Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

Ceza otomatik olarak kesildiği ve gönderildiği için gönderen birime duruma anlatan bir dilekçe ile gidin.
Daha sonra sizi Ceza Veri Giriş bölümüne yönlendiriyorlar onlara dilekçe ile birlikte gelen cezayı da ekleyerek verin.
2 yada 3 gün içinde iptal edip size bir yazı veriyorlar. Onunla da vergi dairesine ödeme yaptıysanız gidip ödemenizi geri alabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani kafamıza göre HGS'yi 1. Sınıf alsak hız limiti 120 km/h olarak mı hesaplanacak, bu ruhsatın aracının sınıfı nedir falan entegrasyon yok muymuş? Bu kadar ceza iptali dilekçesi vb. uğraşacağıma otoyola 10 vermem de 20 veririm razıyım yani.

(Bankaların internet şubelerinden OGS/HGS alırken 6. Sınıf seçeneği yoktu bile en son, plakaya da "bu araba değil" diye hata vermiyordu, 1. Sınıf alınıyordu kütür kütür.)
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır sistem aracı tanıyor HGS etiketi üstünden onaylıyor oradan da HGS etiketi ile 6. sınıf altında hangi kategoride olduğunu buluyor.

Ama işte bizim çomarlar etiketleri verirken nasıl olsa böyle bi sistem yok diye herkesi L4 sınıfı tanımlayıp 80 km hız sınırını dayamış.

Sistem aktif olunca millet suçsuz yere ceza yemeye başlayınca farkına varmışlar... Şimdi de düzelt diyince nasıl düzelteceklerini bilmiyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

PTT hiçbir şey yapamıyorum boşa uğraşma ben 1 saate yakın telefon görüşmesi yaptım. En son biri 1. sınıf verelim dedi. Peki dedim kapattım.

Yeni 6. sınıf alayım L3 olarak verin dedim. Bizde yok öyle bi seçenek sadece 6. sınıf olarak var dediler.

BİMER'de Ulaştırma Bakanlığına yazdım bakalım ne cevap gelecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Yani kafamıza göre HGS'yi 1. Sınıf alsak hız limiti 120 km/h olarak mı hesaplanacak, bu ruhsatın aracının sınıfı nedir falan entegrasyon yok muymuş? Bu kadar ceza iptali dilekçesi vb. uğraşacağıma otoyola 10 vermem de 20 veririm razıyım yani.

(Bankaların internet şubelerinden OGS/HGS alırken 6. Sınıf seçeneği yoktu bile en son, plakaya da "bu araba değil" diye hata vermiyordu, 1. Sınıf alınıyordu kütür kütür.)

Ya en son alırken sırf buyüzden pttye falan gittim, ben de 6.sınıf alıp 3tl az vericem diye. 120km hız sınırı varsa, direk iptal edip bankadan alayım. Nasıl teyit etsek bunu?
Sosyal ağlarda paylaş

Kaybetmişiz maalesef, ayrı konusu da açıldı..

HGS konusunda çok şahane bir sorun yaşadım, daha 6. Sınıf HGS yokken 1. Sınıf almışım diye aracı bir defa 1. Sınıf olarak kilitlemişler, şimdi 6. Sınıf alamıyorum. Köprüden 7 TL'ye geçeceğim ama otobanlarda araba limitine tabi olacağım anlamına geliyor sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...