Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

"map lvl i senden yüksek değilse gereksiz dolanıyosun demektir"

böyle bi konsept yok oyunda lv 1 ken lv 1 mobdan alıcagın dropla lv 100 ken ki arasında bi fark yok

exp ortadaki tek degisen faktor ki onda da lv range fazlasıyla esnek

81 lv bi adamın t15 rota mı girmesini bekliyorsun sdf
Sosyal ağlarda paylaş

benim yazdığımdan anladığın bu mu cidden.bir tekrar okusana yazdığımı.ben content bitirmekten bahsediyorum sen t15 maptan bahsediyosun.ben droptan bahsetmemişim bile nerden çıkardın daha iyi drop olayını.content bitene kadar senin levelin mapin (map dediğim act maplari hayır zeka seviyesi normal adam anlar ama ben yazim yine de) levelinden düşükse daha çok exp gelir çünkü moblar daha çok exp verir.hayır yazılanı okumadan cevap yazmayın.
dur şunu da yazim mobların verdiği exp sabit diye yazarsın şimdi evet sabit ama senin aynı mobları 10lvl le kessen de 15 lvl le kessende aynı yanı 10lvl ken kesmek daha karlı
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu ilk çıktığı dönemlerde level 59'da bırakmıştım çünkü başa çıkamadım. tam bi progress alıyorum, ölüyorum exp kaybı dön başa. öyle sıkıştım kaldım 59'da. şimdi uzun aradan sonra tekrar girdim. yine aynı şey oldu sdfg. karakterim Witch, bana şöyle güzel bi build önersenize ya. oyunu oynamak istiyorum ama şu xp loss olayından dolayı bayıyorum.

ya da standart zorluk seviyesinde level 59 birinin progress alabilmesi mümkünse oralara gideyim, eskiden yoktu öyle bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ben bu oyunu ilk çıktığı dönemlerde level 59'da bırakmıştım çünkü başa çıkamadım. tam bi progress alıyorum, ölüyorum exp kaybı dön başa. öyle sıkıştım kaldım 59'da. şimdi uzun aradan sonra tekrar girdim. yine aynı şey oldu sdfg. karakterim Witch, bana şöyle güzel bi build önersenize ya. oyunu oynamak istiyorum ama şu xp loss olayından dolayı bayıyorum.

ya da standart zorluk seviyesinde level 59 birinin progress alabilmesi mümkünse oralara gideyim, eskiden yoktu öyle bişey.

Buildi beceremiyosundur, life nodeları almıyorsundur, yeterli defans yoktur buildde vs. PoE forumlarında var buildler ama şöyle de bi sayfa var, hepsinin işe yararlığından emin değilim ama bak yine de:

http://pathofexilegems.com/15-ascendancy-ready-path-of-exile-builds/
Sosyal ağlarda paylaş

işte level kaçta hangi zone'da ne olması gerek bilemiyorum. misal şu an 1 hp - immune chaos'lu karakter, 1700 civarı shieldı var. yetmiyor doğal olarak, nuke yedim mi gg. tabi eski gear'ım hp-shield karışık bonuslar veriyor. şimdi kendi kafama göre tekrar dağıttım, gearla build uymuyor doğal olarak. ama eskiden oyunu bırakma sebebim de chaos dmg. idi. nabacam bilemedim :(
Sosyal ağlarda paylaş

xeno eski karakterin üzerinden çok geçmiş bence yenisini aç hem yeni lig de var.önceki ligde bir karakter 67 yaptım sıkıldım bi tane yeni açtım onu da 70 yaptım.act 4 merciless e geçene kadar farm filan yapmadım normal questleri yap diğer act e geç en hızlı şekilde.hangi levelde nerde olmam gerek diye bişiy yok normalde karakterin merciless act4 gelebilmesi lazım. bu olmuyorsa o build çöp demektir zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kendime notlar düşeyim, bi yandan da bunları sağlayan şeyleri biliyorsanız yardımcı olun.

- Cold Build yapmaya çalışıyorum kendimce. Freezing Pulse mainly. Öyle bi olmalı ki, Freezing Pulse %95 ihtimalle falan dondurmalı. Boş geçmeyecek sdfg

- Benim karakterin de freeze'e immune olması lazım bi şekil. (bundan çok öldüm)

- En az 2 totem dikebilmeliyim. (bunun amacı hedef saptırmak aslında. aşırı kalabalık gruplarda distraction olarak kullanmak istiyorum.)

- Shield Recharge'ın başlama süresini epeey bi kısmalıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

-build konusunda forumdaki ustalara bakıcan ama dediğim gibi şu an skill tree komple değişti buildler de değişecek.2-3 güne popüler buildler güncellenmeye başlar.
-freeze immune için skill var mıydı hatırlayamadım ben görmedim ama gearlarda oluyor özellik. açıkcası max cold resist varsa immunitye gerek var mı emin değilim belki end maplerde gerek oluyodur.düşmanın spellerinden kaçmayı öğrenmek lazım whirling blade var misal ben onla kaçıyom :) bi de immunity to freeze veren pot oluyor üstümde yetiyor.
-2 totem dikmen için skill var ama o zaman kendin hasar veremiyorsun sadece totemlerle saldırabilirsin. hasar vermeyen destek-curse filan atabilirsin tabi. bunun dışında düşmanı oyalamak için ben vaal skeleton summon kullanıyorum bisürü iskelet çıkıyor. bi de totem le summon skeleton bağlayıp toteme skeleten summonlatabilirsin düşmanları oyalasınlar diye.
-bu da skillerle oluyor

forumda buildleri incele iyi guidelarda zaten saldırıda-savunmada ne kullanabilirsin acil kaçış için hangi skilleri bağlarsan işe yarar hepsi yazıyor
Sosyal ağlarda paylaş

crit attıgın sürece cold damage ile freeze , fire ile ignite , light ile shock atarsın , damage in output oranına gorede bunların süresi degisiyor

immunity icinse de dream fragments yada alpha's howl gidebilirsin

ama crit karakterde hangi slotu kesmek istedigin sana kalmıs , coc icin düzgün bi yüzük bulman pahalı , ama kaska gidip rat's nest yada tri res / es feda etmek pek mantıklı degil zaten auralarla pek isin olmıycagı icin alpha nın pek bi olayı yok coc icin , birde freezing pulse yerine discharge dene

+totemlerle hic isin olmıycak sadece kosup mapi temizledigin bi build coc sdf

bunun dısında es recharge icin leo'u(master sarndaki ) lv 3 yaparsan yüzüklere prefix olarak 10-20 arası es recharge veriyor -> bu recovery hızı degil baslangıc hızı bu arada

http://poe.trade/search/yowotuotihitiz
Sosyal ağlarda paylaş

Valla tesla coil gibi geziyorum buildle ama bos öldüremiyorum tek derdim o. Odaları caz cuz temizliyorum ama boslarda bi sıkıntım var. Tam olarak çözemedim lagden mi yetoluğumdan mı bossların AOE dmglarına ölüyorum direk. Neyse cruela geçtim normal bitti.

Bu arada şey soracağım flame dash skilline priority verme şansım var mı? Mesela koşuyorum canım azaldı flame dash spamlıyorum ama karakter koşmaya devam etmeye çalışlıyo kesinlikle atmıyo dashi. Ben mi bişiyi yanlış ayarladım?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi big hitlere manual dodge atman lazım yoksa osurtur dominusun lightning fisti falan bu oyunda skilleri dodgelamak genel olarak basit biraz tecrübe ve hp resist vs kasınca kolaylaşır.Birde spell damage cast speedli bir dagger tak whirling blades / faster attack / blood magic ya da fortify tak ona 20x kolaylaşır spell/attack dodge işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız normal demişsin daha ne gearın var senin ne de adam gibi hp nodeları almamışsındır şuan bunları düşünmek için daha erken :D
Ama cruel (%5) ve merc (%10) da xp gidiyor öldüğün zaman o yüzden bosslara gelmeden önce level atla çok ölüyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Arc temalı witch. Gemler itemlar çok eksik ondan çok ölüyorum büyük ihtimal onu çok takmıyorum zaten.
Cast when damaged curseler yok mesela. Birde life leech olayları yeni başladı belki biraz düzene girer. Ama dominus felan azıma çılgın vurdu mesela.

Ben de normalde 4-5 kere öldüm dominus ta ama cruel da ölmeden gectim build ler pasifler ve gear oturmaya başlayınca daha rahat ilerliyorsun tek zorlandığım coin topladığımız gurupların bazıları acayip yerlerde ve zamanlarda burnumun dibinde çıkması ve çok vurmaları :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu ne özlemişim belli değil ya, bütün hafta sonu soluksuz oynadık lan party'de. xeno bana bir şeyler yazmışsın abi de sonradan gördüm kusura bakma, kafalar güzel landa oynarken hiç chat fln bakmadım.

frost blades ve venom strike oynuyordum.

buildi crit ve bleed üzerine kurdum (glad specledim)

physical'ı elemental a convert eden şeylerde physical düştüğü için hem bleed dmg hem poison dmg düşüyor.

ondan reave ile dual strike'a geçmek zorunda kaldım.

şimdi akıyor ama oynaması sıkıcı oldu böyle asdasd.

reave çok sıkıcı bir skill. dual wield physical eğlenceli skill bulmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...