Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bugün Ne Seyrettiniz?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

film kötü, bu tarzda fazla izlemeyenlerin sevmesi normal. izlerken akıyor ama akılda kalıcı hiçbir yanı yok be abi.

Bu türden piyasaya çıkan isim yapmış pek çok filmi (FAQ about time travel gibi geyik örneklerden primer ve time lapse gibi özgün örneklere kadar) izlemiş ve genel olarak bu türü seven biri olarak beğendim ben.

Akılda kalıcı olmamasının sebebi tek bir konuya odaklanması, ortada bir "ana konu" yok ilerleyen. Bu bakımdan bombacı olayına biraz daha ağırlık verilse çok daha iyi olabilirdi. Biz esas hikayeyi öğrenmeye çalışıyoruz ama o arada arka plan boş, dolduracak bir örgü yok arkada.

Sevdiğim kısmı paradoksu normal filmlerin bir adım ötesine taşıyarak standart timeline'ın dışında bir kapsül yaratmayı sorgulaması, zaman çizgisinden bağımsız ve etkisiz bir ek durumu incelemesi. Bu bakımdan yenilikçi bir yapıda olduğu dahi söylenebilir. Daha fazla spo olmasın diye detaya girmiyorum :) Bunu elinden geldiğince de gizlemeye, sürprizi sonuna kadar sürdürmeye çalışmış ama bu tarza aşina izleyici filmin başlarında şüphelenip kısa sürede çözüyor olayı. Buna önlem olarak sona ikinci bi mini sürpriz koymuşlar, ama o da vaktinden önce tahmin edilebilecek seviyede. Buna rağmen sorguladığı konu açısından güzeldi film.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.stopsmilingonline.com/uploads/photos/story/20080331120124_unknown-2.jpg

3/10

Hiç öyle kült filmmiş, David Lynch'miş falan dinlemeyip önyargısız izleyince gayet kötü buldum diyebilirim.

3 puanın 1'i orijinal bir şeyler denemeye çalışan Lynch'den, 1'i Liv Tyler'a oldukça benzeyen Patricia Arquette'ten ve onun güzel memelerinden, 1'i de muhteşem ve gerçek hayatta uygulanması gereken tailgate sahnesinden geliyor.

Film bütün utanmazlığıyla 2 saat 15 dk sürüyor. Ancak aslında en az 45 dk'sı gereksiz, Türk dizilerinde olduğu gibi doldurmaca sahnelerle kaplı, kesilebilir. Uzun olmasının yanısıra genel itibariyle film akmıyor, Nuri Bilge Ceylan filmi durağanlığında ilerliyor. Bu biraz kasıtlı, "kabusvari" bir hava katmak için yapılmış da, tam oturmamış işte. Zaten sıkıla sıkıla, pauselaya pauselaya, ara vere vere 2 günde bitirebildim.

İki ana koldan ilerleyip sonunda bu iki uca bir kör düğüm atarak bitiyor film. Genel itibariyle karmaşıklığı popüleritesini arttırmış, "Herkes anlayamaz, ben anladığım için beğendim, beğenmemişsen anlayamamışsındır"cılar ve Cihangir entelleri hedefleniyor. Gerçekten de senaryoyu ve anlatılanı tam oturtmak için izlerken ve izledikten sonra yorumlamak gerekiyor biraz.

Muhtemelen bu filmi beğenmedim diye çok eleştirileceğim de, olduramadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Kollarımı açtım, linci bekliyorum.

Linç dedim ama Lynch değil, bi süre boyunca bundan tane daha kaldıramam :/

saçmalamışsın

bikere anlamamışsın olayı diyeceğim direkt konuya girmişsin düğüm olan bişi yok binlerce defa tartışması yapıldı bunu eleştirmenlerce ve yönetmende açıkladı kendisi bu bende saklı dedi herkes birşey düşünebilir dedi filme göre uyarlayabilir dedi

Yani olay anlamadık filmi değil anlamak için seyretmediğinden kaynaklanıyor...

Ve ayrıca losthighway öyle 1 kere izlenip anlaşılacak bir film değil bikaç sahne sorarım öyle bi sahnemi vardı dersin okadar çok bağlantılı sahneler varki o sahnelerdeki öğelerden tut artmanagement ina kadar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...