Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En iyi expansion

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Vanilla betasından TBC'de guildim Black Temple yapmaya başlayana kadar kesintisiz oynadım, sonrasında her expansion'da geri dönüp parça parça oynadım, hiçbirinden Vanilla -> TBC dönemi kadar zevk almadım. Hadi kişisel tercihler ve lore olarak TBC, WotLK ve WoD kapışabilir de, Cataclysm'i, hele hele Pandaria'yı başa koyan adam hakkaten sağlıklı değildir bence.

Pandaria bildiğin "olm Aspect'leri bile dağıttık şimdi kime ne yapacaz, hah lan WC'de pandalar vardı ordan yapsak, hem çocuklar sevinir hem Çinliler" diye yapılmış, dünyanın en amaçsız expansion'larından biri. Ne lore adam gibi lore, ne zone'lar bir şeye benziyor, ne oyun dengeli ve keyifli. Bir az buçuk keyif veren SoO vardı, onu da 1 yıl aynı raidi dayayıp kapatıp gittiler resmen, ölü content. O kadar işkenceydi ki orada raid kasanlara 90-100 heirloom verdiler :p

Her şeyin enflasyona uğramasına ya da kapitalizme yenilmesine karşıyım ben öncelikle. Vanilla'dan TBC'ye full T2 set ile geçtim, 70 olduktan sonra epey bir süre birkaç parçasını giymeye devam ettim, hatta oyunu bıraktığımda hala BWL'den düşen trinket üstümdeydi sanırım. HP'lerimiz 5k seviyesinden 8k seviyesine çıkmıştı anca, tank olsa olsa 12k olurdu. Sonra bunlar şişe şişe ilk questten gelen ilk yeşil itemlar epicleri çöpe attırır oldu, tanklarda 1.3m HP olmaya başladı, casual raid seçenekleri arta arta oyun iki apayrı kitleye bölündü, daily'lerin suyu çıktı, gitgide kötüye gidiyordu yani.

Stat squish ve diğer WoD düzenlemeleri gelmeseydi doğrudan Knight Online'a yolculuk başlayacaktı bence. Hem lore, hem oyunu toparlamak adına çok güzel işler yaptılar.

Dün Molten Core 40-man'e gittim mesela, insanlar trash pack kesmekten bile acizler. Yeterince gearın varsa her şey faceroll olsun; koordinasyon, teamwork, laf dinlemek, beynini kullanmak falan hiç önemli olmasın, herkes bu havada. Bu bile iki zaman arasındaki dev farkı gösteriyor bence.

Aslında bunlar bir yandan da gösteriyor ki hem hayatta hem de oyun sektöründe baskın nesil ve anlayış değişti arkadaşlar, hepimiz dinozor olduk. Fazla zorlamaya gerek yok :p
Sosyal ağlarda paylaş

TBC favorim.
Zone'lar süperdi, BT harikaydı.
Warglaive'li Rogue olarak herşey güzeldi zaten bize sdfg.
Son hc raid yaptığım expansiondı zaten.

MOP ve WoD hiç almadım. 3 sene oldu sanırım açmayalı oyunu.

Hepsinin arasında en büyük çılgınlık vanillaymış.

3 tane Pot elixir basarsın spastiğin biri bossu çeker, gg
Bir de 40 kişilik raidin 2 saniyede fullendiğini hatırlıyorum her gece.

İnsanlar CV gibi başvurular hazırlıyordu iyi guildlere girmek için, tabi ben de yaptım. Geçen gün Nihilum'a kabul alan başvurumu gördüm hdd'de yüzüm kızardı ya uğraştığım şeyi mkiyim diye ehehe.

Güldük eğlendik o zaman ama dönüp baktığımda ömür çürütme bildiğin.
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden guild başvuruları feci resmi ve kasıştı. TBC dönemi baya süre gömmüştüm ben de oyuna. Ama serpentshrine cavern, karazhan, gruul gibi çok tatlı başlangıç raidleri vardı. Serpentshrine'da Lady Vashj'a giden köprünün açılışı bile epikti.

Bir de işte YOU ARE NOT PREPARED lı o trailer bir efsaneydi.

Büyük ömür çürütme harbiden TBC ama deli gibi de eğlendim ben 2007-8 yıllarında TBC ile.
Sosyal ağlarda paylaş

TBC-early Wotlk zamanı şimdikinden çok farklıydı. Akşamları avrupanın dört bir yanından hayatında muhtemelen bir kez görmeyeceğin 25 kişiyle ortak birşeyler yapmak için toplanıyorsun, işte o feel tam olarak vardı.

Raidin üstü yoktu çünkü. Hergün 4323647823 tane daily yapıp gün boyu rep kastığı için seninkinden daha güçlü bir warlocka sahip olamıyordu 14 yaşındaki random bulgar velet. Coin diye birşey yoktu ake, sen RL didinirken bütün gün coin kasan işsiz herif havadan bilmemkaç dkplik BiS trinket alamıyordu.

Yine raidin raid olmasıyla alakalı, TBCdeki attunementları hatırlayanlar hatırlar. Black temple'a girebiliyor olmak bir özellikti lan, guild applicationlara yazılırdı. Hyjal attune için ilk başlarda Vashj ve Kael 4er vial düşürürdü, her kesişte sadece 4 kişi attune olurdu falan, sonradan raidwide yapmışlardı.

Diyeceğim raid raiddi, legendary legendarydi. Guild haftalarca aylarca uğraşır 1 tane legendary çıkardı. Şimdi no lifer herif tek başına quest kasıyor legendary alıyor, herkes legendary cloakla geziyor falan asdsdffs.

Bir de işte seneler önce 2006da 2008de ayda 15 $a en iyi alternatifdi. Şimdi MOBAlar, bundlelar, online multiplayerlar, freetoplayler, indieler, saleler. 5-10 dolara alınan highend oyunlar, steamin her haftasonu indir-oyna-bedava yaptığı AAA titlelar.

10 sene önce steam

http://i.imgur.com/lU3gjsC.png

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...