Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Flassh said:

kitap finali ile
dizi finali arasında ki farklar, fazlalıklar neler

anlatın çatır çatır spoiler verin acımayın vurun

İlk aklıma gelenler:

Hound ile ilgili değişiklik

Hound'u Brienne öldürmüyor. Bir bar kavgasına karışıyolar; ağır yaralanıp bir ağacın altına çöküyor. Arya da onu öylece bırakıp gidiyor.

Bölümün sonuyla ilgili değişiklik

Jaime ve Tyrion arasında geçen konuşmalar var. Tyrion babasını öldürme kısmını sırf "sen beni öldürmeye çalıştın al ben seni öldürüyorum. Ha bi de shae'yle yatmışsın" diye işlediler bölümün sonunu. Kitapta öyle değil. Asıl olay, Tyrion'ın ilk karısı hakkında babasının yalanlarını Jaime'den öğrenmek (ki babasının emriyle Jaime'nin yaptığı şeylerde var). Bunun üstüne Tyrion hatta Joffrey'i de ben öldürmüştüm zaten diyip çıkıyor.O sırada hatta Jaime aha çükü tuttuk diye içinden geçiriyor kitapta. Babası da tuvalette "senin ilk karın orospuydu" diye iyice gaz verince Tyrion'a, babasının bağırsaklarını döküp kaçıyordu işte. Hatta Shae'nin mahkemede yaptıklarından sonra onu yatakta görünce üzülmüyor bile. Tatava yapmadan öldürüp geçiyor.

Bir de Varys burda gönüllü bir şekilde yardım ediyor gözüküyor da aslında Jaime bunu tehdit ettiği için Tyrion'ın kaçışına yardım ediyor.

Bran Stark'lı kısım ile ilgili değişiklik

Mağara girişinde onlara iskeletler değil White Walkerlar saldırıyordu diye hatırlıyorum; ama buradan çok emin değilim. Tekrar bir bakmak lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

olm kitapları okuyup okuyup diziyi beğenmeme tavrınıza hastayım. mis gibi bölüm oldu işte.

seyir zevki değil ki abi olay, original content koyacam diye plotholelar, karakterlerin yaptığı hareketlerin sebepsizliği, tutarsızlığa sebep oluyorlar.

kimse bana locke'un bran'i kaçırıp nereye götüreceğini açıklamaya kalkmasın valla, amaç neydi yani, wall'un kuzeyindesin lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...