Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls Online #3

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
KenshinHimura said:

yaz kanka soruları tek tek hallediriz

Abi sorc oynuyorum su an. Profession hangilerini kasmak lazım? Wow gibi mi mantığı?

Leveling için nasıl bi build önerirsiniz? Ayrıca crown ile neelri almak lazım?
Level yavas gidiyor bildiğin. Günde 2-3 saat oynayarak bu oyunda neler yapılabilir?
Sosyal ağlarda paylaş

sorc nası oynuyosun o önemli stamina sorc var fighter/sorc kafası yoksa magicka sorc mu oynuyosun staffla ona göre nette build aratabilirsin

magicka sorceror build diye mesala
http://deltiasgaming.com/eso-magic-sorcerer-dps-build/

crown ile daha bişey almadım ben ne bilim öle efsane önemli bişey bulamadım alıcak dlc leri falan alabilirsin crownun varsa yada kozmetik hoşuna giden bişey benim crown öyle duruyo yok çok baydım falan dersen exp scroll al

günde 2-3 saat kasa kasa rahat rahat kafanı yormadan oynarsın pvp de champion pointsiz versiyonuna girersin rahat rahat takılırsın girince lfg yaz chate bi gruba alırlar zaten onlar nereye sen oraya öğrenirsin

gene işine gelirse şöle bi guide var
http://esoacademy.com/eso-pvp-and-cyrodiil-guide/

craft için kullandığın itemlar ne ise ona yönel gene base olarak staff magicka sorc oldugunu düşünüyorum o zaman ench,woodwork,cloth git craft sınırı olmadığı için hepsini kasabilirsin bi sıkıntı yok

skill pointlere falan kafanı çok takma harcayamayacağın kadar veriyo oyun

şahsen ben oyunu çoğunlukla solo oynuyorum kafam rahat cyrodil e veya dungenonlara grupla giriyorum onun dışında open worldün tadını çıkarıyorum

ohyeah said:

Sosyal ağlarda paylaş

Oyun DLC lerle yaklaşık 80gb yer kaplıyor. Bir MMO için gayet normal.

@ohyeah,
Crown larını öncelikle DLC ler için harcayabilirsin, şekil olsun diye binek, pet yada custom de alabilirsin.

Craft olarak Provisioning yada alchemy tavsiye ederim. Onun dışındakiler sürekli ihtiyacın olmuyor. SET ihtiyacın için PVE droplara da yönelebilirsin Craft setleri aratmıyorlar. Zaten en iyisini bulmak için bir sürü kombinasyon deniyorsun sürekli.

Şahsen etrafta cozur cozur dolaşan Storm Sorc ları gördükçe DK oynamakla hatamı ediyorum diyorum.

Öncelikle Primary statını belirlemen gerekiyor. Stamina mı yoksa Magicka bir build ile mi oynayacaksın. Hangisine karar verdiysen bütün stat pointlerini o stata vermen gerekiyor. Herkes öyle yapıyor. En doğrusu da bu. ( Respec şansın var tabiki )

CH pointleride senin için uygun olana yükleneceksin. Max 100 oluyor.
Birini bitirdikten sonra diğerlerine geçersin. 3 ona 5 buna dağıtınca hiç bir faydasını görmüyorsun.

Level 50 olduktan sonra senin için hangi setler uygunsa onları toplamaya yöneliyorsun. Setleri inceleyip bonuslarına bakarak buna karar vereceksin. İster craft ister drop. Drop setlerde şöyle bir avantajın var. Jewellery ler craft edilmiyor ama set parçası olarak drop oluyorlar.Bu yüzden bonuslardan yararlanmak için drop setler daha iyi oluyor.

Şu an için önerilerim bunlar. Sen sordukça detaylara girerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cyrodil lag ile ilgili açıklama şöyle idi. Aslında ne player tarafından ne oyunun motoru tarafından performans açısından bir sorun yok ancak mega server mantığıyla yaptıklarından Cyrodilde belli bir sayının üzerinde oyuncular bir araya gelince sunucu iletişim konusunda yetersiz kalıyormuş.

Biliyorsunuz Cyrodil'de savaşlar genelde tek noktalarda yoğunlaşıyor. Böyle olunca her factiondan oyuncular o bölgeye gidiyor. Bu durumda da sunucu aynı anda ortamda bulunan 100+ kişiye, ortamda bulunan 100+ kişinin bilgisini alıp göndermeye çalışırken yetersiz kalıyor. Bununla ilgili hala çözüm aradıklarını söylediler. Görmezden geldiklerini düşünmeyin, uğraşıyorlar ama kesin bir çözüme ulaşmış değiller. Bekliyoruz bakalım.

Kısaca lag olayı devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece lag değil, canavar gibi makinen bile olsa kalabalık siegelerde 25 fps üstü göremiyosun. İşlemciye yüklendiğinden hani biraz grafik kısayım da rahat rahat 60 fps oynim de diyemiyosun. 100v100v100 mega savaşlar tamam kulağa güzel geliyor da powerpoint slaytı gibi de oynanmıyor..

Bu adamlar 2 yıl önce falan 1.2.3 patchinde bozdular bu performans işini. Yeni immersive lighting yaptılar mekanlara bi de anti bot sistemi ayağına bilimum client side işlemi server side yaptılar. O günden beri lag ve fps sorunları bitmiyor.

Release zamanı oynayanlar hatırlar belki şuankinden çok daha kalablalık siegelerde bugünü kadar performans sorunları olmazdı. Populationu düşüre düşüre 150 mi 200 mü ne kaldı her faction başına (500 küsür x3'tü eskiden) Böyle olunca haritanın tek bir yerinde aksiyon oluyor, o da zergfest oluyor ve geri kalan mekanlar dead empty. Solo oynim sağa sola gidim takılim olayı da kalmadı, sıkıntıdan fenalık geçirirsin. Ve işin en sıkıcı tarafı da haritanın neresinde olursan ol, X noktasındaki zerglerin yarattığı lagı hissediyosun iliklerine kadar.

Combat konusunda da hala balans sorunları var. Her yeni gelen set oyuna + katmaktansa zarar veriyor. O update 5 zamanlarında sade combattan eser kalmadı. Şimdi giyosun xyz setini her iki hitinden biri 6k extra dmg proc ediyor falan saçma sapan proc setlere dayalı bi meta. Ha gank tarzı seviyosan keyif alırsın da öbür türlüsü kanser.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...