Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Düşünce yapısını değiştiren oyunlar

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

scorch said:

Wow denmemiş hayvan gibi toplumları etkiledi facebook gibi bişey böyle dilimizi falan değiştirdi

Wowdan önce vardı onlar wow kopyaladı demesin nerdler ben normal insanlardan bahsediyorum sdfds

Talentmiş aggroymuş bilmemneymiş herkesin diline pelesenk etti

düşünce yapını mı değiştirdi yani
Sosyal ağlarda paylaş

half life - halen bazen özlerim, özellikle şu bir dünya test, laboratuvar, denek yerleri, atıkların olduğu yerler vs.. çok iyi bir atmosferi vardı insana yanlızlığı sevdiren

metal gear solid tüm seri - söze gerek yok efsane. özellikle big boss'un mgs 3 teki çoğu diyaloğu, karakteri, davranış ve düşünce şekilleri hep aklıma olup etki etmiştir. adamlığı öğretir genç yaşta. insanlarda ki şerefsizliği, dik durmayı, hakarete uğramayı, aşağılanma vs hepsi var

ultima online - uzun süre oynadıktan sonra duş süresini 3 katına çıkaran oyun. atmosferi en güzel oyundu.

bioshock serisi

mass effect serisi

gran turismo 5 - gt27 ile araba kullanmayı öğrenirsin rahat.

daha çok vardı ama %99 u eski oyunlardan olduğu için aklıma gelmiyor

quake 2 bide
Sosyal ağlarda paylaş

Longshanks said:

scorch said:

Wow denmemiş hayvan gibi toplumları etkiledi facebook gibi bişey böyle dilimizi falan değiştirdi

Wowdan önce vardı onlar wow kopyaladı demesin nerdler ben normal insanlardan bahsediyorum sdfds

Talentmiş aggroymuş bilmemneymiş herkesin diline pelesenk etti

düşünce yapını mı değiştirdi yani

evet

mesela karımın aggrosunu çekmemek için elbiselerimi ütülüler ütüsüzler diye ayırıyorum. banyodan sonra havluyu yatağın üstüne atıp bırakmıyorum falan.

pic releated;

Sosyal ağlarda paylaş

zamanında ultima oynadıysan o yeter zaten

yoksa runescape veya eve online oynamak lazım

her türlü itlik uğursuzluk, oyuncudan değil oyundan nefret etme hali, yalan, dolan, adam kayırma, adam kazıklama, en yakın arkadaşını sırtından bıçaklama, insanları kullanıp bir kenara atma, dolandırıcılık, namussuzluk, çıkarın için değil, sırf kötülük yapabildiğin için birinin canını yakma, ne ararsan var, bunlar mmo tabi.

veya illa single player lazımsa europa 1400: the guild oynamak lazım, medieval sandbox.

Peace out.
Sosyal ağlarda paylaş

Ceaser serisi. (ve benzerleri hatta diger God Games)

Icinde bulundugumuz toplumda, kimlerin calismakta zorunda oldugu kimlerin tuketmek "zorunda" oldugu uzerine guzel aydinlanma.

Hatta tutorial larin bir bolumunde, her toplumun tabakalara ve butun tabakalarin en alttaki tabakaya her zaman ihtiyac duydugu gibi sosyalist dusunceye tamamen aykiri capitalist/emperyalist dusuncenin temellerinin nerelerde atildigi uzerine indication larin bulunabildigi kisimlar vardi.
Sosyal ağlarda paylaş

dünya görüşümü, hastalıklara karşı bakışımı vs. değiştirdiğini sanmıyorum ama düşünce yapımı değiştirdiğinden emin olduğum tek oyun uo olabilir

bir çok client ile multitask'ın sınırlarını zorlamalar, binbir türlü çakallık, kitle kontrolü, hitap şekilleri, insanları anlama, makro yaparken zorlanan yaratıcılık vs. bir sürü şey var
Sosyal ağlarda paylaş

Total war rome 2 çok büyük bir hayal kırıklığı, ardından öfke ve ilgili firmaya sövme, sonrada durumu kabullenme oyunu silme ve yine ilgili firmayı alaya alma.

Kısaca Müthiş bir iç yolculuk, duygular girdabına kapılma ve kendinizi tanıma fırsatı sunan yapıtlardan biri. Tabi bunun için 70 tl nizi kaptırmanız gerekli, içsel yolculuğunuz daha keskin oluyor :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...