle bir çok yerde bu durumu Kuvayi Milliye kuvvetleri leyhine kullanmamızı sağlamışlar.

güzel hikaye, senin bakış açını düşünürsek şöyle yorumluyorum: Adamlar resmen kendi soydaşlarını satmışlar, casusluk yapmışlar. Hepsi şerefsizmiş.

sen benim bakış açımı hiç anlamamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ya kuddusi şu başlığa türk şovenizmi getirdin ya, sonra soruyorlar neden bu adama mahalle baskısı var. bu kaldırımdan kaçırmak lazım işte bu adamı çünkü resmen bozuyor herşeyi kendi şahsi ajandasına göre. ve adamın son sayfadan löp diye girip, konuyla alakalı TEK BİR mesajı olmadan "TÜRKİYEEE FUCK YEAAAH" mesajına girişmesi ancak karikatür filan olabilir. google bot tier tek odaklı insan.

intihar konusunda, nerede ötenazi hakkı veriliyormuş bilmiyorum ama öyleyse şayet çok yanlış buldum. ancak hiçbir şekilde çözümü olmayan ve insanı gerçek anlamda devamlı acı ve çileden kurtarmak gereken durumlar için izin verilmesi lazım. başta laurelin dahil kimse kusura bakmasın ama yaşam sonlandıracak derecedeki rahatsızlıklar gerçekten apayrı bir sınıf.

Konuyla alakalı mesajım taa başlarda var.
Ana fikir farklılıklara tahammül etmek ki sende bunun olmadığını senelerdir gördük.
Okuduğunu da anlamadığını bu yazdıklarımı Türk şovenizmine getirmenden anladık.
Bu kaldırımdan kaçırmak lazım işte bu adamı diyerek de gizlediğin gerçek yüzün, tahammülsüzlüğün ortaya çıkmış. Hee, şurada 3 günlük adam değilim. Buyur karşı kaldırıma gönderiver beni nasıl yapacaksan.
Sonuç: bu konu ile ilgili verdiğim mesajlar konu ile senin yazdıklarından daha çok ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

seninle zerre alakası yok bu durumun. hormonlarının veya genlerinin türk şovenizmi yapma ihtiyacını körüklediğini, tıbbi bir durum olduğunu iddia ediyorsan başka birşey tabii.

konuyla alakalı birisi intihar etmiş, birisi de onurla ilgili bir yorum yapmış. sen de atlayıp kuvayı milliye, vatan hainliği filan ZERRE alakası olmayan yerlere doğru raydan çıkarmaya çalışmışsın başlığı. ve her zamanki klasik "turkland über alles" fikrini empoze etmek üzerine, onun dışında hiçbir mesaj yok yazdığında.

ve hala utanmadan kendini acındırmaya, dahası trans insanların yaşadığı sıkıntılara duyulan sempatiye yamanmaya çalışıyorsun "ben de farklıyım beni de anlayın" diye. sen de noyzura gibi çıkarıp rapor koyamayacaksan burada susmak yakışır ancak sana ama onu da yapmayacağından eminim neredeyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

seninle zerre alakası yok bu durumun. hormonlarının veya genlerinin türk şovenizmi yapma ihtiyacını körüklediğini, tıbbi bir durum olduğunu iddia ediyorsan başka birşey tabii.

konuyla alakalı birisi intihar etmiş, birisi de onurla ilgili bir yorum yapmış. sen de atlayıp kuvayı milliye, vatan hainliği filan ZERRE alakası olmayan yerlere doğru raydan çıkarmaya çalışmışsın başlığı. ve her zamanki klasik "turkland über alles" fikrini empoze etmek üzerine, onun dışında hiçbir mesaj yok yazdığında.

ve hala utanmadan kendini acındırmaya, dahası trans insanların yaşadığı sıkıntılara duyulan sempatiye yamanmaya çalışıyorsun "ben de farklıyım beni de anlayın" diye. sen de noyzura gibi çıkarıp rapor koyamayacaksan burada susmak yakışır ancak sana ama onu da yapmayacağından eminim neredeyse.

asıl hala utanmadan ikinip sikinip yazıyorsun ya ben ona gülüyorum.
Bakış açını değiştir, senin neyinden çekinip kendimi acindirayim?
Nefretle dolu bir adamsın.
O kadar.
Hee, bir de okuduğunu anlayamama sorunun var.
gerisi de aynı şeylerin tekrarı.
Sosyal ağlarda paylaş

benden çekinmeni bekleyen yok. ancak yüzünün kızarmasını bekleyebiliyoruz ama cidden utanmayan, arlanmayan bir adamsın. film senaryosuna senin gibi dümdüz, bütün hayatı tek bir anlamsız amaç etrafında dönen karakter yazdıklarında "yok ya o kadar da basit karakter yazmayın biraz gerçekçi olsun" diyoruz ama işte gerçek hayatta bazen çıkıyor ender de olsa senin gibi herşeyi kendi amacına alet etmeye çalışan.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk mesaj haricinde okumadim bunca sayfayi. ancak hizli bir yorum yapacagim.

emniyet mudurunun emniyete insan kapatip hortumla olduresiye dovdugu, milletin sokaklari transseksuellerden temizledi helal olsun diye alkisladigi bir memlekette yasiyoruz.

eger maddi imkanlar varsa onerim bu isi yurt disinda yapmandir. homofobi tum dunyada var, tamamen rahat edecgein bir yer olmayacak muhtemelen ama gene buralardan iyidir. isin kotu yani trans bireylerin, gay ve lezbiyenlerce de hor gorulme, kotu muamele vs ye maruz kalmalari.

bir de HRT sirasinda ciddi kimyasal kaynakli emotional instability olacak. umarim yogun bir terapiye hazirliklisindir.

yolun acik olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Bir cümle içerisinde 1. Çoğul şahıs iyelik eklerini bu kadar çok kullanan bir adamda kişilik sorunları vardır. Tedaviye git. Hakaretlerini de rahatsızlığına veriyorum.

sadece ben değil çok kişi hemfikiriz, bunu da bunca vakit anlayamadıysan kendini iyi aldatmışsın. kabullenmen lazım artık senin üç paralık propagandanı alakalı alakasız her başlıkta görmek istemediğimizi. sana özel bölüm açıldı, orada kal. başka ilgi alanın yok zaten belli ki, nereye yazsan illa altından aynı şey çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...