Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.1 Patchi oyunu gene kökten değiştirecek mi?

pulkas

Öne çıkan mesajlar

guernica said:

of abi yapma.
şimdi, ep tek başına bişey ifade etmez, monk ep vurduğu t6 mobu patlatmak için wd/dh/barbar/wizard/crusader ın harcadığı eforun 5 katını harcıyor falan diye rakamlarla açıklamak isterdim ama günlerden cuma, saat olmuş 5.
çok üşendim.

Efor harcamak bir class limit degil player limittir. Sen koy oyuna bir class de ki normal bir classin 10 kati efor harcayarak diger classlardan 10 kat fazla vurabilirsiniz, ben sana harcayayim o eforu. Efor dedigin player yeterliligini gosterir. Class'inin cani yetmiyorsa sen istedigin kadar efor harca dmg cikmaz ondan.

Efor konusu boyle, dmg konusunuda yukarida yazdim. Tekrar yaziyorum. Blizzard EP dmg'ini monka yaziyor, acik ve net. Benim yaptigim birsey degil yani bu.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış kelime kullandım orda ama neyse hadi benim yetersizliğim olsun o.
yine de o dmg benim gözümde monka ait değildir, ep tek başına hiçbir şey ifade etmez, birilerinin o mobu öldürmesi gereklidir.
ep dmg üzerinden gidip monk dpsini diğer classlarla kıyaslarsan gülerim ben.
senin hesaba göre monk sadece wd den daha az vuruyor, geri kalan bütün classları tokatlıyor çünkü ep.
peki.
Sosyal ağlarda paylaş

guernica said:

yanlış kelime kullandım orda ama neyse hadi benim yetersizliğim olsun o.
yine de o dmg benim gözümde monka ait değildir, ep tek başına hiçbir şey ifade etmez, birilerinin o mobu öldürmesi gereklidir.
ep dmg üzerinden gidip monk dpsini diğer classlarla kıyaslarsan gülerim ben.
senin hesaba göre monk sadece wd den daha az vuruyor, geri kalan bütün classları tokatlıyor çünkü ep.
peki.

Yahu hala senin hesap diyorsun. 3.ye yaziyorum, benim degil blizzardin hesabi bu, hello :)
Sosyal ağlarda paylaş

EP neymiş diye baktım da exploding palm kestiğin mobun %50 damageını aoe veriyormuş.

BÜRST lan. Çüş yani 150 milyon hpli mob pack geldiği oluyor. Yalnız düşününce o damage ı monkta görmek daha mantıklı, sonuçta monk olmasa o damage verilmeyecek.

Bide WD dediğin quatzalcoatl + jade set + creepingse ona da nerf gelir heralde. Pet builde bişey diyemem zunimassa görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

demek istediğim diğer classlarla karşılaştırma yaparken, ep 150m çaktı bütün moblara o zaman monkun dpsi çok sağlammış denmesin, single player statlarına da bakılsın.
ep grupla oynarken ultra etkili, single playerda aynı etkinliği yok çünkü monkun dpsi çok düşük diğer classlara nazaran.
grupla bile olsa, 300m'e çıkabilen bir classın unity abuse etmeden en azından bir t5 yapabiliyor olması gerekli.

en basitinden şunu söyleyeyim, rift it forward tarzı communitiylerde girdiğiniz t6 bosslardaki hostların classlarına bakın. monk görmeniz çok çok düşük bir ihtimal.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

nihlathak said:

Partide 110-130M lara kadar cikiyor iyi bir DH dps'te, wizardda ondan biraz daha yukari cikiyor 120-150 diyelim, wd 350+ yapiyor, monkta keza 300+ la oynuyor.

bu sayıları nasıl yazıyorsun?

Guzel soru. Blizzard aslinda bu rakamlari client'iniza yolluyor, sadece gormeniz icin bir arayuz yok oyunda. Bu rakamlari yakalayabilen ara programlar mevcut, ancak EULA'ya aykiri olduklari icin kullanimlari yasak. Bu tarz programlari farkli accountlarda kullanarak bu testleri yapiyoruz, hem ana hesabiminizin kazala da olsa banlanmasini engelliyoruz, hemde oyunun gercek yuzunu net olarak gorebiliyoruz.

O yuzden o rakamlar atmasyon ya da bizim uydurdugumuz rakamlar degildir, bilakis blizzardin sizin, bizim ve herkesin bilgisayarina yolladigi verilerdir. Kaynagi Blizzard olan verinin gercekliginden suphe edecek olan varsa o da artik kendi bilecegi istir, paranoyakligin luzumu yok.

300M+ monk, 350M+ wd bunlar hep Blizzard'in oyunculardan sakladigi veriler.

Bu arada konunun basi parti riftti, soloda dmg vuruyor, vuramiyor bunlarin yeri bu konu degil, kimse cikipta soloda monk dunyalari eziyor, 300m dps yapiyor filan demez zaten merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

sanırım avoid'in de streaminde kullandığı dps meterdan bahsediyorsun

o programdaki değerlerde monk, witch doctor'ın 3 katı falan vuruyor gözüküyordu.

şöyle bir olay var monkun palmı patladıgında etrafdaki yaratıklara vuruyor ancak onun palmı 100m de patlasa yanındaki yaratığın 10m canı varsa kalan 90m'in bir anlamı yok.

benim anladığım kadarıyla o clientten çekiyoruz zaten oyunda var denilen sayılarla yapılan programda yaratığa verilen damage i değil toplamda ne kadar vuracağını gösteriyor. çünkü sadece palm atan bir monkun gidip jade setli wd'ın 3 katı vurmasının bir açıklaması yok.

yani özetle bütün yorumlarını o neidüğü belli olmayan dps meter'a göre yapıyorsun ama benim oynayıp da gördüğüm monk bufflarıyla ve palmıyla çok yararlı olsa da gidip damage i muhteşem falan demek saçma yani.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

EP neymiş diye baktım da exploding palm kestiğin mobun %50 damageını aoe veriyormuş.

BÜRST lan. Çüş yani 150 milyon hpli mob pack geldiği oluyor. Yalnız düşününce o damage ı monkta görmek daha mantıklı, sonuçta monk olmasa o damage verilmeyecek.

Bide WD dediğin quatzalcoatl + jade set + creepingse ona da nerf gelir heralde. Pet builde bişey diyemem zunimassa görmedim.

buymus
Sosyal ağlarda paylaş

o 150 milyon hpli mobu kesene kadar etraftaki trash mobları 10 kere kesiyor zaten bu arada, palm özellikle sarı elitlerde yancıyı patlatınca çok işe yarıyor yoksa mavide bile yaklaşık aynı sürede kesiyorsun.

t6da sarı elite tek seferde 60% falan vururken witch doctor cidden monkun onun kadar dps yaptıgını düşünmek çılgınlık.
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

axedice said:

buymus

%97 patlatıyorum ben fist of azusthauehayeqaq ile

bazen 2 den fazla bile pack toplanıyor orda resmen ilaç gibi devreye giriyorsun oyun kasıyor patlarken hepsi asfsda
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

sanırım avoid'in de streaminde kullandığı dps meterdan bahsediyorsun

o programdaki değerlerde monk, witch doctor'ın 3 katı falan vuruyor gözüküyordu.

şöyle bir olay var monkun palmı patladıgında etrafdaki yaratıklara vuruyor ancak onun palmı 100m de patlasa yanındaki yaratığın 10m canı varsa kalan 90m'in bir anlamı yok.

benim anladığım kadarıyla o clientten çekiyoruz zaten oyunda var denilen sayılarla yapılan programda yaratığa verilen damage i değil toplamda ne kadar vuracağını gösteriyor. çünkü sadece palm atan bir monkun gidip jade setli wd'ın 3 katı vurmasının bir açıklaması yok.

yani özetle bütün yorumlarını o neidüğü belli olmayan dps meter'a göre yapıyorsun ama benim oynayıp da gördüğüm monk bufflarıyla ve palmıyla çok yararlı olsa da gidip damage i muhteşem falan demek saçma yani.

Avoidi tanimam, streamde izlemem o yuzden neden bahsettigini bilmiyorum, ben blizzardin gonderdigi data'dan bahsediyorum.

Palm atan bir monk jade setli wd'den 3 kati fazla vuruyorda yazmadim, boyle birsey zaten yok, olmayan seyin aciklamasida olmaz.

Insanlarin burda kendi kendilerine uydurduklari seylerlerle baska insanlari zan altinda birakmaya calismasindan da cok sikildim yanliz. Once adam gibi okuyun ne yaziyorsak, sonra gelin yazin ille birseyler yazmak istiyorsaniz.
Sosyal ağlarda paylaş

kimseyi zan altında bıraktığım yok sana diyorum ki bahsettiğin programı adamlar stream sırasında kullandı, canlı canlı izledim. monklar için çok uçuk dps değerleri çıkıyor bu nedenle bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. dolayısıyla internette milletin yazdığı sayılara bakarak yorum yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum, ben izlediğimde monk 3 katı vuruyordu, hadi o kadar vurmasın senin dediğin gibi yaklaşık witch doctor kadar vursun ama gene saçma gene saçma.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

kimseyi zan altında bıraktığım yok sana diyorum ki bahsettiğin programı adamlar stream sırasında kullandı, canlı canlı izledim. monklar için çok uçuk dps değerleri çıkıyor bu nedenle bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. dolayısıyla internette milletin yazdığı sayılara bakarak yorum yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum, ben izlediğimde monk 3 katı vuruyordu, hadi o kadar vurmasın senin dediğin gibi yaklaşık witch doctor kadar vursun ama gene saçma gene saçma.

Internetten milletin yazdigi sayilara bakarak yorum yapmanin dogru olmadigina inaniyorsan, yorum yapma madem.

Ben kendi rakamlarimi, testlerimi, sonuclarimi yaziyorum kimsenin yaptigi ya da kullandigi ve ya "izledigim" seyleri degil.

Senin kafana yatmayan seyin sebebi overkill. Bu rakamlarda overkill miktarlari yok, yani total dps output.

Ancak su da bir gercek ki dogru oynanan bir monkun overkill miktari %25'i gecmez. Bu da 300M la oynayan bir monkun effective dps'inin hala 200M uzeri oldugunu gosterir.

WD'da overkill daha az bu yuzden effective dps'i daha yuksek. Ancak bunlarin hicbiri wizard, dh ve barbarin gerek effective gerek total dps'te diger classlarin altinda kalmasini aciklamiyor, problemde bu.
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

Internetten milletin yazdigi sayilara bakarak yorum yapmanin dogru olmadigina inaniyorsan, yorum yapma madem.

Ben kendi rakamlarimi, testlerimi, sonuclarimi yaziyorum kimsenin yaptigi ya da kullandigi ve ya "izledigim" seyleri degil.

offf daral geldi abi

4 post atıyorsun 1 oyunla ilgili kalan 3'ünde trip atıyorsun

sana diyorum ki gördüğüm kadarıyla monkun palmı patladığında o damage i kesinlikle vuruyormuş gibi totale ekliyor, ondan monkun dpsi abartı gösteriyor.

benim düşüncem bu, arkadaşlarımla birlikte oynadığımda da gördüğüm bu. wd 350 mil vuruyorsa monkun 300 vuracağına inanmak abes.

hayır kardeş programda hata yok testimizi yapıyoruz diyorsan de, gelip burda olayı kişiselleştirmenin bir anlamı yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

nihlathak said:

offf daral geldi abi

4 post atıyorsun 1 oyunla ilgili kalan 3'ünde trip atıyorsun

sana diyorum ki gördüğüm kadarıyla monkun palmı patladığında o damage i kesinlikle vuruyormuş gibi totale ekliyor, ondan monkun dpsi abartı gösteriyor.

benim düşüncem bu, arkadaşlarımla birlikte oynadığımda da gördüğüm bu. wd 350 mil vuruyorsa monkun 300 vuracağına inanmak abes.

benim düşüncem bu. hayır kardeş programda hata yok testimizi yapıyoruz diyorsan de, gelip burda olayı kişiselleştirmenin bir anlamı yok yani.

effective dps ile total dps'in arasindaki fark bu bahsettigin, aciklamayi onceki mesaja eklemistim.

Even bende fark ettim cok tripli olmustu onceki mesaj biraz daha content ekledim icine sonradan :)
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Neyse monk konusunu başka bir başlığa bırakırsak, bu sezon sisteminin gelmesi DH için bir düzenleme getirilmesini sağlar mı acaba?

Yani ne kadar kassamda T6'yı asla efektif yapamayacakmışım gibi bir hisse kapılıyorum bazen.

Saglam bir DH arkadasimin tahmini DH'a cold build gelebilecegi ve cok iyi bir dmg'a sahip olabilecegi yonunde.

Ya da turret master olarak birakabilirler belli olmaz da diyor kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi gayet mantıklı bir fire ağırlıklı, pet setli bir build var ama mantığı mecvut şartlarla sınırlı, bana çok efektif gelmiyor ve acayip tek sete bağımlı.

Gene baya hoş , lighting ağırlıklı bir elemetal arrow + 3x wolf buildi var ama bunlada t4 üstü baya yavaş ve yapmasan daha mantıklı denecek seviyede.

Frost için şu an hızlı bir build yapmak bile çok zor bence. Ama gerçekten bir el atmaları lazım. Düşük item seviyesinde dayet oynaması zevkli bir char aslında, ama itemler düzelsede bir üst tormente geçemiyor hale gelince sinir bozuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...