Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

historical focus seçmişken kendiniz tarihe uymazsanız oyun acayipleşiyor bir anda, öyle olmuştur rave. ben mesela ikinci almanya oyunumda vienna award için geç kaldım herhalde, axis'te olmayan macaristan romanya'ya daldı. romanya allies'a girdi. sovyetler romanya'ya focusla daldı, allies vs comintern oldu bir anda lol. mecburen romanya'yı da fethetmek zorunda kaldım.

tarihi gidecekseniz de tarihe uymanız gerekiyor, öbür ülkeler de alternatif gitmeye başlıyor çünkü siz uymayınca.

öte yandan mrlee'nin dediği gibi, fetih yerine puppet china çok bahtsızlık olmuş, tonla fab ve kaynak var çin'de.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

historical focus seçmişken kendiniz tarihe uymazsanız oyun acayipleşiyor bir anda, öyle olmuştur rave. ben mesela ikinci almanya oyunumda vienna award için geç kaldım herhalde, axis'te olmayan macaristan romanya'ya daldı. romanya allies'a girdi. sovyetler romanya'ya focusla daldı, allies vs comintern oldu bir anda lol. mecburen romanya'yı da fethetmek zorunda kaldım.

tarihi gidecekseniz de tarihe uymanız gerekiyor, öbür ülkeler de alternatif gitmeye başlıyor çünkü siz uymayınca.

öte yandan mrlee'nin dediği gibi, fetih yerine puppet china çok bahtsızlık olmuş, tonla fab ve kaynak var çin'de.

yok ya 14 tane civilian factory var,6 tanede military factory.36 tanede steel var.hammaddeleri zaten puppettan factory trade etmeden alabiliyosun.zaten asıl değerli olan kısım güneydeki guanxi clique'te.onu ayrı olarak annexliyebiliyorsun.bide world tensionı hiç arttırmıyor.amerikanın bi çok focusu world tensionın yüksekliğine bakıyor,eğer erkenden arttırırsan çok daha fazla güçleniyor amerika.

Mrlee said:

ai o kadar kötükü 100 division 2m manpower lı puppet yerine 10 mil 10 civ factory li toprak almayı tercih ederim. en azından ben savasırken supply çekip benim askerleri açlıktan öldürmez.

kendi kontrolüne alabiliyosun abi puppetın askerlerini.ayrıca asker ve factory basmaya devam ediyor adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

ww2 başlamadan sovyetleri annexliyim dedim, dogal olarak başkentini batıda 3 kere degiştirdi, moskov stalingrad minsk hepsini aldım, ama en son çinin dogusunda biyere taşıdı adam capitali 4milyon km savaş sınırı olunca kapadım oyunu valla.

dovmesine dovuyosunda japonyanın yardımı olmadan cok yoruyo.

belki yeni general aiları ile daha hızlı yapılır. %2 supply eksiği yüzünden saldırmıyan battle ai bayıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

ww2 başlamadan sovyetleri annexliyim dedim, dogal olarak başkentini batıda 3 kere degiştirdi, moskov stalingrad minsk hepsini aldım, ama en son çinin dogusunda biyere taşıdı adam capitali 4milyon km savaş sınırı olunca kapadım oyunu valla.

başkentin önemi yok, victory point ve national unity bütün olay. savaş durumu penceresi gösterir zaten, altay dağlarına gelirken teslim oluyor.
Law said:

Bana karşı denizden yapılan çıkarmaları önlemek için o bölgenin hava hakimiyetini sağlayıp ve CAS larla desteklersem olur mu ? Yoksa illa deniz hakimiyetini mi sağlamak lazım.

yeni yamada emin değilim ama olmuyor normalde.
Promenader said:

amerika cidden 'giant awakes' 30 günde 1 mil factory bitiyor focuslar ve advisorler alınınca.

"axis'i yenmek 4 yılınızı mı aldı pü size" dedirtiyor oyun cidden lol, oyun axis'i kadar başarısız değildi RL axis gerçi. tem istisnası italya'nın çılgın afrika performansı. her oyunda ezilirlerdi libya'yı kaybedip, bu sefer israil'den kongo'ya kadar uzanıyor. rommel'li afrikakorps'a ihtiyaç duydurmuyor çok şükür.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

ben başladıktan sonra annexledim, doğudan batıya ortaya gelince teslim oldu, gerçi bu birazda savaşan askerlerin durumu ile alakalı, bir save de en az 20-30 birimi çevirip imha edince, ural dağlarından sonrada teslim oldu, ama tek tek uğraşmak yerine plan yapıp saldır diyince biraz daha uzadı bu süre
Sosyal ağlarda paylaş

ai nası rezalet belli değil.1941 oldu,ben japonyayım.almanlar daha polonyayı alamadı.alamamayı geç,almayada yakın değiller.varşovaya bile yaklaşamadılar.zarla zorla belçika-hollandayı aldılar sonra mal gibi maginot hattından ilerleyip fransaya girdiler ama pariside hala alamadılar.

busırada ingiliz-fransızlar italya-genovaya çıkarma yaptı.romaya kadar aldılar.hala nası teslim olmadı italya bilmiyorum.kuzey afrika ve etiyopyada gitti.facepalm yapa yapa izliyorum.

ha bide unutmuşum,ingilizler bide hamburga çıkarma yaptı.danimarka-almanya sınırını aldı.hala temizleyemedi almanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

o yeni plan zımbırtısı yüzünden diye tahmin ediyorum ben, ai senin gözetimin altında bile bariz oynayamıyor, senin birliklerin kaliteli ve doğru yerde ise bir nebze ilerliyor...

üç-dört el türkiye oyunu yaptım sadece birinde almanlar ruslara karşı galip geldiler ve avrupayı -benimde katkım ile ki bütün fransayı falan kaybetmişlerdi ben yardıma gittiğimde- koruya bildiler...

oda şöyle oldu, ben süveyş kanalı alında ve ispanya almanya tarafında savaşa girince, akdeniz rahatladı, öyle olunca büyük bir ihtimal italya ve ispanya 40-50 parçalık kuvvetleri almanya tarafında verebiliyor, rusya da müttefikler tarafına girmediği için, mevcut almanlar artı takviyeler + kafkas ve orta asyadan benim girmem ile almanlar rusyayı devirebildi

diğer taraftan, isveç ve norveç gibi sıkışık ve coğrafi olarak sıkıntılı bölgelerde de savaşırken sıkıntı çıkartıyor, ben yardıma gitmeden önce avrupada mütefikler ilerliyor almanya kuzey ve güney isveç e 60-80 birim kadar asker yığmış öyle bekliyorlar...

ha italya, japonya vb.ülkelerle oynarken almaya kafadan yatınca geri oyun çok beyhude geliyor insana...
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...