Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

H1Z1

DamienThorne

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

geçen diyodum ts'den, player'lara kill on sight yapmayı önleyecek bi sistem gelmesi gerek. Ultima gibi ne bileyim, her gördüğüne dalmıcan. Dalarsan benefitin belli, loot senin. ama bi de penaltısı olmalı. Onun haricinde savunmasız gördüğüm herhangi birini öldürmemek için hiçbir sebebim yok. Bugün sırf role play hesabına evin içindeki bir garibana dışarıdan "ellerini kaldır ve dışarı çık" dedim otomatik silah doğrultup, dediğimi yaptı, adama yardım falan ettim.

Bi böyle bişey lazım, bi de zombiler challenging olacak. Horde'lar olacak, hızlı zıplayan hoplayan zombiler olacak, combat şu anki gibi Q'ya bas sersemlesin, kafasına ok geçir'den ibaret olmayacak. Bunlar olursa tadından yinmez.

Server değişme işini ben de düşünmüyor değilim de, wipe falan gelsin öyle mi yapsak acaba

Bunu engellemeleri için safe zone gibi biyer lazım PK olayı olması lazım... yani adamları pk olmaktan caydırıcı şeyler olmalı pk isen katlanacaksın. UO kafası abi en mükemmel sistem.

Yada safe zonedaki evlere giremeyecekler filan dışındaki evlere baselere girilebilecek... ozaman PK olmak harbiden döt isteyecek..
olanlarda harbiden sağlam pk filan olacak olay bu yani.

Topluca anlatsak Developerlara aslında yapabilmeleri ihtimal hazır alpha da iken...
Sosyal ağlarda paylaş

safe zone işi olursa insanlar karakter açıp banka niyetine kullanır.
Böyle birşeyin olabilmesi için zombilerin gerçekten zor olması lazımki insanlar pk olmamaya çalışsın.

Aslında konsepte de uygun.. Sonuçta bir yeri ordu tutuyor gibisine... Gerçi bu tip şeylerde içeriye bir tane ısırıklı girer içeriyi komple zombi yapardı.. Bilmiyorum emin olamadım şimdi :P
Sosyal ağlarda paylaş

safe zone işi olmaz ya. başka türlü bi penaltı olması lazım.

safe zone'da şöyle bi sıkıntı çıkıyor çünkü, insanlar safe zone'un dışını camp'liyor, girdiğin vakit çıkamıyorsun sdfg WarZ 'de oluyordu bu.

misal bu nameplateler kalacaksa eğer (ki başlarda ben de karşıydım ama olabilir de aslında. Gerçekçiliği bozan bişey diye deniyor hep ama gerçek hayatta da tanıdığımız bi kişiyi suratına bakarak anında tanırız, bu oyunda mümkün değil o yüzden bazı yan unsurlar gerekir elbet) reputation sistemi olur, kill count+reputation'a göre nameplate kırmızı yazar, sarı yazar beyaz yazar, mavi yazar falan. karşılaştığın kişiye de ona göre davranırsın.

Karakterlerin ölse de persistent bazı özellikleri olur (craft recipe'ları gibi) böylece kırmızı olan adam karakterini silip yenisini yaratmaya kıyamaz. gibi gibi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

isimler yakın mesafeden görünüyor. isimlerle pk ayrımı yapmak zor olur. Zaten sömürüye açık bir sistem olur. İsşm veya görünüş belli ettiği zaman açar yeni karakter takılırsın :P

Her servera tek karakter snırı gibi şeyler olabilir.. Ne bileyim ya.. Bunun en büyük çözümü, zombileri çok zor yapmaları olur. İnsanları mecbur etmeliler birlikte takılmaya.. Gerçi değişen birşey olmayacak. Bir kaç kişi gezip yine gördüklerini vuracaklar.. Zor iş bunu dengelemek.

@niggaknow
ts adresi veriyorlardı pm lerden. Geçmiş sayfaları bi kurcala istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

reampage said:

Wipe gelir mi ? early alpha diyor her türlü gelirde, bir yandan bu oyunlar artık default early alpha geliyor ona alışmak lazım. Konsept alpha.

Olunce wipe oluyor zaten surekli :) Su anda kurdugun herhangi bir establishment gecesine yagmalandigi icin de pek birsey farketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...