Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Daemir said:

red viper vs. mountain dövüşünü brienne - hound kadar yapsalardı bari. resmen brienne-hound kapısmasından daha zevk aldım bir dövüş sahnesi olarak.

Öyle bir kitle de var, Jaime ile Tyrion'un böcekli kuzen sahnesine "üff 10 dakka böcek dinledik HADİ AKSİYON GELSİN" de diyordu mesela aynı kitle. Hikayenin derinliğinden değil, olayların düz bir dizi gibi akmasından hoşlandıkları ve kitabı okumadıkları anlamına geliyor bu da. Aynı kitle Breaking Bad'in Fly bölümünde de kendini asmıştır diye tahmin ediyorum mesela. Tercih ve zevk tabii.

Benim o bölümde en cok sevdiğim yer böcek mevzusuydu mesela. Hatta o bölümden tek aklımda kalan o. Jaime de oradan sonra kurtarmaya karar verdi diye düşünüyorum hala.
Sosyal ağlarda paylaş

wot

stannis'in gelip 30 saniyede tüm orduyu temizlemesi hoşuma gitmedi, tamam 20 dakka savaş izlemeyelim ama bari bi savaş olduğunu ima etselermiş

hatta stannis'in bu kadar çabuk müdahale etmesi de hoşuma gitmedi, ben jon snow'dan bişeyler bekliyodum ne bileyim. sırf savaşı uzaktan seyretmeyelim diye dışarı çıkartmışlar adamı gibi olmuş.

daenerys ve ergen ejderleri lol
yalnız o sancılı süreci iyi veriyolar, eski kölelerin dertleri falan güzel. ama daha fazla uzatmazlar umarım o tür görüşmeleri, biraz fazla tekrar etmeye başladı
bi de ser jorah napıyo acaba şimdiden özledim adamı

bran stark sonunda bişeyler yapıcak galiba ama o amca kimdir nedir biraz daha açıklasalarmış keşke. old gods kahini falan gibi bişey mi acaba

brienne-hound dövüşü amma sertti ya, güzel kurgulamışlar
ama bunu oberyn-mountain dövüşüyle kıyaslamak elmalarla armutları toplamak gibi olur
ayrıca hound'un ölmesine üzüldüm lan ben :(
arya'nın coin pouch'unu alması filan da iyiydi ahah, dead men don't need silver
arya'nın braavos hikayelerini iple çekiyorum

shae ve tywin'in spoilerını haftalar öncesinden yemeseydim çok daha etkileyici olabilirdi benim için bölüm finali, şimdi çok normal geldi
varys'in tyrion'a yardım etmesiyle ilgili yukarıda birisi jamie tehdit ettiği için yardım ediyo demiş ama ben varys'in gayet kendi isteğiyle yardım ettiğini düşünmüştüm. mahkeme sahnesi ve şimdi hangi sezon veya bölümde olduğunu hatırlamıyorum ama varys'in tyrion hakkında konuşurken "yedi krallığa barışı getirebilecek tek adam" demesi bana bunu düşündürttü. sadece jamie tehdit etti diye yaptıysa çok boktanmış. yalnız tyrion'ın ortalığı birbirine kattığını anlayınca onunla beraber gitmeye karar vermesi de çok iyiydi, baya ilginç şeyler izlemeyi umuyorum o ikili karşı kıyıya vardığında

yalnız bölüm genel olarak çok "hadi heyecanlanın piçler" şeklinde bitti, herkesin düzeni bozuldu bişeyler oldu kim bekleyecek şimdi bir sene.
karar verdim zaten başlıyorum kitaplara artık, ben de kitapta daha iyiydi goygoyuna katılıcam

Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin.muhtemelen diziyi fazla uzatmamak için çoğu olayı atlayarak gidecekler bundan sonra.

beni en çok üzen mance'in borusundan bahsedilmemesi oldu, duvarın özelliğinden hiç bahsedilmedi galiba dizide.

ayrıca jamie tehdit etmiyor diyo hatırlıyorum, diyarın iyiliği için çalışıyor varys

Sosyal ağlarda paylaş

Kitabın uzun soluklu olmasıyla, dizideki 8-9 bölümlük gerilimler sonrası sezonun son bölümü olayları merak uyandıracak şekilde bırakma gerekliliğini kıyaslamak epey gereksiz.
Kitapları okumamış birisi olarak diziden memnunum, şu diziyi izlerken kitap bilginize reset çekmeye çalışın derim, kendinizi de üzüyorsunuz bizi de :(((((((((((((((
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...