Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Better Call Saul (2015) - AMC

reampage

Öne çıkan mesajlar

e tamam işte madem bağladıkları belli şeyler var niye zorlama bağlama tarzı bişey dedin onu anlamadım.
scs nin sonu bb'nin başına bağlasın gibi bişey değil tabi. ne kadar organik olması gerektiğine senaristler karar versin. ha mesela jesse'nin bb sonrası saul'la geçen bir olayı olabilir misal.( tabi eğer hikaye bb sonrasına uzatılacaksa) ne oldu acaba jesse'ye diyenlere selam olur. ya da altından kalkmayacakları yeni şeyler sorduracağı için dahil etmeyedebilirler falan. ama jessenin bb zamanında anlatılan saulla olan eski ilişkileri kesin bağlanmalı bi yerde. bilmiyorum dediğim gibi senaristler istediklerini yapsınlar.

ama bu iki dizinin belli bir süreliğine/bölümlüğüne de olsa ortak paydada yürüdüğü kısım olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar elindeki ürüne güvendiği için bağlama ihtiyacı duymuyor bence. belki water reyisi yeniden görrüs diye izleyenler küsmesin diye yuvarlak cevap verip duruyorlar sorulunca ropörtajlarda. ben de destekliyorum bu tutumu.

zaten breaking bad'den daha katmanlı daha iyi karakterler bence, ciminin hikaye daha gaz daha suç olmadığı için şimdilik durgun geliyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

bence o esigi reytingler nedeniyle gectik. baglama ihtiyacini iliklerinde hissediyorlardir. o yuzden bu sezon daha az jimmy centric olmasi ve farkli bir pacing muhtemel. fring'i jimmy ve mike'in yanina ana karakter olarak yazmis olabilirler. iyi yani nacho'yu figuranliktan kurtarma zamani gelmisti de geciyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi siz şaka mı yapıyosunuz ciddi misiniz anlamadım da iyi diye değerlendirdiğiniz şeyler aksine sinemada kötü adlandırılıyo.

hele skyler white örneği vermilmiş ki ofof.
bsc'den öyle bi karakter çıkmaması kötü bir şey. tüm dünyada bir belirteçe dönüşmüş skyler white karakteri o dizinin karakterlerinin ne denli iyi yazılmış olduğunu gösteriyor :D

ww gibi egoist yok o yüzden iyi ne demek abi dskghjg
hayır bi de niye bcs ya da bb birbirinden iyi olmalı gibi bi kanıya ulaştınız ki.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

abi siz şaka mı yapıyosunuz ciddi misiniz anlamadım da iyi diye değerlendirdiğiniz şeyler aksine sinemada kötü adlandırılıyo.

sinema gibi subjektif bir şeyi genelleştirip "geneli böyle diyor yanlışsınız" demeye getirme gardaşım bi öncelikle. orada duracasın.

sanssizsansli said:

hayır bi de niye bcs ya da bb birbirinden iyi olmalı gibi bi kanıya ulaştınız ki.

"dizi bbye bağlanırsa o zaman izlerim" diyerek bb daha iyi diye sen ima etmiş bizi triggerlamış oldun oradan çıkış yok artık :)

ww gibi egoist yok derken şey demiş olabilir mesela, ww yakalanmayacğaını bile bile 1.6m dolar parayı götürüp teslim edecek bir karakter değil mesela, hiçbir zaman iyi bir yanı olmadı. cimi ise hakiki iyi oluyor zaman zaman, siyah beyazı çok daha kontrastlı.

BB'de walter veya skyler'ın bir durumda nasıl hareket edeceğini tahmin edip, metodunu merak ediyorduk. BCS'de ise metod kadar karakterlerin de durumu nasıl kabulleneceği kesin değil baştan.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

sanssizsansli said:

sinema gibi subjektif bir şeyi genelleştirip "geneli böyle diyor yanlışsınız" demeye getirme gardaşım bi öncelikle. orada duracasın.

sanssizsansli said:

"dizi bbye bağlanırsa o zaman izlerim" diyerek bb daha iyi diye sen ima etmiş bizi triggerlamış oldun oradan çıkış yok artık :)

ww gibi egoist yok derken şey demiş olabilir mesela, ww yakalanmayacğaını bile bile 1.6m dolar parayı götürüp teslim edecek bir karakter değil mesela, hiçbir zaman iyi bir yanı olmadı. cimi ise hakiki iyi oluyor zaman zaman, siyah beyazı çok daha kontrastlı.

BB'de walter veya skyler'ın bir durumda nasıl hareket edeceğini tahmin edip, metodunu merak ediyorduk. BCS'de ise metod kadar karakterlerin de durumu nasıl kabulleneceği kesin değil baştan.

abi geneli böyle diyor diye bir şey demedim ben, bir karakter izleyiciyi ne kadar rahatsız ediyor, mutlu hissettiriyor, korkutuyor... bunlara sahipse o kadar iyidir. bu o oyuncunun işini ne denli iyi yaptığını gösterir ki dediğim gibi skyler karakteri malum dillere pelesenk oldu bir de kalkıp skylerı hedefe alıp onun üzerinden diziyi bir diğeriyle teraziye koymak olmamış.
bahsettiğim şey subjektiflik falan değil apaçık sinemanın kodu. aksi halde önüne gelen kafasına göre oyuncuyu iyi oynamış kötü oynamış diye değerlendirir kimse de çıkıp yanlışsın kardeş diyemez. niye çünkü subjektif. ay bu götüm mevzuyu daha önceden de konuştuyduk galiba buralarda. orada takılı kalmayayım şimdi.

dizi bb'ye bağlanırsa o zaman izlerim demedim. bağlanacağı yeri ben dahil bir sürü insan bekliyor o zaman heralde izlemeye tekrar başlayacağım dedim. bu demek değil bağlanmazsa izlemeyeceğim.
bb'yi de bir sezon izleyip 4. sezondan sonra tekrar başlayıp bitirdim. benim öyle huylarım var bazısını hafta hafta izler bazısını kamp yapar izlerim, belli bi sebebi de yok gerçi.

buradan nasıl bb daha iyi dediğimi çıkarttın ak torbanın numarasını öm'lesene :D

ww hiçbir zaman iyi olmadı dediğini de diziyi bitirdikten sonra rahatlıkla söyleyebiliyorsun tabi normal. son sezonuna kadar insanları ikilemde tutan da yine o karakteri böylesine tahmin edilemez yazabilen senaristlerin işi. insanlar yeri geldi twist bekledi, yeri geldi sövdü yeri geldi hak verdi. o kadar iyi yanı olmayan bir karakter dizinin sonunda öldüğünde kaçınız üzülmedi? öylesi bir empatiydi işte. bu da bb'nin büyüsüdür.

BCS'nin tamamını izlemediğim için cimi ne kadar kontrastlı falan bişey diyemeyeceğim o yüzden bir karşılaştırma yapmaktan çekiniyorum.

ha ben yine söyleyeyim ama kaynamasın. iki diziden biri diğerinden daha iyi diye hiçbişey söylemedim ima da etmedim çünkü bir üstteki cümle...
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

sanssizsansli said:

doğru diyorsun da, yapacak bir şey yok. en çok referans alınan site olan imdb de puan var. bir şekilde ayrıştırılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

bb daha iyi
skyler’ı yazana da sokayım sana bişi olmasın

Fistana nadir katılırım ama hakikaten Skyler=Chuck..Ama özünde oynayan oyuncu bu "irrite" etme meslesini başarıyosa, iyi oyunculuk sonunda.

BB kendi adıma yüzlerce dizinin şahı falan yaaa, üstüne Better Call Soul bildiğin tiramisu benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...