Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoD Arena, BG, World PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

2.2k üzerinde 30 mage varken, 65 hunter var.

belli ki skill req daha düşük işte bahsetmek istediğim bu.

ilk 50 çok iyi bi ölçüt değil çünkü warrior mage rogue priest gibi classlar daha sembolik oyuncuları var, top 10 daki adamlar zaten hunter oynasa emin ol ilk 4 sayfa hunter görürsün.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir ölçüt çünkü hunterın dmgi ve rahatlı abuse edilibir olsaydı doldururdu listi, mage in daha az olmasının nedeni zaten şu an genel olarak vasat dönem geçirmesi. Ben mage in iyi durumda olmadığını zaten söyledim ki yakında fixlenir. Savunduğum şey hunterın abartılarak op denmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Edriel said:

pvp yi 1v1 üstünden konuşmamak gerektiğini zaten 5 sayfadır savunuyorum. Counterlamadan bahsedince 1v1 mevzusu açılıyor hunter ice mage i counterlıyor, mage te meleeyi arenada tabiki olay değişiyor.

Hala hunterın mobile ken çok rahat dmg rotation yaptığını savunuyorsun 1 tane instant var vuran 1 tane Chiemeare shot onun dışında 2.5 snye aim castliyorsun onuda artık durarak castlersen hiç bir melee ile başa çıkamazsın. Vurduğu dmg te 17k.

ice mage in instantlarını saymama gerek var mı ? ve bu instantların cc lerini + slow effectlerini ? söylesene bana burst veya sustain dps ile tunneling yaparken kaç kere frost bolt castliyorsun ? çok az onuda castlerken zaten karşı tarafı kitliyorsun.

2.5 snye biz aim shotu castlerken olanları söyliyim sana ice mage blink + pillar, ice mage hp %35 yaklaştıysa ice block, ice mage barrier + cd resetleyen heal.

Bizim dmg geliyorum diyor 2.5 saniye castler peki ice mage te nasıl ? nuke olarak nerdeyse herşey instant ve cc yapıyor.

Zevk sahibi hunter şuanki mekaniklerden gene pvp de zevk alıyor çünkü 12987591872657981 tane skill var pvp de kullandığın pve si bayık sadece, slow ya da freeze için ice trap duruma göre, knockback için fire trap ki bunu da talentaki hareket edip uzaklaştığında seni stunlayan arrowla comboluyorsun ranged için, master call, detarance petin crit dmg almamanı sağlayan skilli, daze vs vs daha tonla var 3 tuşla hunter oynamıyorsun ki hunter mekanikleri hakkında pek bilgin olduğunu düşünmüyorum.

Son olarak focus regenin nekadar boktan olduğunu bilmen gerekli oyunda warriorda dahil resource u bukadar zor kazanan class yok o yüzden hiç bişey vurmayan steady shotu mobil castlemelisin çünkü focusun saniyed 4 dolarken 50 focusa aim shot atıyorsun. Ve mage gibi rangedsın ama karşına plate geldimi skillerin çoğu fiziksel olduğundan iyice komik vuruyorsun.

Tamam abi, hunter'ı su an oynaması çok zor ve mage faceroll.

Ps: Şikayet ettiğin mage burst'ünü yememek için tek yapman gerek 5 yard sola koşmak. Bunu yiyorsanız sıkıntı sizde. Icy veins + Orb + Prism Cooldown'ı da 1.5 dakika. Ve bunu 10 saniye boyunca olan sürede yapıyor, instant muammelesi yapmak classı bilmemek. PvE skillini arenada yiyorsan dünya kadar mobilitenle, deterrance açamıyorsan bırak zaten klavyeyi mouse'u.

Sosyal ağlarda paylaş

Benim setupda olmasına ragmen OPlugu tartışılmaz priestin. Ölmüyor abi. Ve çok fazla castsız hayatta tutuyor. Penance'ı counterlıyorsun flash heal cast ediyor. Baya baya çılgın.

Overall ayar lazım.

Hunter konusunda isterse eon geçmiş olsun saçma saçmadır, sorun imba classların tek aspecti değil, farklı farklı bir sürü elementin akimülasyonundan oluyor. Bu oyunda her damage veren class belli pressure altında damage veremez hale gelir. Meleeler kitelanır, casterlar interruptlanır ve meleeler üstüne abanır, hunterlar deadzonelanırdı.

Şu an bu basit kurala uymayan iki classtan birisini oynuyorsun(digeri retri) ve tek bir argümanın yok. Sadece "bık bık siz mop'ta çok OPdunuz" başka mantıklı tek bir lafın yok. Saga sola savuşturma bana rakamlarla gel.

Sana hunterın rahatlıgını sayıyorum, saydıklarımdan herhangi biri yalan mı? Bu class her türlü pressure altında damage vermeye devam ediyor mu? Ediyor. Gelmiş bana nasıl resource'unu kullandıgını söylüyorsun. Hoo-fucking-rah, meger ne kadar zorlanıyormuş hunterlar. Rogue'un çıkıp "Baba biz de backstab spamleyemiyoruz, enerji yetmiyor" demesi gibi birşey. %35'ten aşagısını execute ediceksin, koşarak aimed ve steady vurucaksın, hop leap'in var, iki tane deter var hala çıkıp bana "Hunter bilmiyorsun" falan diyosun.

Argümanla gel, daha attıgım ilk postta millete saldırmayın, karsı teorinizi sunun dedim. Gayet basit.

3. sınıf, internete geçen sene katılmış "le ebin meme"lerini de klasorunde tut. Sana yardımları olmuyor zira.

http://i.imgur.com/58oDcwl.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Argümanla gel, daha attıgım ilk postta millete saldırmayın, karsı teorinizi sunun dedim. Gayet basit.

xunn said:

Evet abi, ben koşarak frostbolt cast ediyorum, onu da karsımdakine şans vermek için. Yoksa sadece instant spamleyerek %100-0'e çekiyorum zaten.

Counterspell, interrupt da yemiyorum herhangi bir school castına, phyical benim frostboltlarım.

xunn said:

Tamam abi, hunter'ı su an oynaması çok zor ve mage faceroll.

3 sayfa sana saçmaladığını anlatırken bunlarla gelirsen daha argüman bekliyemezsin kusura bakma. Yeterince argümanla söylediklerini çürüttüm zaten.

Son olarak ta senin gibi düşünenler wod betada vardı, bu iddaları çok rahat çürüttüler ve basitçe hem mobile hem dmgi düşmüyor QQ falan diyenlerin postları hep vanishlendi sebebi anlatılarak offical forumlara bakabilirsin http://us.battle.net/wow/en/forum/topic/14277498666

hunter eskiden daha mobile ve freeydi hatta, şuan caste zorlanan (castlerken arada instant bişey kullanmak istediğinde sıkıntıya giren) castlerin çoğunu focus regen için yapan (pvp de focus regen çok düşük tutulup steady/cobra shotı çok fazla castleme zorunluluğu getirilen) cc leri traşlanıp azaltılan bir halde demekki sen mopta bm leri görseydin oyunu bırakırdın, şöyle düşün hareket ederken castlemek buff değil nerf. Rogue gibi bir energy regen olsaydı o zaman caste gerek kalmıycaktı limited resource ile tüm skiller ortak cd ye alınmış gibi olurdu ama tam tersi castlemek zorundayız mobil olsakta. Ve hiç bir caster kadar repetable cc miz de yok ya da pvp de regen gerektirmeyen resource umuz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
(castlerken arada instant bişey kullanmak istediğinde sıkıntıya giren)

Buna tabi olmayan bir class yok.

Linkledigin thread'te çürütülmüş birşey göremedim. PvE bazlı konusuyorlar ve insanların Dmgmeter tasaları bu thread'in içerigi değil. Blizzard'ın kendi tasarladıgı class'ı kendi koydugu sınırlara oturtamaması bir design sıkıntısı.

Resource'dan bahsetmişsin. Şimdi durum senin dediğin gibi hunterların resource starved olması olsa şu an pvpdeki burstleri olmaz. Baya abuk sabuk damageler görüyoruz ki benim hunter şikayetim "Baba çok vuruyor" değil. Ben de çok vuruyorum. Burstüm cooldownları patlatıp kesin daha fazladır hatta.

Mevzu su bak capsle yazıcam "ENGELLENEMİYOR HUNTERIN DAMAGE'I, PREVENTION YOK". Onu damage'ı adama yedirmek için gereken bir strateji yok. Sadece karar veriyorsun o burstü vurmaya. Ben bütün takımımla cc koordine edip abi acaba 5 saniye o kristalin altında nasıl tutarız, heal'a zorlayıp school kitleyip anca burstleriz falan derken sen tuşlara basıyorsun usta.

Şimdi herhangi bir ranged classı al, ve üzerine baskı koy, ve damage vurabilsin. Pushback yemesin, interrupt ve CS'den korkma derdi olmasın. Bana böyle verebileceğin tek örnek Retri şu an. O da cancer 2.0 zaten.

Yani inatla mevzuyu hunter vs mage'e çekiyorsun da şu an benim gibi ne kadar gladiator olan çevrem varsa hunterlardan çok çekiyorlar arenada. Yani ya benim 6 yıllık arena komünitem bu oyunu bilmiyor, yada sen kendi classının OPlugunu kabul edemeyen arkadaslardansın. Ki bu okey, hepimiz burada dengeyi konuşmak için buradayız zaten.

Ama bir kere daha yetersiz ık bık gibi lafları görürsem tek mesajıma bakar uçarsın zaten. 1 değil 2 değil çünkü, terbiyesizliğin sınırlarını zorlamadan konusacaksak konusalım, varım ben.

Buyur.
Sosyal ağlarda paylaş

Dynun said:

edit
ben yazana kadar baya mesaj gecmis
ama bugun yani backpedal yapan hunter priest retriye yenildik
gel de aglama

Of pure cancer gelmiş, başınız sagolsun. Priestlere kesin nerf gelicek, 2 farklı schooldan heal ve o absorb akıl sır erecek şey değil zira. Az sabır. Ya bizi yükseltecekler ya onları indirecekler.

Meanwhile, arenada monk görene aşk olsun. Hala ne halt yedigine dair hiçbir fikrim yok monkların, incapacitateleri falan biliyorum da kaybetmiş değilim, warrior nasıl dayak yiyorsa monk da öyle yiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

burda ağdalı 3 paragraf detaylı küfür edenler banlanmazken sen gidip birilerine "abi şunu banla egomu tatmin edemiyorum argümanlarımla diye" ağlanıpta beni banlatırsan inan en ufak umrumda olmaz. 3 exp oynamamışsın gelip en başından beri atıp tutuyorsun bende insan gibi cevap veriyorum sonra kendi çapında aşşağılama çabaların ise komedi k. bakma ama bir halttan anladığın yok konuşmak için konuşuyorsun ileri sürdüğün teorilerin hiç bir mantıklı yanı yok bariz bir şekilde nerd QQ su yapıyorsun HONTÖR ÖNGÖLLÖNÖMÖYÖR as i said get gud
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...