Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Şu an sadece 2 tane wand ve tabula ile 90k civarı dpsim var. Son kitava dahil 30 lvldan beri ölmedim.

Hierophant templar dp totem oynuyorum çok eğlenceli. Tam lvllarında solo lab yaptım vs şimdi gidip zananın questini yapıp alışverişe çıkıcam. Diğer karaktere labdan şavron düştüydü 180c civarı param var. Buna gömmeyi planlıyorum 20lik gemler vs.

Çok hoşuma gitti karakter ya sadece koşup totem bırakıp devam ediyorum arkama bile bakmadan xp alıp çıkıyorum. Bakalım mapler nası olucak. Eq juggda da yaklaşık 15 tame offering var sıkıldıkça onunla da lab farmlar cep harçlığımı çıkartırım buna akıtırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu itibariyle bende basladim. Suan 36 levelim. Oyun hakkinda pek bi bilgim yok. 2h mace Sunder build ile devam ediyorum. Basta baya yanlis vermisim daha sonra duzeltmeye calisicam. Guild e benide inv larsaniz sevinirim. Discorddan buradan yardim bekliyorum :) diablo 2 oynadim 3 u ilk ciktiginda aldim paragon hikayeleri cikinca biraktim. Poe baya kapsamli gozukuyor bakalim.
Sosyal ağlarda paylaş

shaper's orb düşüyo. onun düştüğü tier mapleri shapeliyosun (sanırım hepsi +5 tier ekliyo o mape)

t5 mapi shapeleyip t10'a çeviriyosun mesela ekstradan loot tableında bi tane daha t10 map oluyo

sonradan seallarla diğer mapleri siliyosun haritadan vs ama o biraz kapsamlı ve 90-95+ bi mevzu çok gerek yok. istersen googlelarsın onu

hangi tierde hangi mapleri shapeliyim diyosan da şöyle bi tavsiye var

Tier 1 - Arcade / Jungle valley. Both are relevant.
Tier 2 - Oasis/Beach. Both are relevant
Tier 3 - Arid lake / Channel. Up to personal preference really, they are both equally as straightforward (channel requires some learning if you don't know what to do).
Tier 4 - Acid lakes. Pretty much no discussion here.
Tier 5 - Mesa / Dunes. Both are relevant
Tier 6 - Strand. No discussion here
Tier 7 - Ashen Woods / Castle Ruins. I feel like both are relevant, ashen woods is probably much better but I still like Castle Ruins alot too, if you know what you are doing, Village Ruins is pretty straightforward as well if you know what you are doing. Ashen Woods has slightly better boss though.
Tier 8 (2) - Atoll and Shore/Bog/Cemetery/Tropical Island. Both Shore, Bog, Tropical Island and Cemetery are all pretty straightforward. Bog's boss can be a bit tanky at higher levels, Shore should still be easy but Cemetery has a good layout and a triple boss. Tropical Island is, again, pretty straightforward. I would probably go for Shore or Cemetery as my 2nd choice.
Tier 9 (3) - Definitely going for Coves, Promenade and Underground River.
Tier 10 (3) - Courtyard, Arsenal and Colonnade

Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:

hangi tierde hangi mapleri shapeliyim diyosan da şöyle bi tavsiye var

Tier 1 - Arcade / Jungle valley. Both are relevant.
Tier 2 - Oasis/Beach. Both are relevant
Tier 3 - Arid lake / Channel. Up to personal preference really, they are both equally as straightforward (channel requires some learning if you don't know what to do).
Tier 4 - Acid lakes. Pretty much no discussion here.
Tier 5 - Mesa / Dunes. Both are relevant
Tier 6 - Strand. No discussion here
Tier 7 - Ashen Woods / Castle Ruins. I feel like both are relevant, ashen woods is probably much better but I still like Castle Ruins alot too, if you know what you are doing, Village Ruins is pretty straightforward as well if you know what you are doing. Ashen Woods has slightly better boss though.
Tier 8 (2) - Atoll and Shore/Bog/Cemetery/Tropical Island. Both Shore, Bog, Tropical Island and Cemetery are all pretty straightforward. Bog's boss can be a bit tanky at higher levels, Shore should still be easy but Cemetery has a good layout and a triple boss. Tropical Island is, again, pretty straightforward. I would probably go for Shore or Cemetery as my 2nd choice.
Tier 9 (3) - Definitely going for Coves, Promenade and Underground River.
Tier 10 (3) - Courtyard, Arsenal and Colonnade

Eski olabilir bu strand falan nerflemiş racecourse daha iyi sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

dun sorduktan sonra Shaper's Orb dustu bir tane bende oynaması kolayıma geldigi icin Phantasmagoria Mapi shaped yaptım ve trade den bir kac tane shaped Phantasmagoria Map alıp devam ettim ama yine hic shaped map dusmedi:)

cok mu yanlış yaptım acaba sizlerin listesinde bu map hic yok.

birde Shaper's Orb ların dustugu belli haritalar varmı yoksa tamamen randommu.

oynadığım build lifting in quad frostbolt totemi

[video]https://www.youtube.com/watch?v=uu5yRiHz7Tg?feature=oembed" width="459">

ben staf kullanamk istemediğim için ufak değişiklikler yaptım kafama gore buna göre ustalardan onerilerinide bekliyorum.
tesekkurler simdiden

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/guzzini/characters
Sosyal ağlarda paylaş

shaper orbların dusuren maplerin listesi
https://pathofexile.gamepedia.com/Shaper's_Orb
3.0 için shapelencek maplerin listesi
https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/6sk37z/30_shaped_map_list/

hoşuna giden mapı shapele işte. özellikle düşük levellerde cok farketmiyor. genelde sistemi tutturduktan sonra t10 altı girmiyorsun

sacriface fragment maplere quantity ekliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk bu. Nasıl adam ederiz. Currency olarak pek bir şey yok. 3-4C birşey vardır herhalde.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/cute_but_psycho/characters?characterName=CuteButPsycho

Build'i once kendim başlamıştım sonra forumdan 2H mace sunder build buldum oradan devam ettim. İlk başlar harici aşağı yukarı o build ile gidiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle treede crit oynamıyorsan her zaman resolute technique rushla (sende yok çılgın dps düşürür). İkinci olarak 6 link içinde brutality support var hem added fire damage hem de hatredı iptal ediyor o. Onu concentrated effect ile değiş. Mevcut currency ile bişi yapamazsın farmlamaya devam et.

Ben şahsen 2h mace önermesem dahi oynayabileceğin max dps i Brain Rattler %100 elemental ile alırsın yani. Sunder -> Physical to Lightning -> Multistrike -> Conc Effect -> Melee Phy Dmg -> Elemental Dmg W. Atk.

Itemlarda Attack speed / Elemental damage with weapons / Physical damage arayacan.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

Şimdi hiç sıfırdan başlanmaz buna dimi

arpg ye yabancıysan garip gelebilir.

ben alışamadım. mantığı da kavrayamamdım. çok az oynadım tabi de. nette okuduğum yorumlarda, oyundaki hedefin belli dg ler labler mi ne bir şeyler var, onları en hızlı temizlemek. gene videolardan gördüğüm kadarıyla, end gamede ortalık clusterfuck oluyor. hacknslash dedikleri şey sanırım. ben genre ye uzağım, alışamadım bir türlü.

en başlarda epey hoşuma gitmişti, yetemeyince rage quit attım girmedim bir daha. diablo/grim dawn/torchlight 2 oyunlarını da oynadım. sanki en iyisi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

CuteButPsycho said:

Flassh said:

@CuteButPsycho
buildin critic değil sanırım
reso techniq niye vermedin. ona ver

Evet crit değil, mace olduğu için daha çok CC ve işte olduğu kadar dps. Resolute için baktığım build yanından dolaşmış, bende o yüzden almamıştım. Bunu alırsam accuracy rating mi artıyor ?

Accu rating cap %95 o da itemlardan ciddi derecede accu ve treeden gitmekle oluyor. RT hit chance direk %100 yapıyor ama yanında critini de 0 yapıyor. Senin durumunda her türlü dps avantajı eğer baktığın build RT vermemişse muhtemelen Tide Breaker ile oynuyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...