Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Windows 10

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

C:/Nvidia klasörünü de sil safe mode'la DDU yapmadan önce.
Driver Remover'dan kastının DDU(Display Driver Uninstaller) olduğunu düşünüyorum, lakin değilse olsun.

Machine_check_exception'u ilk defa görüyorum ama genel tavsiyelerim:
BIOS, Chipset, Audio, Ehternet driverlarını güncellemek.
Audio ve Ehternet driverlarını Realtek'in sitesinden çekmek daha iyi olabilir anakart eskiyse. Intel Ehternet genel olarak Windows driverlarıyla da pek sorun çıkarmıyor, Realtek ehternet de aynı şekilde düzgün çalışıyor olabilir Windows driverlarıyla.
Chipset driverlarını üretici sitesinden güncellemek hayırlı (Intel/AMD), anakart üretici sitelerinde gene günceli olmayabiliyor.
Aktif antivirüs veya anti-malware yazılımı varsa kapat ve kaldır.
Bir de genel temizlik, yeniden paste. Stress testinde sıcaklık ve kontrolü vs.
Sosyal ağlarda paylaş

evet DDU bahsettigim.

her neyse ztn herseyimi D drive a atmistim, C de sadece windows u tutuyodum buna ragmen guncelleyemiyolar meh.

yok zaten, bundan sonraki workstation larimi sadece VM uzerinden yurutucem.

virtual box i, usb den boot edip degisik bilgisayarlarda calistirma tecrubesi olan var mi? performans fln nasil?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Office.com'daki hesabima baktim, ayda 24TL'ye LTSB veriyorlar. Exchange Online icin actigim kurumsal hesap, kurumsal hesap kullanmak icin kurum olmak gerekmiyor tabii. Exchange Online'i da 14,50TL'ye veriyorlar ki neredeyse diger tum kisisel posta saglayicilardan daha ucuz, Fastmail'den, Runbox'dan, Google'dan filan.

Ayda 24TL'ye isterseniz yani originali. E3 plani. 5 bilgisayara yuklenebiiyor ama sanirim. LTSB de sart degil, paketle tum Windows'lar geliyor olmali, Windows 10 Pro da kurabilirsin yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
14TL Exchange Online abi ki cok ucuz bir fiyat. Dolar artmadan once ucuzdu, simdi iyice ucuz. Fastmail gibi, Runbox gibi, ProtonMail gibi kisisel hesaplar icin olan benzerleri hep daha pahali, ustelik tam Exchange yani.

LTSB 24TL. Cok pahali tabii. Almadim zaten, ofisten bilgisayar geldigi icin kendi kisisel bilgisayarimda gonul rahatligiyla Linux kullaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
ya arkadaşlar ben sıyırmak üzereyim.

bir all-in-one aldım. üzerinde eski usül 1TB HDD var. Bilgisayar açılırken yaklaşık bir 5dk boyunca disk kullanımı %100 seviyesinde. Totaldeki kullanıma bakıyorum neredeyse 50mb falan o da. ama %100 gösteriyor.

herneyse bu durum bir süre sonra geçiyor. Fakat illetin şöyle bir derdi var; biraz kullandıktan sonra windowsu, uyku moduna geçerken mavi ekran alıyor. Ben kendim sleepe alsam sıkıntı yok.

başına gelen var mıdır? önerisi olan çıkar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...