Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.1 Patchi oyunu gene kökten değiştirecek mi?

pulkas

Öne çıkan mesajlar

pulkas said:

Ptr karakterleri partch çıkınca silinecek mi? Düz diablo oynayan kalmadı heralde herkes ptrde yardırıyoda. Ola ki patchden sonra karakterler silinir oyunu oynayan kalmaz heralde. Sırf bu yüzden ptrye karakter taşımadım.

"What happens in PTR, stays in PTR."

PTR dedigin public test realm, test serveri. Karakterini kopyalarsin, yeni patchi test edersin, patch'in release zamani gelince PTR kapanir, gercek sunucularin versiyonu yukseltilir ve normal sunucuda karakterini nerde biraktiysan ordan devam edersin.

Bu arada kakterini PTR'a tasimiyorsun zaten, sadece kopyaliyorsun ve bir test karakterine sahip olmus oluyorsun boylece. Yani PTR kapaninca gercek serverdaki karakterine birsey olmuyor, test karakterin yok oluyor sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Patche kadar PTR de oyunu oynayan adam zaten patchin bütün olayını görmüş oldu.Hatta bugdır abusedür yer yer bu tip işlerle de bayaa bayaa olayın canına okudu.Şimdi patch hallolup herkese sunulunca PTR de setini düzmüş adam heralde tutup bide PTR dışında şunu oynayayım demez.Bu kadar saçma bir PTR kullanımı olamaz.PTR'yi gereksiz yer kaybı diye kurmadıydım.Diablo 3 gereksiz yer kaybıymış şimdi onu farkettim.Toptan kaldırdım oyunu.

Onuda geçtim şu kafayla patch çıkaran şirketin oynunuda dahada oynamam.Senden stabil sürümde oyun oynamayı bekleyen müşteriye git PTR diye bi realm çıkar.Orada adamı iş gücü sömür.Beceriksiz strateji dizayn eden adamlarının cezasını oyuna para vermiş sırf günde 1-2 saat kafa dinlemek için 3-5 mob kesecek adama çektir.Otu boku patchle dinamik yaparsan olacağı bu zaten.

Verdiğimiz onlarca dölar bu kafaları feedliyor ya.Yazık valla.Senin yeni patchini neden ben test ediyorum ki?Sonra patchi test ederken oynadığım oyunu neden tekrar oynayayım?

Kendi beceriksizliklerini oyuncuya çektiren bir şirket oldu blizzard.İşin abzürd tarafı oyuncu bunu neden göremez de hala aynı taleple bu kapıyı aşındırır zerre algımın ötesinde bir durum.Diablo oyuncusu bu kadar geri zekalı mı?Bide ladder sezon falan getireceklermiş.O da sırf bu ptrdeki oyuncuyu tekrar oyuna dahil etmek için.Bu ladder işleri falan gayette exp. setle gelebilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

pulkas said:

Patche kadar PTR de oyunu oynayan adam zaten patchin bütün olayını görmüş oldu.Hatta bugdır abusedür yer yer bu tip işlerle de bayaa bayaa olayın canına okudu.Şimdi patch hallolup herkese sunulunca PTR de setini düzmüş adam heralde tutup bide PTR dışında şunu oynayayım demez.Bu kadar saçma bir PTR kullanımı olamaz.PTR'yi gereksiz yer kaybı diye kurmadıydım.Diablo 3 gereksiz yer kaybıymış şimdi onu farkettim.Toptan kaldırdım oyunu.

Onuda geçtim şu kafayla patch çıkaran şirketin oynunuda dahada oynamam.Senden stabil sürümde oyun oynamayı bekleyen müşteriye git PTR diye bi realm çıkar.Orada adamı iş gücü sömür.Beceriksiz strateji dizayn eden adamlarının cezasını oyuna para vermiş sırf günde 1-2 saat kafa dinlemek için 3-5 mob kesecek adama çektir.Otu boku patchle dinamik yaparsan olacağı bu zaten.

Verdiğimiz onlarca dölar bu kafaları feedliyor ya.Yazık valla.Senin yeni patchini neden ben test ediyorum ki?Sonra patchi test ederken oynadığım oyunu neden tekrar oynayayım?

Kendi beceriksizliklerini oyuncuya çektiren bir şirket oldu blizzard.İşin abzürd tarafı oyuncu bunu neden göremez de hala aynı taleple bu kapıyı aşındırır zerre algımın ötesinde bir durum.Diablo oyuncusu bu kadar geri zekalı mı?Bide ladder sezon falan getireceklermiş.O da sırf bu ptrdeki oyuncuyu tekrar oyuna dahil etmek için.Bu ladder işleri falan gayette exp. setle gelebilirdi.

Sen daha PTR'yi hiç anlamamışsın, boşu boşuna nerd rage'e girmişsin.

PTR'nin açılımı Public TEST Realm'dir. Oyuna katkın olsun, bir yandan da ucundan yeni contenti gör istiyorsan buraya kendi rızanla girip oynarsın. İstemiyorsan da gider LIVE serverlarda efendi efendi stable versiyonu oynarsın. Kimse sana PTR'e girme zorunluluğu da getirmiyor, girmezsen bir kaybın da olmuyor, girenin de bir kazancı olmuyor. Tamamen keyfi.

Hem daha beta aşamasında olan, adı da açık açık TEST REALM olan yere girip; hem de "Blizzard beceriksiz, bize bitmemiş oyun oynatıyor" falan demek nasıl bir zeka ürünü?

Adamlar oyunu ciddi şekilde değiştiren ve sıkıcılığı azaltmayı amaçlayan şeyleri bedava getiriyor, hem de bir yandan yeni WoW expansion ile uğraşırken. Adam çıkmış "BUNLAR KEŞKE EXP İLE GELSEYDİ DE 40 EURO DAHA VERSEYDİK NE KADAR SAÇMA" diyor.

"Diablo komple gereksizmiş sildim" de süpermiş. Bilgisayar oyunu bu, boş zamanını harcadığın bir hobi. Tüm oyunlar gereksiz yani özünde. Oyunda ne aylık subs var, ne de artık AH komisyonları var. İster 24 saat oyna, istersen hiç oynama. Senin keyfine kalmış bir şey. Atarlık bir durum yok, ama dayanakların da tamamen hatalı zaten.

Epey değişik bir kafa ya, uzun süredir görmemiştim böylesini.
Sosyal ağlarda paylaş

Siz mevzuyu çok yanlış anlamışsınız yahu.Strateji geliştirmekten bir haber insanların oyuna müdahale ettiği, oyunun dinamiklerini belirlediği bir süreçten dolayı PTR denen kavram doğuyor.PTR içerisinde harala gürele manasızca zaman harcatıp normal oyuna aktarılacak zilyon tane özellik PTR oyuncularına oynatılıp mekanik dinamik stratejik öküzlükler ortadan kaldırılıyor ve düz adam N.N patchi altında oyunu oynamaya başlıyor ki PTR denen zımbırtı şu anda düz adam için bir oyun mecrası haline geldi.

Neden çünkü düz adam patchsiz diablodaki her türlü teraneyi denediği için artık yeniliklere açılmak sitedi.Gitti ptr clientını indirdi orada sezona laddera girdi oyunun patch olarak kendisine sunulacak kısmını hatim etti.

Bir oyun kod yazmak grafik hazırlamaktan ibaret değildir.Hele ki geçmiş başarılardan yola çıkarak bunu yapmak hiç değildir.Classların oyun içersindeki dengesini ayarlamadan 2 milyon satır kod yazsan, npc nin saç telindeki bite pireye kadar renderlasan; oyun içersindeki dengeler kurulmadan oyunun kime ne yararı var?Diablo ilk çıktığında böyle oyun mu olur lan diye kudurup durduk.Sonra hayvan gibi bi patch çıkarıp oyundaki bütün dengeleri alt üst etmediler mi?

Diablonun oyun içi dengelerini ayarlayan adamlar tam bir gerizekalı oldukları için bunu forumlardan, ptr patchlerden falan oyuncuları oynatarak konuşturarak oluşturmaya çalışıyolar.Bu işten maaş alan adamın bu olaya katkısı nerede acaba?

Bütün bu dediklerimi zilyon liralık cirosu olan sittirilyon tane coderı ile tasarımcısı ve oyun stratejisi geliştiricisi olan bir şirketin yapıyor olması kafanıza ne kadar yatıyosa bu oyun o kadar mantıklı bir çizelgede ilerliyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...