Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of Iron 4

Komutan

Öne çıkan mesajlar

Multiplayer bayağı komik oldu, arkadaşım Türkiye'yi aldı bende bakınırken iranı aldım yan yana başlayalım diye. İran 3 division ile başlıyor bir tane military factory si var :).

Neyse sırtımızı rusyaya verelim ordan avrupa yürüyelim dedik. İlk olarak arkadaş Iraka saldırdı ama sınırdan içeri giremiyor çok ilginç ırak bayağaı dayandı, sonra baktım bu ırakı alamayacak bende savaş ilan ettim bu arada 22 divisioan akdar çıktım line art vs ekledim bir bir brigade ancak, savaş ilan etmeden rusya ile aynı factiona girdim komünist olduğumu için, ırak bunun üzerine almanya ve italyayı çağırdı bizde rusları çağırdık, ufacık alanda Türkiye, iran, rusya, almanya, italya hep beraber savaşıyoruz. Tam bir ortadoğu bataklığı oldu, ne biz ilerleyebiliyoruz ne onlar :). Irağın yarısı onlarda yarısı bizde.

Minor ile oynamak çok keyifli.

İlk single oyunu tr ile başlattım axise yamanmak için faşist oldum, çabucak ırak ve yunanistanı aldım, sonra axise katılıp yugoslavyaya girdik. Yardım ile orayıda aldım. Ruslar şimdi doğudan saldırdı sınırda tutuyorum şimdilik fort vs diktim, CAS ve Fighterları malatyaya kaydırdım destek için. Macaristan ve Romanyada axis olduğu için ana ordu ile romanyadan rusya içlerine girmeye çalışcağım sene 1940 :).

Dayanabilirsem nuke yapıp suudi arabistana atmayı planlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ai çok efsane kötü ya, 1943'te tek bir med tank yok KİMSEDE. 1 light tank var her 20 div'den biri o da ancak. bu kadar kötü ai olan bir hoi daha olmadı yani, hoi3 ai'ın kıymeti bilinmemiş resmen. artillery + tank basıp binlerce sof attack ile eritiyorsun herkesi. 2 yıl uğraşırken oturup bir oynamamışlar mı oyunu cidden merak ettim.

div planner'ın experience istemesi yüzünden saçmalıyor herhalde, yamayla adam etmezlerse şu an axis veya minor olmayan kimseyle oynamanın pek esprisi yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

exp istemesin ai ıcın sakıncası yok.

onun dısınd stratejik olarakda kotu. hani haritada iyi savasıyo aslında dopru yerleri tutuyo vs vs ama stratejik olarak cok abzürd.

sovyetlerim almanya caputulate etmiş italya inmek üzere japonya amerikaya savas acıyo... hadi neyse o historical falan fıstık. italyada caputulat ediyo, o sırada alaksız bi sekilde türkiye axise girip bana savas acıyo. 2 ay sonra iniyo.

niye yani neden bu kadar abzürd hamleler yaparki ai
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu hava kuvvetlerinin çalışma sistemini tam anlamadım, wing i seçiyorsun, hedef bölgeye atıyorsun ok. str. veya naval bombing için iyi ama blitzkrieg için caslarla veya taktiklerle tek bir bölgeye yoğunlaşmak isteyince nasıl oluyor? çok kurcalamadım ama öyle bir ayar göremedim, ne iş yaptıklarını gösteren naval ekrenı gibi bir ekranda yok galiba?

ayrıca panzer ve mekanize piyadeler için eklenen topçular, kundağı motorlu mu? oluyor, yoksa olmuyor mu? onun ile ilgilide bir bilgi göremedim zira sembol değişmiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Komutan said:

Self propelled versiyonları var ama önce araştırmasını yapman lazım.

görmedim hangi teknoloji diyeceğim ama türklerle oynuyorum ondan olabilir mi?

çünkü yok yani, sadece towed art. var, birliklerin sevkiyat bekle diğide o

Research'de armor sekmesinde her armor tipinin sağ tarafında daha küçük üç ikon olarak gözüküyorlar.

Daesu said:

bu divisionlarla ilgili birşey sorucam bende

şimdi ilk standart division misal 6 infantary var, baskada bişi yok
motorize ettim, bide tank ürettim diyelim.
bu yeni 2 üniteyi infantary divisionamı eklemek lazım yoksa ayrı bi division olarakmı basmak lazım eudaki gibi

Motorize piyadeyi standart piyade ile beraber kullanma çünkü divisionın hızını en yavaş birim belirliyor.

Ayrı division yap.
Sosyal ağlarda paylaş

GenjuroXXX said:

Feamer said:

Komutan said:

Self propelled versiyonları var ama önce araştırmasını yapman lazım.

görmedim hangi teknoloji diyeceğim ama türklerle oynuyorum ondan olabilir mi?

çünkü yok yani, sadece towed art. var, birliklerin sevkiyat bekle diğide o

Self-propelled art.derken obüs ise kasıt , çoğu tankın 3 versiyonu var bildiğim onlardan biri galiba obüs tarzı birşey anti-infantry versiyonlardan biri olması lazım , teker teker bakarsan bulabilirsin

--Edit--

Self-Propelled Variants[edit]
Armoured units have the following self-propelled variants in addition to the base "tank" type:

Self-propelled anti-air (SPAA)
Self-propelled artillery (referred to as SPA or SPG, sometimes SPART)
Tank destroyer (TD)
These are found as additional research option tabs on the tank icon in the research tree.

Compared with the towed versions, self-propelled battalions provide the following benefits:

Speed - Towed battalions have a speed of 4.0 km/h (although towed support units match division speed).
Damage - With the exception of AA, considerably higher damage is available.
Armor - General increase in armor values for the division.
Hardness - Towed versions have 0% Hardness.
Reliability - Self-propelled vehicles can have their Reliability stat upgraded. Towed versions are locked at 80%.
Cost - The Production Cost is generally lower for self-propelled per battalion. In terms of resources, tier 1+2 light tanks require the same amount of resources as the towed versions, plus one oil.

Motorized units have the following variant:

Self-propelled rocket artillery
Having the ability to switch an existing tank production line to self-propelled variants efficiently is one reason why it may be advisable to divide production of a tank among multiple production lines.
Sosyal ağlarda paylaş

td'ye gerek yok gördüğüm çünkü düşman nasılsa light tank harici birşey yapmıyor. spaa'ya da gerek yok çünkü uçakları zaten kendi uçağınızla durduruyor olmanız lazım. spg efsane iyi ama tank tümenlerine. tonla soft attack katıyor ve armor & hardness2ı da yüksek.

ama üretecek kadar kaynağınız yoksa oyun başında araştırabileceğiniz motorize roket de var. 12km ve artillery gibi ama breakthru'lu. daha ucuz ama zırhsız tabii.

ideal derken duruma göre değişen şeyler. ama tavsiyem 40 width yapın mümkünse support brigade'lerden tasarruf etmek ve general command limit için. front'lar 20'nin katları ama 20 width anlamsız israf bayağı gördüğüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...