Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkish Lira is coming to Steam!

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Abi güncel oyunları oynayalım diye 1500 lira veriyoruz ekran kartı alıyoruz. Yok kılı döndü yok şişe yaptı diye cpu değiştiriyoruz, hop bu soket farklı oldu git anakart al, onun sys req'i değişmiş RAM al, tarlaları su basmış SSD fiyatları 40% zamlanmış olsun onu al. Sonra oyun geliyor karşımıza 200 lira. Yılda 3-4 tane güncel oyun oynamaya çalışsan hardware parası ediyor.

Bu nasıl bir denklem bilmiyorum ama gamers are dead olayı gerçekleşiyor. Eski gamer kimliği için iyice imkansız bir hale geldi ona para yetiştir buna para yetiştir. Bir de başımıza pay 2 win, pay 2 skip waiting ski çıktı tam oldu.

Star Citizen daha ortada oyun yokken 60 milyon euro toplamış gemi satıyor 350 dolara 500 dolara. 6 ay güvenceye alırım 6 aydan sonra gemini çalarlarsa da başını veriyoruz diyorlar bir de.
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi baktım şimdi net worth'ü 1500$ gözüküyor Steam'in.
Bu parayla en kral sistemi yaparsın.

E napalım abi biz?
Zaten aldığımız hardware 30% daha pahalı.
Oyunlar daha pahalı.
Kazancımız 30%'dan da az.
Bir de uzanalım o zaman boylu boyunca.
İlaçlamayalım oynayalım diyoruz eeaamua badge harici bir halt verdiği de yok, MP'leri kürek gibi. Orijinal almanın etik boyutu harici bir tarafı da kalmadı. Enayiliğimizle kalıyoruz.
Oldu sana
Tam
Yılmaz
Özdil
Yazısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Abi güncel oyunları oynayalım diye 1500 lira veriyoruz ekran kartı alıyoruz. Yok kılı döndü yok şişe yaptı diye cpu değiştiriyoruz, hop bu soket farklı oldu git anakart al, onun sys req'i değişmiş RAM al, tarlaları su basmış SSD fiyatları 40% zamlanmış olsun onu al. Sonra oyun geliyor karşımıza 200 lira. Yılda 3-4 tane güncel oyun oynamaya çalışsan hardware parası ediyor.

Bu nasıl bir denklem bilmiyorum ama gamers are dead olayı gerçekleşiyor. Eski gamer kimliği için iyice imkansız bir hale geldi ona para yetiştir buna para yetiştir. Bir de başımıza pay 2 win, pay 2 skip waiting ski çıktı tam oldu.

Star Citizen daha ortada oyun yokken 60 milyon euro toplamış gemi satıyor 350 dolara 500 dolara. 6 ay güvenceye alırım 6 aydan sonra gemini çalarlarsa da başını veriyoruz diyorlar bir de.

3 yıldır aynı laptopı kullanıyorum. Öyle gaming laptop falan da değil hani, 540m ekran kartı var üzerinde o kadar. Oynamak isteyip oynayamadığım tek oyun sleeping dogs oldu, onu da zaten bitiremezdim action flickler bi süre sonra bayıyor beni.

3 yıl sonra witcher için bilgisayar alacağım ocağı bekliyorum. Onun haricinde son dönemde çıkan wastelandinden divinitysine, beyond earthünden shadowrunnerına hiç bir üst seviye oyun yüksek grafik gereksinimleriyle çıkmadı. Ancak kitleler için basitleştirilmiş konsol oyunları belli gereksinimlerle geliyor, e onların da nasıl bir performansla çalışıp yine konsollar için nasıl downgrade edildiklerini watch dogsda açıkça gördük, division da benzer şekilde çıkacak.

O yüzden AAA title ları geçiniz, gamers are dead olayı gerçekleşmiyor kitle büyüyüp konsolcularla birleşiyor sadece. Bu da yeni değil yıllardır olan bişey, oblivian gibi dragon age 2 gibi leş ötesi oyunların bu forumda bile tutmasından kalite çizgisinin nereye geldiği belli. Resmen konsolcular bizim bölümümüze oyun yorumu yazacak cesareti bile buldular son dönemde bütün bu birleşim yüzünden.

Steam oyunları da hala ucuz kaynaklardan bulunuyor, rusçu musçu değil G2A amazon vs. devam ederiz almaya. Ki witcher örneği, hala indirimli TR fiyatından satılıyor steamde, gogdan daha ucuz.

Büyütülecek bişey yok o yüzden, siz konsolla ve kalitesizlikle aranıza mesafe koyun yeter. Pazar kendi dengesini buluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

witcher çok iyi görünüyor. zaten yapımcıları her açıklamasında daha da gözüme giriyordu. son olarak fiyatı da arttırmadılar steam de. gittim ön sipariş aldım.

ubisoft gibiler de korsan oynamicam diye direttiğimden dolayı çok merak ettiğim oyun yaparsa 1 sene sonra 5 dolar koparabiliyor işte anca. ona şükretsinler.

böyle dönemde kendimizi zorlayıp destek olunacak firmaya destek olup boykot edilmesi gerekeni boykot edersek uzun vade de kazanan oluruz. şimdilik %60-70 gibi çoğunluk güzel fiyata geldi. kafalarına vura vura kalanları da yola getircez =)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

>8 yıllık wow'cu

Sam, oyun nedir bilmeyen biri tüm kararlarını sadece senin dediklerinin tersini yaparak verse optimal verimi yakalar. (Rmax = Sam^-1)

Hal böyleyken, herhangi birinin tercihlerini eleştirmen en hafif deyimle ironik olmuş.

Kaede zaten ağlak konsolcu, disregard
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer şu veya bu sebepten, tercihin MMO oynamaksa; son 8 değil 10 yılda çıkmış ve belli bir nişe değil herkese hitap eden, patlamamış MMO ları sol baştan bir sayar mısın?

Yaptılar da biz mi oynamadık?

Bu dönemde bir ümitle Tera, GW2, Wildstar, SW:TOR aldım ama hepsinin durumu ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi mmo daha iyi tartışması çok abesle iştigal, başlığı da değil. 8 yıl wow oynuyorsa adam zaten savı "yaptılar da biz mi oynamadık" olur, ben de yüksek kalite gurmesi olduğunu iddia ederse gülerim katıla katıla, demin yaptığım gibi. en ayağa düşmüş mainstream oyuna hayatının 8 yılını gömen kim olsa durum aynı, üzerine alındıysan geçmiş olsun.

castin'in kötü olduğunu ve nedenlerini kavrayabilmek için bütün albümlerini baştan sona dinlemek gerekmediği gibi hardcore moba bağımlısı olmak gerekmiyor türün kötülüğünü ve nedenlerini tespit edebilmek için.

10 yıldır fix iki argümanı getiriyorsunuz zaten, çok oynarsan niye oynuyorsun, az oynarsan anlamamışsın daha çok oyna. sen bunca yıl tartışmalara limon sıkmak için beklerken şu bayat argümana muhtaç kalma bari black-ice ahah.

wt'de maç atıyordum ya, cevaplar 128mm hazır.
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartına niye 1500 tl veriyorsunuz lan deli misiniz fssd bilg. alınıyor o paraya gayet.

eskiden olsa en dandik 3 yıllık oyun bile 50$ olcaktı steam olmasa, gene pahalı gelecekti her türlü.

halbuki şimdi 1 sene geçiyor hop %50 indirimle alyoruz her oyunda az %50-75 karımız var her türlü, burdan edilen (steam olmasa edinilemeyecek olan) karlada yılda bikaç tane aaa alınıyor gayet day 1 istiyorsanız. problem?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...