Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

Jeeztro said:

dasaa yı patinajdan ya da spesifik olarak şu başlıktan şutlayamıyor muyuz ?

amacın troll hani öyle gone madlik bir durumum yok da. gene de araya girip girip düşünce sıçmıkları okumak pek tercih ettiğim bir durum değil.

adam illegal bir sey oneriyor.
ovunerek yaptigini anlatiyor.

buna tepki veriyorum dogal olarak.
bundan rahatsiz oluyorsan sen dusunce sicmigisindir.

yarin obursu gun birisi gelip de senin kardesine plaksiz motorla carpar, o zaman gorurum seni.

abi olmuyor
çok zorluyorsun

hani lisede platonik aşık olduğun kızla muhabbet edebilmek için maymunluklar yapan adamsın aynı.

git cs go topiğinde cs go bok gibi oyun COD oynayın de.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı statüde değil abi. Hız sınırı arabalarla aynı olması gerekirken, kamyonlarla aynı: 80km.

Kamyonların ve hatta onları sollayan otobüslerin arasından gidecek kadar salak değilim. Bunun içinde arabalar gibi 120 yapmam gerekiyor ki güvenli bi şekilde onları geçebileyim.

Daha önce meclise toplu imza falan gönderildi bunun düzenlenmesi için ama adamlar, siz bilmiyorsunuz 80 çok güvenli bi hız diye reddettiler.

Motosikletin otobanda 80le gitmesinin güvensiz olduğunu göremeycek kadar aptal değilim. Bunun için de ceza yemek istemiyorum, gerektiğinde ya otoban hiç kullanmam, ya da bir şekilde plakamı göstermeden geçerim.

Emniyet şeridi kullanıp, başkasını aptal yerine koymak, ya da kırmızı da geçip başkalarının hayatını tehlikeye atmakla bu benim dediğimin aynı şey olmadığı, bikaç saniye düşünülünce anlaşılacak birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

dasaaa haklı. 'Bekleyene kadar kırmızıda geçseydin' veya 'kardeş basıp emniyet şeridinden gitseydin' önermeleriyle aynı statüde.

Plakasız gezmenin cezası ile hız cezasını kıyaslayıp dengesizliği belirtseydin bir derece kurtarırdı.

Saygılar.

"yakalasan araba ile carpmak lazim" diyen adam haklı, onun postu duruyo benim ki editleniyo, bravo.

motosikletle hiçbir alakası olmadığı halde her fırsatta topğie gelip "motorcular, ölüme giden aptallar, çarpın ölsünler, ölünce de biz suçlu oluyoruz" postları atan adam bir kereceik yaptırım alsaydı, senin moderatörlüğünü bir derece kurtarırdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

'Çarparım' demiyor, durumun vahameti karşısında tepkisini kinaye ve abartı ile ortaya koyuyor. Ve bu tepkisini de senin "parlak" fikrine karşılık söylüyor.

Hız ile ilgili problem, senin ve trafiğin arasında olan bir şey. İtiraz ve değişiklik talebini imza toplamak yerine daha farklı şekillerle de yapabilirsiniz. Dünyadaki diğer uygulamalar referans alınıp değişik itirazlar yapılabilir. Kolay veya kısa sürer demiyorum ama senin önermenden çok daha mantıklı ve yasalara uygun.

Kural aptalca veya değil. Kafana göre dengeleme yapamazsın. Herkes bireysel yorumuyla karşısına çıkan olumsuz/olumsuz olarak yorumladığı olaylara kendi aklınca fikirler üreterek çözüm bulmaya kalkarsa karmaşa ortaya çıkar. Hele ki dengeleme yapmak için başka bir yasal ihlal yapmak daha saçma.

Uygulamamı beğenmiyorsan direkt olarak şikayet edip 'eşit davranmıyor' diyebilirsin. Elinden tutan yok değil mi?

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Kural aptalca veya değil. Kafana göre dengeleme yapamazsın. Herkes bireysel yorumuyla karşısına çıkan olumsuz/olumsuz olarak yorumladığı olaylara kendi aklınca fikirler üreterek çözüm bulmaya kalkarsa karmaşa ortaya çıkar. Hele ki dengeleme yapmak için başka bir yasal ihlal yapmak daha saçma.

Şurası sırf politik doğruculuk olmuş. Otobanda 80km hız sınırlaması, direk olarak hayati tehlikeye sokuyor beni.
Ben başka topiklerdeki gibi modern araçlar çok iyi diyip 200le gitmeyi savunmuyorum zaten.
Benim hem kendimi hem de trafiği tehlikeye atmadan, otomobillerle beraber 120 ile gidişime devlet ceza kesmek istiyorsa (bundan önce kesmiyordu, kural olduğu halde) ben de bu cezadan kurtulmanın yolunu ararım. İdeal yol değil evet, ama dediğim gibi ideal yollar denendi, meclise imza göndermek,çeşitli kampanyalar düzenlemek gibi. Malesef kimse birşeyi değiştiremedi. Artık mecbur kalınan birşey oldu.

paramecium said:

'Çarparım' demiyor, durumun vahameti karşısında tepkisini kinaye ve abartı ile ortaya koyuyor. Ve bu tepkisini de senin "parlak" fikrine karşılık söylüyor.

Lütfen ya, bölümün modusun, ilk defa mı bi postunu görüyosun şu adamın??
Bugüne kadar herhangi bir uygulama yaptığını hatırlamıyorum. Bunun haklı sebebi bölüme yazanların iyi niyeti, özellikle de bu topicde. Bi uygulama yapacaksan da mesajlarımı editleyerek alay etmek yerine mesajı direk silip beni de banla. Bölümü trollemesine izin verildikçe bi keyfi kalmıyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

adama başarısız troll dediniz ama başardı lol.

futbol bölümüne benzedi abi. Taa ne zamandır şurda doğru dürüst konuşurken herkes , bi kişi geliyor ve modların "aslında kötü bişey demedi" diye müsamaha göstermesiyle sonra da o trolle karşılık verenlerin üstüne gitmesiyle bölümün keyfi kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Yanlış bir şeyi yapman ayrı, bunu tavsiye etmek ayrı bir şey.

Sana sürmen gereken hız ile ilgili tek yorum yapmadım. EU değerlerine göre düşük olduğunu da biliyorum ama sonuçta o hızı aştığında kurallara göre hatalı olan sensin. Motor kullanmak yerine otomobil de kullanmayı tercih edebilirsin veya küfürler ederek hıza da uyabilirsin. Veya o sınırı aşıp cezasını da ödersin.

Yanlışa yanlış ile yaklaşmak doğru bir tutum değil. Bunun çözüm olarak sunulması da hoş değil.

Ne seninle ne de bir başkası ile dalga geçmek benim haddime değil. Alıntıların ve cevapların verildiği bir konuda mesaj silmek -bana göre- akıcılığı bozuyor. Mesaj silmek benim için ban ile aynı statüde. Birçok kişinin mesajını editledim bölümde. Sadece yanlış olan kısımları editledim/sildim, mesajları daha yumuşak hale getirdim. Kaldı ki dasaaa'nın da mesajlarını editledim diye hatırlıyorum.

Burada kimseye karşı bir gıcıklığım veya önyargım yok. Olmasını gerektirecek bir durum da yok.

Örnek vereyim; Fistan ile ilgili birçok şikayet gelmiştir. Ben bile yeri geldi Fistan ile gerildiğim anlar yaşadım. Ona karşı kişisel bir yaklaşımım oldu mu? Neden sana olsun veya dasaaa'a karşı pozitif ayrımcılık yapayım? dasaaa troll mü yapıyor, yap abi şikayetini. Oldukça sık aralıklarla foruma bakıyorum. Eğer benim de taraflı davrandığımı düşünüyorsan beni de şikayet et.

Mesaj silmek, ban yapmak en basit ve hızlı uygulama. Her konu içinde tatsızlık ve gerginlik olabilir. Yaşanan her olumsuzluğu bağlama sapına işaretleyip unutmayan tiplerden olmaya gerek yok.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

para ilk defa şaşırttı beni.

dasaa nın tek amacının şu topiğe spesifik olarak gelip fıstık dilenmesi olduğu biliniyor.

konuyu tartışmak ayrı "dasaa" haklı demek ayrı.

dasaa gitsin konuyu öyle konuşun. şu haliyle çok saçma. para kusura bakma ama bu konuda hatalısın bence.

hani araba sevmeyen bir adam olarak patinaj altında her konuya özenle gelip araba kullanmak aptallık geberin desem, dokunmaman gerekir. tartışmanın güzergahında iki de popomdan cümle uydururum tartışıyor gösteririm. aynı şey işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Abi aklı başında kişileriz değil mi? Ortalıkta plakasını kapatıp dolanan yığınla motor olduğu zaman ne olacak?

Emniyet şeridini kullananların etkisi, otobanda orta şeritte 60-80km/h ile gidenlerin trafiğe etkileri ortada.

Ben mevcut hız sınırının kural olduğunu söylüyorum; mantıklı olup olmadığı tartışılır ki bence de düşük.

Adaletsiz ÖTV yüzünden 2000cc araç alamıyorum diye sahte belge ile yurda sokulan araç mı alayım ben de şimdi? Plaka kapatmaktan çok daha zararsız hem.

dasaaa'nın söylemin:
dasaaa said:

abi iste bunlarin hepsi motorculara olan nefreti pekistiren gercekler.

adam arabana carpar, bakarsin plakasi yok.

yakalasan araba ile carpmak lazim inan.

Bu hafta içi yoğun trafikte bir tanesi geçeceğim diye benim tampona takıp kırdı tırnaklarını. Arkasına bile bakmadan gitti. Şimdi aynı şeyi bir araç ona karşı yapsa takip ederdi. Benim sıkışık trafikte onu takip etme şansım olmadığı için araçtan inip tamponu toparlamaya çalıştım. Bana verdiği zarardan ötürü imkânım olsa ben de onun aracına bir tane patlatmak isterdim ve istedim de. Kaç tane motorcu veya otomobil şikayet ettim trafiğe. Şikayet ettiğim aracı gözümün önünde sallamadılar. Ama kendi adaletimi dağıtmak için de sopa taşımıyor daha. Şikayet ediyorum, bol bol sinirlenip küfür ediyorum arkalarından. Bu yedikleri haltlar ayaklarına dolansın diye curse falan da yapıyorum yani.

Demem o ki; benim algımda dasaaa'nın söylemine müdahale edecek bir husus bulamadım. Ama rahatsızlık duyan olur ve şikayet eder, o zaman insiyatif alırım. Herkesin söylemine olumsuz yaklaşırsam konu kalmaz bölümde. Herkes laf sokmayı ve sivri sivri konuşmayı pek bir seviyor çünkü.

Otomobiller için hız limitlerinin arttırılması sert de olsa bir şekilde tartışılıyordu. Burada neden ırkçılık hemen ön plana çıkıyor ve motorcu vs otomobilci oluyor anlamıyorum.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Benim yazdığım "plakasız gezeceksin aslında". Bunu ceza sistemine bir eleştiri olarak algılamak da mümkün, illegal birşeyi tavsiye etmek olarak algılamak da mümkün. Benim yazdığımı "illegal birşeyi tavsiye etmek" olarak algılayıp da dasaanın "motorcuları arabayla yakalayıp ezeceksin" lafını "tepkisini kinaye ile ortaya koymak olarak algılıyosun, orada problem. Her postu tek tek değerlendirmek de bence yanlış. Adamın şu topicde attığı postlara genel olarak bakınca niyeti gayet belli oluyor çünkü.

Yaptırım olarak da mesajımı alaycı şekilde editlemen hoşuma gitmedi ama benim tarzım bu diyosan da alışırım,np.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Konu bütünlüğünü ancak bu şekilde toparlayabildim.

aktiftablet son mesajıyla daha doğru bir noktadan baktı. Kendisinden özür dilerim ve hakkını teslim edebilmek için de tartışmanın başladığı noktadan itibaren silmek zorunda kaldım.

Mevzuyu bilen bilir, bilmeyen aktiftablet'e sorar :)

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...