Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de Online Oyun Magazincilik

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

mascio said:

yok yahu 150k ile online dergi değil restoran zinciri kurarsın zaten. o rakam abartı saçma ve gereksiz. ha bizde para bok diyorsanız onu bilemem tabi tuvalet kağıtları falan dolardan olur ofisinizde.

güzel bir semtte bir restoran kirası 80k + hava parası 1.5m + restoran mutfağı + dekorasyon 300k

toplasana bi
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Ben 150 bin lira kısmına takıldım.

Bi tane oyun inceleme yazılacak online dergi neden 150k maliyeti olsun ki? Yer olarak yer tutma herkes evinde yapsın , home office hallet işini sonra vergisi tırıvırısı sitesi freelance yazdırmak falan derken sitenin ilk kurulumundan üç ay sonuna maliyeti max 20-25k tutar o da lüks olur , 150k ile napabilirsin ki? Reklam falan abanırsın o da çıkartır mı bilmiyorum.

iş disiplini denen bir şey var, elemanların uyum içinde olması gerek ayrıca, homeoffice olmaz o yüzden.

hani incelemenin yanında atıyorum level ligi vardı hatırlarsınız bilmiyorum var mı şuan, böyle okazyonlarda lazım.

hani bir oyun incelemesini insanı sıkmadan yapabilecek personel lazım, ki ben adayım mesela bu konuda çağırırsanız :P

ve bildiğim kadarıyla çeşitli tricklerle distrbtöewrıuhr(??)den dahi para alınabiliyor hani bak ben şu kadar oyuncu çekiyorum oyununa tarzında, promo kod olsun bilmemne olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

E hadi mekan tuttun , kira depozito falan derken etti sana 20k falan max , 10 tane adam tutsan , 'oyun oynamak' için ne ücret verebilirsin ki? taş çatlasın 1500 lira verirsin , 10 tane adamın olsa 15k eder. Benim Hesaplamanın üzerine 30-35 hatta 40k daha koy yine 150k etmiyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

mascio said:

yok yahu 150k ile online dergi değil restoran zinciri kurarsın zaten. o rakam abartı saçma ve gereksiz. ha bizde para bok diyorsanız onu bilemem tabi tuvalet kağıtları falan dolardan olur ofisinizde.

güzel bir semtte bir restoran kirası 80k + hava parası 1.5m + restoran mutfağı + dekorasyon 300k

toplasana bi

Şu paralara yer etilerin en süper yerinde, bebeğin en merkezinde falan sanırım? Etilerde nispetiyede 15k kiraya pizzacı açtı arkadaş , hava parası 220k ödedi. Dekorasyon falan toplam ilk harcadığı kuruştan işe başlayana kadar masrafı 400k civarındaydı. 1.5m hava parası için nusr-et falan devretmeli yerini sanırım.

aquila said:

1 ay sonra kapattin mi sirketi?

Yokta açılış masrafından bahsediyoduk , onu da göze alıyorsak biraz para kazansın şirket bi zahmet , hani masraf aylık 20k-25k falan olacaksa , ona göre gelir lazım , yoksa zaten ne kadar ilerleyebilir ki? Ha 25k masrafı olsun ha 2k , iş yeri profit yoksa kapanır bir yerden sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

git ev al
ustune kredi cekip

Harbiden , 150k üzerine 100k falan çeksen temiz 200k , 200k ile süper büyük bir arsa alıp (istanbul sınırları içerisinde ama sanki değilmiş kadar uzak yerlerde) sonra belki 30 belki 50 belki sen öldükten 50 sene sonra okutulur büyük paralara. Nerede alacağın önemli.

En kötü git ev al kiraya ver , iş yeri tükan falan al kiraya ver, bunlar online oyun magazincilik işinden çok daha garanti işler.
Sosyal ağlarda paylaş

mascio wotu haklı yalnız ya. bu forumdan jahrein var mesela kendime yakın bulduğumdan izliyorum arada. olm bir türkçe youtube oyun kitlesi var inanamazsınız

üç beş yaşında veletler siyasi parti tutar gibi sallıyorlar birbirlerine. yorumlarda abey bunu çek bunu oyna bilmem ne gelmedi mi'den geçemiyorsun.

biz gerçekten kendimiz gibi sanıyoruz milleti de baya bir türkçe içerik bekleyen var galiba. konuyu açan arkadaş youtube alemine de bir baksın. çok değişik.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

DarKRideR said:

ee tamam normal, arkasında Türkiye'nin teknoloji tabanlı projelerdeki en büyük firma/site olan DH var.

Bugün DH bana desin ki gel benim adıma bir site işlet, gidip açsak bir şey konusu ne olursa olsun TR de zirveye oynar.

Adamların reklam kapasitesi, yatırımları, sektördeki hakimiyetleri çok farklı boyutta konumlanmış. Fakat bu onların çok iyi olduğundan dolayı değil, tamamen DH'nin gücünden dolayı malesef.

DH'nin forumlarındaki oyun kısmından bile BSC'ye yönlendiriliyor. O bile bir siteyi direkt zirveye taşıamya yeter...

İçerik rezalet, Türkçe konuşmaktan aciz ve oyun incelemeleri gerçekten çok yetersiz. Video işleri çok kötü vs. vs. diye gider.

Ama işte arada Tiglon'dan oyun hediye ediyorlar, ot var bok var ve düşük seviye espriler derken ilk ve orta okul tayfasının bilgisayarda site kovalayan kesminin %90'ını neredeyse ele geçirdiler.

DH ve BSC kalitesizliğinin savunulacak yani yok yani, büyük olmaları iyi oldukları anlamında gelmiyor. Darkhardware, TeknoSeyir falan 50 tur atar gözü kapalı bir şekilde...

İşte oyun çapında aslında en güzeli Konsol Üssü'ydü ama yazık oldu. Yavşak değillerdi çünkü DH gibi...

aga sen para kazanma derdindemisin yoksa iki ayda bir en elit bizinızmen ödülünü alma peşindemisin? yana döne para arıyorum ben şimdi 2 ortak 3 ortak falan 3-4 tane lisenin ilk veya orta okulun etrafında veya yakınında bi internet kafe açıp riot zımbırtısı ile para kazanma furyasına. bebeler hücum ediyolar. paranın elitliği olmaz abi, kalitesi hiç olmaz. nerde pislik bok iğrençlik orda gırla para olur. burası türkiye.

etik denen bir şey var ama özal çocukları olarak pek bilmiyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

E hadi mekan tuttun , kira depozito falan derken etti sana 20k falan max , 10 tane adam tutsan , 'oyun oynamak' için ne ücret verebilirsin ki? taş çatlasın 1500 lira verirsin , 10 tane adamın olsa 15k eder. Benim Hesaplamanın üzerine 30-35 hatta 40k daha koy yine 150k etmiyor :D

işte bu hesapsız hesaplar yüzünden icra daireleri dolup taşıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

senko said:

git ev al
ustune kredi cekip

Harbiden , 150k üzerine 100k falan çeksen temiz 200k , 200k ile süper büyük bir arsa alıp (istanbul sınırları içerisinde ama sanki değilmiş kadar uzak yerlerde) sonra belki 30 belki 50 belki sen öldükten 50 sene sonra okutulur büyük paralara. Nerede alacağın önemli.

En kötü git ev al kiraya ver , iş yeri tükan falan al kiraya ver, bunlar online oyun magazincilik işinden çok daha garanti işler.

nerede la o arsa hemen alıyorum, göster

türk insanı güzel teşkilatçıdır ama birbirimizi böyle gaza getirmenin bir manası yok,

lokanta olayı için ise, anca pizacı gibi bir şey açarsın, hadi diyelim kafe açtın ve moda olduğu üzere kış bahçesi yaptıracaksın 30 mt2 yer için vereceğin para 40milyon kadar olur, ısıtıcısı, masası, mutfağı, kap kaçağı, tabağı...
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

mascio wotu haklı yalnız ya. bu forumdan jahrein var mesela kendime yakın bulduğumdan izliyorum arada. olm bir türkçe youtube oyun kitlesi var inanamazsınız

üç beş yaşında veletler siyasi parti tutar gibi sallıyorlar birbirlerine. yorumlarda abey bunu çek bunu oyna bilmem ne gelmedi mi'den geçemiyorsun.

biz gerçekten kendimiz gibi sanıyoruz milleti de baya bir türkçe içerik bekleyen var galiba. konuyu açan arkadaş youtube alemine de bir baksın. çok değişik.

diyorum, skyrim zamanında arıyordum okuyacak şey yok, roma2 misal yine

birde en azından kendim için konuşursam şöyle bir durum var oyunlar çıkmaya yakın insan bir kızışıyor, devamlı bilgi talep ediyorsun

bun psikolojiden de yararlanılabilinir
Sosyal ağlarda paylaş

üst üste oldu ama neyse atıp kaçıyorum

öncelikle ne yaptığın değil nasıl yaptığın önemli

senden önce piyasaya girmiş olanların yaptıklarını direk taklit edip ve onlardan daha az imkan ile piyasaya giriş yapan ve başarılı olan konvansiyonel bir model ben duymadım ve olabileceğini de düşünmüyorum,

ya daha fazla para ile gireceksiniz,
yada daha farklı işler yapacaksınız,

birde iş yapacak adamların işe karşı motivasyonları da önemli tabi...

diğer taraftan,

türkiye(türk değil) insanı profilini iyi analiz etmek de lazım, okuma, yazma, araştırma, dikkatini bir işe yoğunlama sürelerini de analiz etmek lazım,

nacizen tavsiyem, para kazanacağım diye sağa, sola, üste, alta, ortaya reklam alıp yazıları boğarsan en azından ben sittin sene o siteye girmem, tek kalan site olsa bile giremem boğuyor beni
Sosyal ağlarda paylaş

ne yaparsan yap dergiyle olmaz bu saatten sonra. basılı yayın dıyosunuz ama dağıtım ağlarının durumunu bılıyomusunuz?
hanı dergı tutcak olsada tutmaz ki dergi mergi zaten olmaz.

bakın etrafınıza bi ne izleniliyo ne yapılıyo. youtube artık herkez icin oyun reviewı izleme yeri. tümüyle dijital medya odaklı bısey yapıcaksanız yapın, yoksa ugrasmayın bıle.

150kda cok değil, anca yeter oda yeterse. adam gibi prodüksyon lazım. adam gibi makineler ses kaydı lazım. bi tane post productioncı lazım, adam gibi site tasarımı, sosyal medya iletişimi lazım, güncel olmak durmadan turnucalara onlara bunlara olaylara anında tepki vermek lazım, yetenek lazım, heves lazım, hevesli tutmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

"150bin lira kapitalimiz var, arkadaşlarla oyun sitesi açıcaz yerli kotaku, eurogamer olacağız" diyen adamı ciddiye alıp 7 sayfa tartışan patatolar, siz de olmasanız bu bölümde eğlence yok :)

belli olmaz yahu arcane, böyle 50 tane çıkar bir tanesi tutar. Biz potansiyeli tartıştık :), somut örneği değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...