Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Better Call Saul (2015) - AMC

reampage

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...

ben breaking bad’i seviyorum, ilk 2 sezpndan sonra akıyor 5. sezonda biraz dağılıyor final meh ama genel olarak baya iyiydi. saul goodman burada etkili karakterlerden en azında n 5-6 kişiden biriydi. suçlulara, gettodakilere avukatlık yapması falan bu karaktere bende bi çekim vardı yalan değil ama bu spinoffunda saul’un hayatını izlemek istermiydin pek sanmıyorum meh derdim çekilmeden ama diziyi izleyince bana o kadar meh gelmedi ama bazı yorumlar bb’den bile daha iyi diyince ben de bir ’o kadar da değil’ diyorum ama şişirilmiş balon bir seri de demem. bence yeterince zamanı kaliteli geçiren bir dizi.

Sosyal ağlarda paylaş

bu yarim sezonla gecisi tamamladik. artik elimizdeki jimmy degil saul. saul'un dunyasi suc dunyasi ve hareketlerin vahim sonuclari var.

asama asama bir butunlesmeydi. bence better call saul tonuyla en keskin ayrim sezon 3 bitisiyle. bunun izleyici icin getirdigi de var, goturdugu de ama bir prequel icin kacinilmaz.

soyle bir yol haritasi yazayim, nerede kesisti, nerede butunlesti -son bolum dahil hayvan gibi spoiler-

Spoiler

jimmy/saul ve mike diye ayiracagim cunku farkli asamalarda ve farkli yogunlukta breaking bad eksenine variyoruz 

-- mike --

sezon 2 mike'in hector salamonca'yi oldurecekken fring tarafindan durdurulmasi ile bitiyor. akabininde mike 3. sezon boyunca kisisel nedenlerden -ama fring'in yonlendirmesiyle- salamonca dagitimina salca oluyor. buradan gelirini madrigal uzerinden temizliyorlar ve mike breaking bad eksenine girmis oluyor. devaminda bol bol fring goruyoruz.

mike sonraki sezon (4) fring'in tegmeni. camasirhane alti insaat projesini gozetiyor.

-- jimmy/saul --

ilk kopus abisi chuck'in 3. sezon sonunda olmesiyle gerceklesiyor. burada bir kartel baglami yok. screentime bosaliyor ve ton degisiyor. jimmy'nin saul goodman ismiyle yapilmayacak islere girisiyor.

5. sezon ismini resmi olarak saul olarak degistiriyor ve dunden razi olan kim'i de kendine/saul'a benzetiyor. onceki sezonlarda nacho ile yolunun kesistigi yerler olsa da kartel arc'i 5. sezon lalo salamonca'ya calismasiyla basliyor. 6. sezon arasi finalinde lalo howard'i jimmy'nin oturma odasinda olduruyor. bu da muhtemelen dizinin jimmy kisminin tamamen breaking bad eksenine girdigi nokta.

yani dizinin mike kismi uzun suredir breaking bad aslinda. jimmy de sonunda oraya geldi. fring'in gelisi, chuck'in gidisi bunlar hep tonu degistiriyor. nacho gibi her sahnesi breaking bad olan bir yan karakter var.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Spoiler

güle güle yavşak başkan...

bölüm bilerek anticlimactic bence ya, mutlu son olmayacağı belliydi. nebraskada hamur karıştırmak da mutlu son değildi zaten.

dönem dönem girdiği vicdan muhasebesi kısımlarına denk geldik işte. iyice yavşaklaşıp qandırdım xD diye bitseydi zaten sevimsiz olacaktı. bir de habire milleti ters köşeye yatırmaya doyamıyor adam, dazlak avukatı ayrı silfatoşu ayrı sikti.

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...