Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

John Wick (2014)

progamer

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

noddle said:

2'yi bugün izledim, fena değil di ama imbd'deki 8.3'lük puanı pek hak etmiyor, ilk filmi seven fan'lar abanmış gibi sanki

aynen böyle, güzel ama o kadar da değil kesinlikle. 6.5 filmi tam.

keanu süper dövüyor ama o dövmeleri çıkarınca bayağı sığ film.

ilk filmi izlemeden gittim filme. sinemada izledim. büyük ekranın hakkını vermişler.

ilk filmin fanı değilim. ilk filmi daha izleme fırsatım da olmadı. ama her puanı hakediyor. bunu en az Sam kadar aksiyon filmlerine aşina birisi olarak diyorum :D

bu serinin neden bu kadar hypelandığının çok önemli bir sebebi var.
günümüz aksiyon filmleri bok gibi. kamera sallayarak çekilip kesik kesik montajlanıyor ve amatörce sahneler çıkartılıyor.
John Wick ise, hem konusu, hem efektleri, hem koreografisi, hem de çekim açılarıyla, "bir aksiyon filmi nasıl çekilmeli" sorusuna ders olabilecek bir şey.

bu filme 5/6 puan verenlerin camrip felan izlediğinden şüpheneliyorum :D

https://www.youtube.com/watch?v=eac0lXfMs9c
Sosyal ağlarda paylaş

bir aksiyon filmi konuya azıcık özenle çekilmeli. jw2 dıkşın dıkşın sahnelerini açıp bakacağım bir film olabilmekle beraber, bir 'film' olarak yüksek puan veremem. basitliği geçip saçmalığa geldi mi orada kopuyor film.

"köpeğimi orklar öldürdü, filmi orkları öldürmeye adadım"da sorun yoktu, bu sefer de yeni köpeğini öldürselerdi. hiç uğraşmasalardı acentanın kuralını çiğnedin mi çiğnemedin mi diye. morpheus kısmı da bayağı gereksiz eklenti gibiydi ama hadi o benim şahsi detaycılığım olsun.

film eğlendirdi ama yüksek not vermiyorum yani, oturup baştan izleme ihtimalim düşük hayli ki aksiyonu başarılı bir film için benim açımdan üzüntü verici.
Sosyal ağlarda paylaş

ya mad max'te saçmalık yoktu, konunun basit olması konu olmaması değil. karakterlerin amaçları, motivasyonları, bunlara ters düşmüyorlardı. ilk jw de mad max'ten daha da basitti yani. onda da sorun yoktu. bunda da olmaması lazım gelirdi, zor değil yani nasıl becerememiş senarist bilmiyorum artık. otursak biz daha sağlamını yazarız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Frostbite said:

yanlız 2 filmde bana takim elbise sevdirdi ya boyle ozel dikim dikterebilecegim yerler varmi?

hot couture suits veya hot couture takım elbise diyorlar kardeş. ÇOK da pahalı değil öyle. Önce gidip kumaş seçiyorsun sonra 3-5 prova var çok sıkıcı
- düz dur
- kolunu bük
- otur kalk otur kalk. nasıl? ( ne bileyim nasıl ne cevap verilir buna?)

v.b. v.b. uğraşıyorsun. Cepleri modladım ama mesela ben o kısımalrı zevkli.
Sosyal ağlarda paylaş

olm john wick 2 o kadar dandik ki ayri basligini acmamissiniz sanirim lan.

cok eglenceli, gum-pat-cat! mermi mi bitti gom silahi adamin kafasina, digerinin suratina firlat sonra!

ole bos bos ekrana bakarken eglendiriyor. ama harbi dandik yani.

yine de iyi para kaldirmislardir.

jw3 ceksinler. wick dunyaya karsi! yaninda common reiz ile gicik dilsiz kil olsun... kil kiz iste. typo yaptim ama guzel oldu. her neyse, kiz 10dk da olsun. wick dunyayi yaksin. common olecegi sahnede duygusal bi konusma gecsin ama 2dk'yi gecmesin bu. bu sirada 15sn'de karisina flashback yapsin.

haydi hazirladim senaryoyu jw3 icin. kalaninda dovus, ceket ile mermi durdurma falan. bir de daha cok araba kovalamasi olsun. ronin misali.

cekimlere pazartesi baslayak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...