Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Motor sevdalıları için v3.1

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

bugün akşam saat 17:30 gibi sanayi mahallesi karakolundan telefon geldi motoru bulduk diye. motor da zaten çeliktepede çalınmıştı (bilmeyenler için yanyana bu iki semt/mahalle). bilmeyenler için çalınan motor gri renkli 2006 model honda beat scooter, epey eski tabi. her tarafı kırık ve pas içinde. ben üstündeyken tanıdık görürsem yolumu falan değiştiriyorum hani tanımasınlar diye öyle leş bir alet. ama elim ayağım tabi. işe gidiyorum anneme gidiyorum falan bu yaz sıcaklarında epey faydalı.

neyse atladım karakola gittim hemen. telefonda bilgi vermediler. motor orda mı dedim gelin konuşuruz falan dediler. ben haliyle plakası falan bulundu sanıyorum sadece.
karakolundan önünde bir motor yan yatıyor siyah, üstünde 20-30 tane sticker falan var. hiç iplemedim içeri girdim. polisle konuşuyoruz ortalık karışık tabi her telden adam var.
yunuslar yakalamışlar mahalle arasında turlarken bu çalan çocuğu ve motoru. eleman önce polislerin önünden geçmiş. bizim polisler demiş hatta bu nasıl tip falan diye. sonra gerizekalı tekrar geçmiş ve durdurmuşlar hemen. ehliyet sormuşlar yok, kimlik sormuşlar yok, ruhsat sormuşlar o da yok. plakayı sormuşlar çocuğa, onu bile söyleyememiş. neyse bunlar adamı salacaklarmış tam (hiç bir belge, kask, ne bileyim motorun adama ait olduğunu gösteren tek bir bulgu yok ona rağmen salacaklar), demişler ki alt bagajı aç içindekileri söyle. çocuk demiş parfüm var, kolonya var, eldiven var (hepsi benim). bunlar da tamam demişler.

eleman tam gidecek polis bagajı tekrar açtırıyor hızlıca, bir bakıyor her yerde haplar var küçük küçük beyaz. hemen çocuğu o bahaneyle tutup karakola getiriyorlar, uyuşturucudan atıyorlar nezarethaneye. sonrasında işte motorun çalıntı olduğu ortaya çıkıyor beni arıyorlar.

polis hemen yanıma geldi kolumdan çekiştiriyor falan, elinde bir kağıt ve kağıdın içinde bu haplar var. senin mi diye sordu. evet benim dedim. herkes oha falan dedi (10-15 polis var bahçede o sırada). abi dedim ne sandınız onları, hepsi mentosun naneli şekeri sigara içiyorum arada kokmasın diye motorda saklıyorum dedim. herkes iptal tabi. polis uyuşturucu buldum sanıyor çocuğu da öyle alıyor göz altına façösdmçsd

neyse işte dedim motor nerde, motoru gösterdiler ve o girerken gördüğüm motormuş. adam sadece 1 günde, tüm motoru siyaha boyamış (sprey boya tabi). kontak anahtarı değişmiş komple, jantları boyamış. aynaları sökmüş dünyaca sticker yapıştırmış. çalışmayan farımı yaptırmış ama sinyalleri bozmuş. alt marşpiyeli polis kırmış motor numarasını görebilmek için. içine sıçmışlar motorun kibarca.

sonrasında polis tutanağı tuttu. bana nerde çaldırdın dedi, evin adresini verdim. e biz oraya bakmıyoruz gültepe karakolu hbakıyor dedi. e tamam dedim ne farkede motor sanayide bulundu. farketmez dedi senin gidip motor çalındı diye ihbarda bulunman lazım diyor. neyse dediler biz yayla sokak diye girelim adresi (sanayiye bağlı) sen de ifade verirken öyle dersin dedi. iyi dedim tekrar oraya gitmem falan diye düşündüm (polisin onayı da var tabi). sonra bu polisler görev teslim yaptılar evlerine gittiler. sonraki tayfa geldi. motoru nerden çaldırdın diyor yayla sokak dedim. adam dedi orası çağlayana bağlı... içimden bir hasiktir çektim fasdasd sonrasında niye oraya koydun dedi, arkadaşım var orda dedim (ısrarla önceki polisleri yakmamak için yalan söylüyorum). arkadaşın kim dedi. ben tabi iyi aile çocuğu olarak daha devam ettiremedim, abi dedim böyle böyle evin ordan çaldırdım önceki polisler böyle ifade vermemi söyylediler dedim. komiser amca beni tekrar gültepe karakoluna gönderdi. ve yanımda hırsız var (eller kelepçeli). bir polis, bir hırsız bir ben ekip arabasına bindik. adam beni arkaya hırsızla oturttu, öyle gittik. dedim adam bir şey yapsa ne olacak, "senin yarın kadar idare edersin" dedi.

gültepede işlemleri halletim motoru aldım (geriye ne kaldıysa) eve geldim.

michael kors parfümüm duruyor ama ona sevindim fafasd

300-500 masraf çıktı. buı arada motorun şu anki piyasa değer 1.000 tl değil.

ruhsat yok bir de, o da gtimiş. muayene sokup tekrar ruhsat çıkarmam lazım. sıçanzi.
Sosyal ağlarda paylaş

Arabayı elden çıkarıp yükseltmem lazım. Scooter da aldım kendime artık işe onla gelip gidiyorum, çürümesin kenarda. Beklediğim kadar sık kullanamıyorum, alete de bana da yazık oluyor. Hiç içime sinmiyor ama satmam en mantıklısı gibi mevcut durumda. Bir gün yine alırım belki :)
Sosyal ağlarda paylaş

benim birader alabilir aslinda
fiyat ne kadar baskan? Gerci butce muhtemelen uymaz ama yinede yaziver
Baggio said:

İlk sahibi olduğum 20k km'deki 2015 model Tiger XRx'le ilgilenen olur mu? Hiç yoksa iki saat spec yazmıyım :p İlan açmadım henüz, sağa sola sorma aşamasındayım. Alüminyum çanta seti ve koruma demiri de var.
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

dasaa yı patinajdan ya da spesifik olarak şu başlıktan şutlayamıyor muyuz ?

amacın troll hani öyle gone madlik bir durumum yok da. gene de araya girip girip düşünce sıçmıkları okumak pek tercih ettiğim bir durum değil.

adam illegal bir sey oneriyor.
ovunerek yaptigini anlatiyor.

buna tepki veriyorum dogal olarak.
bundan rahatsiz oluyorsan sen dusunce sicmigisindir.

yarin obursu gun birisi gelip de senin kardesine plaksiz motorla carpar, o zaman gorurum seni.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...