Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

seigen said:

Kazasız belasız kullan.

Orjinal lastiği yüksek hızlarda biraz dengesiz hissettirebiliyor, yine dar dönüşlerde güven vermeyebilir. Bir de baya ses yapıyor. Ben yaklaşık 6 bin km'ye kadar kullandım. Fakat arka dişleri falan bitmişti artık, metzeler enduro 3 sahara'ya geçtim, 5-6 bin gibi geçebilirsin aynı şekilde.

Koruma demiri ben taktırmadım, çünkü motorun aralardan geçme kabiliyeti azalsın istemiyorum :D, bu haliyle çok çevik. Bir de düşmelerde manet, vites pedalı falan yamulsa da zaten çok ucuz parçalar. İnternetten alıp taktırmak istersen honda servisleri, esengül, anes, d&b falan takar, sorun etmezler.

Teşekkürler,

Sen de sıfır mi almıştın? Sıfır alırken yanında ne veriyorlar? Garanti belgesi Vs falan haricinde şunu istemeyi unutma diyeceğin bir şey var mi
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Hiç chopper denedin mi? Teknik ve verim olarak genel gereksizliği bir yana, zevk meselesi olarak baksak bile başlangıç motoru olarak chopper hiç önerilen bir şey değil. Hele 950 cc gibi ciddi bir chopperla başlamak hiç iyi olmaz.

Yok hiç kullanmadım. Farkındayım herkes aşagı yukarı aynı şeyleri söylüyor da, tutku abi. Hani cruiser dısında ilgimi çekmiyor motorlar. Ben de öyle zırt pırt almam motor. Alıcam, 30 yıl binicem kesin.

O yüzden elime gözüme güzel gelen birşey almak istiyorum. Tedbirli de bir herifimdir, lüzumsuz risk almam. İstanbul trafigine, hava durumuna dikkat ederim yani.

En büyük endişem boy kilo sorunum. 1.78 falan boy var ama 55 kiloyum, bir etkisi olur mu merak içerisindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o luzumsuz riski aliosun. Tabi cruiserlar nasildir bilmiorm, ama neticede buyuk bir motor olacak seninkisi.
Benim karsilastigim 200 luk kullanirken `ulan altimda daha buyuk alet olsa olmsutum` olaylari var misal.

Cunku alet buyudukce hizini anlamiosun, sacma bi ozguven gelebiliyor.yapistir ufak bisi, baya tecrube katiyor insana.

boy kilo kac bide kilo endisesi ney yaw
xunn said:

Baggio said:

Hiç chopper denedin mi? Teknik ve verim olarak genel gereksizliği bir yana, zevk meselesi olarak baksak bile başlangıç motoru olarak chopper hiç önerilen bir şey değil. Hele 950 cc gibi ciddi bir chopperla başlamak hiç iyi olmaz.

Yok hiç kullanmadım. Farkındayım herkes aşagı yukarı aynı şeyleri söylüyor da, tutku abi. Hani cruiser dısında ilgimi çekmiyor motorlar. Ben de öyle zırt pırt almam motor. Alıcam, 30 yıl binicem kesin.

O yüzden elime gözüme güzel gelen birşey almak istiyorum. Tedbirli de bir herifimdir, lüzumsuz risk almam. İstanbul trafigine, hava durumuna dikkat ederim yani.

En büyük endişem boy kilo sorunum. 1.78 falan boy var ama 55 kiloyum, bir etkisi olur mu merak içerisindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

@xunn herkesin aynı şeyleri söylemesi arkasında iyi bir sebep olmasından, almayı düşündüğün motor 950cc ve yanılmıyorsam 50beygire yakın güç üretiyor

fazla hata affeden bir motor değil ve emin ol hata yapacaksın

ilk motor 250lik bişey alsan rahat rahat yetecek sana 1 sene falan daha fazlasını aramayacaksın zaten

sonra edindiğin deneyim ile istediğin motoru alır sürersin

bir de ne için kullanacaksın bilmiyorum şehir içi süreceksen agır bir motor almak pek akıllıca değil, trafikte cok zor o motorları surmek dur kalk yapmak vs, aralardan da fazla geçemez zaten o cüsse ile araba gibi trafikte beklersin
Sosyal ağlarda paylaş

Motor dolu depoyla 250 kg imiş, crusier'lar geleneksel teknoloji gereği biraz ağır aletler, ama boyun motorun 70 cm'lik sele yüksekliğinde rahat rahat yere sağlam basman için yeterli, onun için aşırı kassız/çelimsiz değilsen idare edersin diye düşünüyorum. Yine de benzer ağırlıkta bir motor bulup denemende fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

Regal Raptor 250'lik makina çıkarmış. Valla fenada değil ama marka yaramaz sanırım.

https://www.sahibinden.com/listing/vasita-motosiklet-regal-raptor-2016-yeni-model-cafe-racer-250-cift-sil.avcilar-motordan-288474769/detail

Dün gittim gördüm makinayı efsane olmus bence görünüm ve ses olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Baggio said:

Yok hiç kullanmadım. Farkındayım herkes aşagı yukarı aynı şeyleri söylüyor da, tutku abi.

Abi sana 125lik motoru sev demiyoruz zaten. Ama al birkaç ay takıl 125lik dandik motorla. Düşünce üzülmeyeceğin, debriyajı çekmeyi unutup şanzumandan trankk sesini duyunca içinin acımayacağı bi motorla.

Sonra git yine sevdiğin motoru al. İlk acemilik çok fena çünkü.

Sen şu an zannediyorsun ki o motora sahip olunca çok mutlu olacaksın ama olay öyle değil.
Sen o motoru kendine güvenerek güzel sürdüğün zaman çok mutlu olacaksın. ;)

Yamah Bolt beğendiysen de tekniği mekniği boşver. Bu iş zevk işi , beğendiğini alacaksın. Kalitesi zaten japon, kesinlikle üzmez, düzgün baktığın süre boyunca yıllara yollara meydan okur.

Motor almaya bakmaya gitmek istersen de her türlü gelirim bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Eyvallah abi gidelim bi madem, ne kadardır düzgün starter cruiser'ı madem?

Yamaha'nın kapalı alanda verdiği başlangıç eğitimi var. Ona bi gitsene? Hem hocalarla konusursun sana fikir verirler, sen de kendi durumunu görürsün, ben sürerim ulan dersin, veya yok aga bi süre hafif motorla öğrenmem gerek dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Sen şu an zannediyorsun ki o motora sahip olunca çok mutlu olacaksın ama olay öyle değil.
Sen o motoru kendine güvenerek güzel sürdüğün zaman çok mutlu olacaksın. ;)

ya şu fena halde doğru yalnız. Kullanırken acayip geriliyorum mesela ben şu an. Vites konusu zaten kullandığım motorda biraz değişik, alışamadım hala=)
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

xunn said:

Yamaha'nın kapalı alanda verdiği başlangıç eğitimi var. Ona bi gitsene? Hem hocalarla konusursun sana fikir verirler, sen de kendi durumunu görürsün, ben sürerim ulan dersin, veya yok aga bi süre hafif motorla öğrenmem gerek dersin.

Beni götürsene usta bir ara müsait oldugunda, sohbet de ederiz. Ehliyet bile almadım bu ay ona basvurayım.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

aktiftablet said:

xunn said:

Beni götürsene usta bir ara müsait oldugunda, sohbet de ederiz. Ehliyet bile almadım bu ay ona basvurayım.

hondanın ki de iyi de yamaha dememin sebebi hocalara bolt alıcam falan dersin, bilirler motoru, bi fikir verirler. Sohbete falan buluşuruz da eğitime senin kendin gitmen lazım. İnternetten kaydoluyosun, merkezi yerlerden servis kalkıyo, uzak bi yerde eğitim alanı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...