Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

xunn said:

Abi mesaj kutun dolu onu bi bosalt bu bir.

Bana starter motoru tavsiye edin bu iki. Çok tırt bişi olmasın pls. Normalde yamaha bolt sürmek istiyorum cruiser olcak yani.

Acemilikte motoru dengelemeyi beceremiyebilirsin ayaklarınla düz tutmaya çalışırsın refleks olarak, 1000 cc cruiser ağır bir alet yorar seni. Bir de devirdiğin zaman kaldırabilmen lazım 250 kg kuru ağırlığı olan motoru kaldırma tekniğini refleks haline getirmeden kaldıramazsın.

Bence bu aşamada inazuma ile başlayabilirsin 250 cc rahat kullanım dik oturuş pozisyonu japon malı. Cruiser motor sınıfının özelliği ve ağırlığı sebebiyle yüksek ccli olur. Gidip 200-250 cc cruiser görünümlü commuter alma. O motorlar çok hantal. Bir sezon düşük cc kolayca handle edebilrceğin hata affeden bir motor al.
Sosyal ağlarda paylaş

Sairsigorta.com dan form doldurdum. Avivadan teklif verdiler.

Detayı

AVİVA(UNİCO) SİGORTA
1. KASKO ( yanma, çalınma, kaza )
* Kazalarda ve özellikle tek taraflı kazalarda ( devrilme vb.) muafiyet yoktur. Sigorta şirketi hasarın tamamını öder.
2. HIRSIZLIK TEMİNATI:
*Kapalı garaj ve kilit şartı yoktur. Açık alanda çalınmayı da kapsar ve %100 ödeme yapar.
3. AKSESUAR TEMİNATI:
* Motosiklette bulunan ve detayları poliçe sonunda belirtilen aksesuarlar, poliçe üzerinde yazan bedele kadar teminat altına alınmıştır .Poliçede belirtilmeyen her türlü ek aksesuar teminat kapsamı dışındadır.
4. KASK VE MOTOR KORUMA KIYAFETLERİ TEMİNATI : 2.000 TL* Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.000 TL limit ile poliçe kapsamına dahil edilmiştir.Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve /veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur, aksi halde kask ve /veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır
.5. DEPREM TEMİNATI
* muafiyetsiz olup, tamamı ödenir.
6. SEL VE SU BASKINI TEMİNATI
*muafiyetsiz olup, tamamı ödenir. motorun ve egzozun su alması halinde oluşan her türlü hasarlarda kapsam dahilindedir.
7.GLKHHKNH VE TERÖR TEMİNATI
* muafiyetsiz olup, tamamı ödenir.
8. ANAHTARLA ÇALINMA TEMİNATI
* Anahtar üzerindeyken çalınmalar sonucu oluşan hırsızlıkta müşterilerimizin mağdur durumda kalmaması adına poliçe teminatının %80 ini öder (Sigorta şirketlerinin çoğu bunu suistimal olarak görüp ödeme yapmaz)
9. HUKUKSAL KORUMA 10000 TL 10. MOTOSİKLET YARDIM ( ASİSTANS )
* Sigortalı Türkiye'nin herhangi bir noktasında 0 216 444 28 00 nolu telefon üzerinden Kasko Yardım
hattına başvurduğu taktirde araç kurtarma hizmetlerinden ücretsiz ve en kısa
sürede yararlanabilecektir.

Umarım bi dümen yoktur poliçede
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

raptor 13k dıo sıtesınde
http://www.regalraptor.com.tr/detailproduct.asp?CatID=101&SubCatID=364&ProdID=535

Bunu alıcam 9000 e bırakıyorlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-cafe-racer-regal-raptor-yeni-modeli-9000-tl-288418848/detay

http://www.regalraptor.com.tr/detailproduct.asp?CatID=113&SubCatID=392&ProdID=687
Sosyal ağlarda paylaş

Zincir + alarmlı disk yapıyorum ben.

Ses çıkışının dşarıdan kapatılacak şekilde olmadığı bi alarmlı disk kilidi iyi olur. Çok koruma sağlamasından ziyade hırsız onunla uğraşırken ses yapsın diye.

Zincir de çok dandik olmasın, benimki orta kalite bişey. Ama pahalı bi motor alırsam acıma 1000liralık zinciri bağlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

2 yıla yakın süredir bindiğim Forty-Eight'imi satıyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-temiz-forty-eight-298361142/detay/

hem daha devirli olsun, hem de çift silindirin torku olsun diyerek 3 silindir bakıyordum. Satış gerçekleşirse XSR900'e yöneleceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

bende var x-max arka çantalı, satmayı da düşünüyorum da yerine ne alacağımı bilemiyorum.

bu arada 8.5k'ya bu motor olamaz ya. yanlış filan girmiş olmasınlar fiyatı?

eski kasa düşünüyorsan alınabilir. bir arkadaşıma geçen ay baktık, yeni kasa temiz motoru 14.5'Un altına bulamıyorsun, ki çantasız belki sisi barlı.

bu arada versys, integra veya tracer 700 düşünüyorum. ama para işi biraz zorluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

abs değilmiş o yüzden de bir kıt daha ucuz.

absli için konuşacak olursam 15.800 sıfır fiyatı. az önce baktım 2 senelik 20k'da motorlar 12k 13k arası.

eğer bu işimi görür diyorsan bence kaçırma. anadolu da iyi niyetli firmadır. ama şahsi görüşüm abs'siz motor alma derim her ne kadar uzun süredir motor kullanıyor olsan da.
Sosyal ağlarda paylaş

10K'dan fazla veremem şu an ki zaten vermekte istemiyorum açıkcası çünkü sadece evden işe işten eve gidecek bi makina lazım bana daha fazlasını versem bile bir işime yaramayacak bundan daha fazlası.

ABS bende istiyorum tabide o zaman sıfır nmax almam gerekir ki oda 125lik... Bakalım yarın bi arıcam satılmazsa 500 kapora verip haftasonu bakmaya giderim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...