Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Mortis said:

Önceki sayfalarda koyulan röprtajı izleyin Kaplan ile.

Çok net belirtmiş, 21 herolu tüm haritaların olduğu full bir paket bu. Onun için para alıyorlar. Başka hero ekleyecek miyiz ona bile emin değiliz diyor.

Bence normal sc2 gibi bi kere aldırıp bitircekler. Skin satılır belki bir işte . Herkes hots ve hearthstone'dan artık Blizzardın hep bu business model ile ilerleyeceğine öle bir inanmış ki , e harita satarlar falan diyor insanlar, bi yerden bişey sokması lazım diye düşünüyor.

Diablo 3 'e bakın, SC2 'ye bakın. Bişey satıyor mu adamlar? Expansion yapıp onu satıyorlar sadece.

SC2 De Terranlara yeni unite geldi, oynamak için para verin. Veya bilmemne haritası geldi satın alın demiyorlarsa Overwatch'da da bunu yapabilirler. Çok uzak değil yani :)

diabloda paralı kozmetikler deneniyo asya piyasasında galiba. ayrıca multi bir oyunda illa satacak birşey bulurlar, oyun tamamen multi üzerine. diablo ve sc2 single oynayabilirsin. senaryonun tadına bakarsın bırakırsın. ama overwatch competitive multi bu işin sonu yok. skin belki satarlar falan bunlar çok optimistik yorumlar olur. hero da satarlar, map pack de, skin de, silaha sticker da ya da silah skini. herşeye hazır olun.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer expansion pack şekildie hero map packi bilmemne satacaklarsa çok ciddi bir içerik yapıp charge ederler eminim. Blizzard hiç bi zaman under deliver etmedi. Hiç bi zaman çok dandik ve az bir içerik yapıp alın size expansion diye satmadı. Hayvan gibi content yapıp sattı. Wowdaki pet, karakter transfer vs.lerinden bahsetmiyorum.

Eğer öle bişey hazırlamayıp 1-2 hero eklenecekse bence bunu para ile satmazlar. Eklerler direkt oyuna. Adamlar çok net dedi bu oyun hero değiştirme üzerine , asla sende o hero yok ben de bu hero var şeklinde hots gibi oynanacak bir oyun değil. Herkesde aynı sayıda hero olacak demektir bu. Bunu da zorla sattıramıcaklarına göre. Dediğim gibi ya beleşe eklicekler azar zar ya da böle über bir expansion contenti yapıp herkese satacaklar 2 sene sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha kaçıncıya yazmam gerekiyor acaba. Adamlar açık açık söyledi of.

1. Oyunda kozmetik shop olacak skin vb. ürünlerin satıldığı.

2. Kesinlikle şuan ve ilerde çıkacak bütün haritalar ücretsiz olacak.

3. Hero satış konusuna karar vermediler. Hatta yeni hero ekleyip eklemeyeceklerini dahi bilmiyorlar. Ama çok net söylenen tek şey hiçbir zaman hots gibi sürekli hero satışı vs. olmayacak. En kötü ihtimalle dlc şeklinde gelecek.

Bunu anlamak bu kadar zor mu? Abi biraz okuyun araştırın adamların röportajlarına bakın atıp tutmadan önce ya.
Bazı kişiler o kadar inandırmış ki kendisini Blizzard'ın paragöz bir firma vs olduğuna nedenini gerçekten merak ediyorum. Yahu biz farklı oyunlar mı oynuyoruz ben niye görmüyorum bunları? Blizzard'ın eleştirilecek çok daha önemli sorunları var. Adamların 5 tane güncel oyunları var. WoW'da ufak bir kozmetik shop var. Diablo ve Starcraft'da hiç bir bok yok ekstra. Bunun dışında Heartstone ve Hots ise tamamen yan ürün. Ana IP değiller. Bunu anlamak bu kadar zor değil. Ki o oyunlarda da piyasadaki diğer benzerlerinin payment sistemini uyguluyorlar. Şimdi de bu oyun çıktı. Hayır benim bilmediğim başka oyunları varda ben mi yanlış konuşuyorum ki?
Sosyal ağlarda paylaş

kötü bişey mi

götürsünler abi

ben bu kafayı anlamıyorum. götürsünler ya . daha çok götürsünler ki hatta daha iyi oyunlar yapsınlar.

ulan sanki oyun dediğin hayrına yapılması gereken bişey. Hayvan gibi entertainment değeri olan bir olay bu. Burda Dublinde sinemaya 15 euro veriyorsun 2 saat eğlence için. Aylarca oynayacağım oyuna 60 euro vereyim yani. Hero almak istiyorsam vereyim 5 euro ne olacak.

tabi ki bir şekilde paraya döndürecekler, bişeyler satacaklar. Bi yatırım bu. Paraya çevirmeyeceksen bir şekilde bu işe niye giresin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben para kazanmıyorlar demedim. Hatta Hs ile kazandığı paranın yanına diğer oyunlarında yaklaşabiliyor mu ondan bile emin değilim. Benim demek istediğim şey. Diğer oyunların her biri büyük paralar harcanmış özgün IPlere sahip büyük yapımlarken, Hs ve Hots tamamen küçük ve orta halli bütçelere sahip, f2p, özgün olmayan ve para kazanmak için yapılmış yapımlar. Overwatch tamamen yepyeni bir IP ve adamlar özeniyorlar oyuna bunu görebiliyorsunuz yani her şekilde. Bahsettiğim şey buydu.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

bunu diyen adam hots'da yahudi gibi 1 cent harcamadı lan ahahah

5 euro harcadım DAS

overwatch pre-order anons edildi 60 euro origins verisyonuna verdim ama hemen. Yani beleş alınabilecekse in game gold ile , ona kasıyorum acelem yok die. Ama öbür türlü saıtn alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yazuach said:

Ben para kazanmıyorlar demedim. Hatta Hs ile kazandığı paranın yanına diğer oyunlarında yaklaşabiliyor mu ondan bile emin değilim. Benim demek istediğim şey. Diğer oyunların her biri büyük paralar harcanmış özgün IPlere sahip büyük yapımlarken, Hs ve Hots tamamen küçük ve orta halli bütçelere sahip, f2p, özgün olmayan ve para kazanmak için yapılmış yapımlar. Overwatch tamamen yepyeni bir IP ve adamlar özeniyorlar oyuna bunu görebiliyorsunuz yani her şekilde. Bahsettiğim şey buydu.

ben seruya yazdım abi onu zaten :)

bu arada ben hs ve hotsu çok başarılı oyunlar olarak görüyorum. Yani tamamen para kazanmak amaçlı hiç kafaslarını yormadıkları dandik oyunlar değil, bildiğin çok keyifli ve güzel oyunlar. O yüzden bana sorun gelmiyor. Aynen en cost efektif oyunu oldu HS, küçücük takım ile hayvan gibi para kazandılar. ama neden olmasın yani. Oyun güzel mi güzel? geliştiriyolar mı hala geliştiriyorlar. Oturmuyorlar ki üstüne.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mortis
Bende Seru'ya yazdım zaten ya ^^. Katılıyorum sana bu konuda. Hs pek oynamıyorum ama Hots mükemmel bir oyun bana göre. Bu kadar kısa sürede adamlar LoL'ün bu zamana kadar getiremediği içeriği eklediler oyuna. Kazansınlar parada bu kadar şeye yani niye gözüne batıyorsa milletin...
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Online oyunlar mümkünse 100 euro falan olsun ya, hile hurdayı önleyecekse.

hilesiz versiyonu 200 bile olabilir. veya mesela normal oyun çıksın. sonra öyle bişi yazsınlar ki hile yapılamasın onu satsınlar 25 euro falan. millet hile satın almak yerine gitsin onu alsın. hemen biznıs plana döktüm. biz mi yapsak bunu. hilesizlik şeyi yazalım
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun paralı olmasını istemek ayrı(o da çok saçma), paralı olması tek yol diye iddia etmek ayrı.
Blizzard'ın izlediği strateji oyunu paralı satıp yatırımını korumak, ondan sonra oyun sürünürse bile zarar etmeyecek. Bu tek strateji değil, Valve Dota 2'nin tüm içeriğini halen bedava sunuyor, sadece kozmetik satıyor.
TF2'de de aynısını yapıyor TF2 7 senelik oyun ama asıl parayı F2P olduktan sonra kırdı. Deneme tahtası olarak kullanıldı bir nevi. Bence microtransaction olacaksa bir oyunda, o oyunun ya bedava ya da cüzi bir bedelle satılması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

GokTuRK said:

+1 daesu bencede competiyive olur olay paralı turnuva çünkğ. Paralı turnuvalar olurs para olursa anında atlar millet o çok kasıntı bişey değil. Oyun olsun düzgün de oynayalım ama kerizlenmek istemiyorum yani. Güvenim de yok kotickgillere. Sorun da bu zaten

Pahalı buluyorsanız almayın kardeşimcilik de yavan bir tavır belirteyim

Abi pahalı falan değil, multiplayer oyun. Server upkeepi var şusu var busu var. Concept artları yeter o parayı haketmek için, burada ne insanlar var LoL/Dota skinlerine servet yatıran. Allah aşkına.

Tırt Bethesda oyunu single player Fallout 4 200 lira, neyin kafasındasınız?

Ayrıca ucuz oyunu hacker basar, 2000 saatim var DayZ'de, bi 600-700'de CS var sanırım, hacker dolu abi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...