Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SEÇ: PS4 - XBOX ONE

JestersTear

Öne çıkan mesajlar

Her şeyden önce microsoftun, sony önlemeseydi, oyun dünyasına atacağı ciddi bir kazık vardı. İkinci el oyunculuğu öldürecekti ve oyunlarını başkasıyla paylaşamayacaktın vs. Bu nedenle aşırı bir negativite doğdu. İnternete bağlı olma zorunluluğu gibi rezil denemelerini saymıyorum bile.

İkinci olarak ps4'ün donanımı daha güçlü ve base price olarak x-box'tan daha ucuz. Asla kullanamayacağın servisler kaçınılmaz olarak ücreti yukarı çekiyor. ps4'ün donanım olarak daha güçlü olması da özellikle ilerleyen dönemler için konsolun yeni versiyonunu almak gerekmeden oyunları iyi fps ile oynama konusunda belirleyici faktör olur.
Sosyal ağlarda paylaş

abi microsoft çok kaka sony harika gibi değil de okuyunca böyle oha evet bu yüzden ps4 almalıymışız ya da xbox almamalıymışız dedirtecek hiç mi bir şey yok? donanımlarıyla ilgili bişiler okudum ikisinin de specleri nerdeyse birebir aynı, ramlerle alakalı bişiler farklı sadece tam anlamadım ama xboxınki daha iyi gibi bir şey anladım ingilizcem tam yetemedi...

bu arada söyleyeyim hayatımda hiç konsolum olmadı, ne sonyi bilirim ne microsoftu. tek bildiğim xbox kolu harikalar ötesi sony kollarından tiksiniyorum. evde 360 ile fifa oynarken aldığım tadın milyonda birini alamıyorum arkadaşlarla ps kafede oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

1-İlk olarak fiyat PS4 1300/1350 TL gibi olacak buna göre Xbox one 1600-1700 TL gibi bir şey olur mukayeseli olarak.
2-Xbox one donanım olarak daha zayıf + ekstra özenli programlama gereği var microsoftun yaptığı yanlış seçimlerden dolayı .Daha geçen hafta pek çok oyunun xbox one'da 720p olarak geleceği ortaya çıktı resolution gate diye googleda arat görürsün.
3-Kinectle geliyor buda NSA seni her an izleyip dinleyebilir demek :P
4-İstediğin oyunu bulup bulamayacağın sorunu var ,söz konusu olan xbox ve microsoft olunca .Türkiyede sony'nin PS ile ciddi bir geçmişi var.
5-Sony PS+ dan her ay 2 bedava oyun verecekmiş , microsoft ne yapar bilmiyorum.
6-Microsoftun umduğu satışı yakalayamazsa xbox bölümünü satabileceği konuşuluyor yeni CEO döneminde , bu durumda konsolun geleceği ne olur allah bilir (Ki şu anda bile satılmasını isteyen hissedarlar var ,zarar diyor diye).Böyle bir şey olursa ortada kalman gayet mümkün gibi (ilk xboxçıların başına gelen gibi ) .

Xbox one oyun konsolu olarak değilde apple tvye rakip olarak dizayn edilmiş ama yanında sos olarak oyunda oynasın eklenmiş gibi bir duruma düştü ,bu durumda ne kadar başarılı olur bekleyip görmek gerek bence almayı düşünmeden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

microsoft kaka olayı değil. Xbox için adamlar 7/24 çalışan ce kapatamadığın kamera planladı. ikinci el oyun olayını öldürmeye niyetlendi. hani satış gibi düşünme. direk arkadaştan ya bir deneyeyim diye alamayacaktın.

bir de film geyiği var ki gerçek mi düşünmek dahi istemiyorum. odada kaç kişi olduğunu sayıp sana ona göre fiyat sokacak bir sistem..

daha birkaç şey vardı da hepsini aldığı tepkiler ve ps4 sonrası değiştirdi.

ama işte bir kıl kaptı insanlar başta.

olay microsoft'tan ziyade xbox one
Sosyal ağlarda paylaş

ps3 daha iyi gorunuyordu xbox360 dan her yonuyle. tum oyun yapimcilari aradaki farki kapamak icin oyunlari nerdeyse daha dusuk xbox360 a daha iyi cikardilar nedense. hatta grafik olarak falan daha bile iyiydi bazen.

hic bir fark olacagini bende dusunmuyorum. ps4 alirim alirsamda arada fark yok..

yapimci oyununu ps4 deki versiyonu xbox u ezsin diye yapmiyor sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle güzel bir cevap bekliyordum sağolasın jagd =) bol bol oyun bulma potansiyeli (her ne kadar fiyatlar hepsini alabilmemize engel olsa da sfsdf) çok farkettiriyor gerçekten. onun dışında şirket politikaları ve gidişatlar hakkında hiç bir fikrim yoktu, o da bariz bir sıkıntı yaratır gibi duruyor ileride. ufaktan ps'a doğru yöneleyim ben de madem hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_vs._Wii_U_Comparison_Chart

Donanımı daha iyi ve daha ucuz olmasından başka bir şey duyman zor. X-box'lar henüz ayaklanıp insanları öldürmüyor, evet.

http://www.techradar.com/news/gaming/consoles/ps4-vs-xbox-720-which-is-better-1127315

ben burayı okumuştum açıkçası burda iki işlemci ve grafik kartının amd tarafından yapıldığı ve nerdeyse aynı oldukları yazıyor. xboxın raminin ddr3 olduğundan dolayı bişide daha faydalı olduğundan bahsediyor ama anlamadım tam
Sosyal ağlarda paylaş

İki konsolunda işlemcisi ve ekran kartını AMD yapıyor doğru
1-işlemciler aynı
2-PS4 ün ekran kartı daha iyi
3-PS4 de GDDR5 ram 8GB (176 GB/s bant genişliği sağlıyor ), xbox oneDDR3 kullanıyor 8GB (34.132 GB/s bant genişliğ sağlıyor ) + 32MB esram var yavaş DDR3 ü kompanse etmek için ama bu hem programcılar için komplikasyon yaratıyor hemde yetersiz
http://semiaccurate.com/2013/05/22/microsoft-subtly-admits-losing-with-xbox-one/

Liebe said:

ben burayı okumuştum açıkçası burda iki işlemci ve grafik kartının amd tarafından yapıldığı ve nerdeyse aynı oldukları yazıyor. xboxın raminin ddr3 olduğundan dolayı ...quote]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...