Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playstation 4 - Fun and Video Games - II

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

applev0dka said:

ginaly said:

spyro'ya da delirmeyin abi o kadar da değil sdf

çocukluğunun en güzel günlerini ps1 başında spyro ile geçirmediysen anlayamazsın abi zaten sdsafa

Sene 98 mi 99 mu ne, peder psx aldi, eskisehir esnaf sarayinda kirdirdik onu. Tabi cehalet de var ulan yepisyeni cihaz icini mi kiriyolar acaba diye bi emin olamadik. Neyse dediler yok yazilim sadece, yaptirip bi de nfs alip geldik eve. Menusunu kurcalarken bi baktim oyun cikti icinden, spyro. Biraz oynadim hemen midem bulandi ucmaktan. Anı bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Hoyt daha 4u yeni aldim lan ne 5i

mascio said:

konsol çıkış aralıkları da yavaş yavaş çıldıracağa benziyor ya. playstation 4'ten sonrasının bulut sistemine geçiş yapacağı iddia ediliyordu mesela ama sanırım o teknoloji pek rağbet görmedi.

onun yerine fiziksel konsolları akıllı telefonlar gibi senede bir olmasa da 2 yılda bir güncelleme yoluna gidebilirler. nasıl bir tepki alırlar onu bilemiyorum tabii ama.

mokoko said:

daha sony pro reklamlarına yeni başladı. o yüzden bence bu nesil öncekilere göre biraz daha uzun soluklu olacak gibi.

PlayStation 1 çıkış: 1994, PSOne çıkış: 2000, bitiş: 2006
PlayStation 2 çıkış: 2000, Slimline çıkış: 2004, bitiş: 2013
PlayStation 3 çıkış: 2006, Slim çıkış: 2009, Super Slim çıkış: 2012, bitiş: 2017
PlayStation 4 çıkış: 2013, Slim/Pro çıkış: 2016

PS1-2-3 arasındaki geçiş 6 senelik sürelerdi (PS4'te bu 7 sene), ve hatta mevcut konsolların yeni sürümlerinin çıkması tam da yeni konsolların çıkış zamanlarına denk geliyordu.

Haliyle 2018-2019 yılında yeni bir PS5'in çıkabilme ihtimali şaşırtıcı değil. PS4 2013'te çıktığı zaman, GeForce 480 ve Radeon 6970 kartları arası performans sunuyordu, 2010 yılının en iyi ekran kartlarıydı bunlar. Her ne kadar PS4 Pro ile bir geçiş ara formu sunsa da, PS4 Pro'yu "yeni nesil" gibi sayarak ömrünü 2025'e kadar uzatacağını düşünmek de fazla hayalcilik olur. GeForce 1060 ve Radeon RX 480'in önüne geçebilecek bir yeni ekran kartına ihtiyaç var.

Benim tahminim 2018 E3'ünde açıklanacak ve 2019 Eylül'ü gibi çıkartacaklar.

Niye PS5'e ihtiyaç var, şunun için...

Her ne kadar yakın zamanda VR gözlüğü gelse de, bunun hafifleyip kablolardan kurtulması gerekiyor. VR için en az GeForce 970/1060 veya Radeon RX 480 gerekiyor.

4K televizyonlar standart halini alıyor artık, oyunları 4K'da Ultra'da en azından 30 fps'de oynatabilmesi lazım. Bu da GeForce 980 Ti / 1070 üstü bir ekran kartı ihtiyacı doğuruyor.

Oyunların boyutları çok büyüdü, bir BD'e sığmıyor. Bu yüzden PS5'in BD sürücüsü olmadan çıkabileceği konuşuluyor. Netflix, Crunchyroll, Amazon gibi stream hizmetleri popülerleşmişken, BD'e de pek ihtiyaç duyulmuyor zaten.

Sony'nin PlayStation serisi hep teknolojinin bir adım önünde olmuştur, belirli teknolojiler popülerleşmeden önce kendisi sisteme dahil etmiştir. Bu yüzden sırf hala oyun oynanabiliyor diye teknolojinin gerisinde kalma riskiyle hareket edeceğini sanmıyorum firmanın.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

applev0dka said:

ginaly said:

spyro'ya da delirmeyin abi o kadar da değil sdf

çocukluğunun en güzel günlerini ps1 başında spyro ile geçirmediysen anlayamazsın abi zaten sdsafa

Sene 98 mi 99 mu ne, peder psx aldi, eskisehir esnaf sarayinda kirdirdik onu. Tabi cehalet de var ulan yepisyeni cihaz icini mi kiriyolar acaba diye bi emin olamadik. Neyse dediler yok yazilim sadece, yaptirip bi de nfs alip geldik eve. Menusunu kurcalarken bi baktim oyun cikti icinden, spyro. Biraz oynadim hemen midem bulandi ucmaktan. Anı bitti.

asdfssf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...