Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

"Warlords of Draenor" - WoW Expansion

emre3877

Öne çıkan mesajlar

CusTodeM said:

aa onu görmedim öyle birşey mi vaR? hemen reroll yaparım valla :P

Hit and Expertise don't feel like a bonus, so they are now gone!
Dodge and Parry, gone!
Reforging, gone!

şaka mı bu haha

Ya bu böyle diyor MMO Champ te, slide larda halen +dodge veren item var. +Lifesteal +Dodge.
Sosyal ağlarda paylaş

CusTodeM said:

Ben bir ara illegal vanilla serverına giriyordum:P

@Warhero abi full whine dönmedim, iyi dediğim olayları da var ama genel olarak expansion değil patch havası var, sende bunu kabullenmek istemiyorsun gibi? Ben yine de alıp oynıyacağım.. :) Parama yazık demem o paraları ne kadar saçma şeylere verdiğinizi düşünün bi zaten ne olacak ya dersiniz..

Ayrıca onu da geçtim herkes soruyor yok kaçınız şunu yaptı yok kaçınız bunu yaptı diye.. herkesin yaptığı kendine değil mi? Ben oturup buraya yaptıklarımı mı sıralıyım anlamadım yani.. ama beğenenlerin çoğu sırf lfr için zamanı olan "fazla" casual olan insanlar..

Birkaç sayfa geri de biri çok güzel -'leri +'ları yazmıştı ve nötr bir expansion beni heyecanlandıran birşey yok demişti.. aynı görüşteyim ama kendi oynayış tarzımdan dolayı bana göre nötr yerine biraz negatif oluyor hatta.. Ama daha blizzcon bitmedi 2 gün var yeni birşeyler açıklarlar diye bekliyeceğim..

Elbette yeni gelecek ek pakete dahil edilebilecek bir ton şey var, ancak her ek paket anonsunda feryat figan "GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ EK PAKET ADAMLAR HİÇ UĞRAŞMAMIŞ RESMEN BLİZZARDI KAPATIP GİTSİNLER" denilmesinden sıkıldım. Sonra aynı kişiler aylarca hiç üşenmeden yorulmadan ek pakette grindliyor.

-'leri +'ları olabilir, eleştirebiliriz. Ama gözü kapatıp +'ları bile -'ymiş gibi gösterip her şeyi kötülemek saçma bir tablo yaratıyor. Tam olarak ne istendiğini söylemek yerine "öff her açıklama boş olmuş" gibi şeyler yazılıyor.

Örneğin Vanilla WoW'dan beri ev kurma, siege silahlarla işgal etme, gemi savaşları gibi şeyler istiyordum ben. Warcraft RTS oyunlarının temel öğeleri sonuçta. AOC, WAR vs bazı MMORPG'lerde basit de olsa vardı, buraya bir türlü dahil edemediler. Kaç yıl sonunda Garrison koyuyorlar, insanlar hemen "Farmville oldu" diye kızmaya başlamış. Bu tip davranışları anlamsız buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence vanilla mevzusu yanlış anlaşılmış. Şahsen o dönemde oynamış biri olarak: vanillada olupta şuan eksikliğini hissettiğimiz en temel unsur world pvp ve rp'nin artık dönmüyor oluşu. Şahsen Likeshire'da o an tanıştığımız playerlarla ateş yakıp, soyunup göle girmemiz ne bileyim goldshire'da ateş başında sohbet ederken 2 hordun gelip ortalığı toz duman etmesi ya da stv'de dönen piknikler, pvpler, gankler vesaire oyun bunlardan yoksun artık. Ulan 30 kişi toplanıp sabaha kadar world boss kesmeye çalışırdık, sürekli wipe yerdik hem adam yetersizliğinden hemde bazılarımızın low level olmasından ötürü ama kesemeyeceğimizi bildiğimiz halde salak bi umutla ertesi gün gider tekrar denerdik o bossu.

Ha bunların olmayışı gayet normal, başta flying mountların gelmesi, yeni haritalar vs eklenmesi, LFR, dungeon finder vesaire gibi özelliklerin eklenmesi haritadaki popülasyonu hem böldü hemde azalttı. World boss'lar kalktı. Oyuniçi sosyal olanaklar tamamen dungeon, raid ve bg'lerle sınırlı kaldı. Şu an oyunun open world oluşunun hiç bi manası yok. Ya da acımasız olmayayım da, manası yok yerine potansiyeli kullanılamıyor diyeyim. Şahsen ben hep vanilla dönemini o yüzden özlerim. Bi çok kişide benim belirttiğim sebeplerden ya da bunlara yakın sebeplerden özlüyordur.

Ama cidden vanilla server açılsa ömrü iki üç ay olur. Oyun çok gelişti, bu gelişim oyunun en leziz bölümlerini yoketmiş olsa da vanilla serverdan ziyade olması gereken oyunun bu gelişim sürecinde kaybolan etkileşimi geri getirmeleri. Nacizane fikrim

Bu arada önceki postumda, yeni karakter modellemeleri harici beni heyecanlandıran bir şey yok demiştim de bi kısım detayları atlamışım, okudukça görüyorum.

Mesela şu Garrison olayı mükemmel bi fikir. Kaç zamandır gerekliydi bence bu hep istemiştim. Yeni statlar ve item statların spece göre değişmesi fikri de hoşmuş

Neyse görücez bakalım, paketin içeriği iyice bi belli olsunda... Son iki expansion'a göre daha iyi bi içerik sunabilir inancındayım
Sosyal ağlarda paylaş

Marv bende US betadan beri oynayan biri olarak şunu diyebilirim jenerasyon değişti. Artık kimse çok zaman harcayıp az şeyler elde etmek istemiyor. Burada blizzardı suçlayanlara şaşırıyorum. Eminim ki o firmada çalışıpta sizin düşündüklerinizi "düşünemeyen" adamlar yoktur. Hepsi neyin ne olduğunu zaten biliyorlar. Bir arkadaşımız MC/BWL tekrar gelse deli gibi oynarım demiş. Bende oynarım çünkü neyin ne olduğunu biliyorum sıkılmam da. Ama bu oyuna vanilla zamanından sonra başlayan zibilyon tane adam var ve bu adamlar bunları bilmiyor. Şuan ki sisteme alışmışlar. Bugün alın size MC/BWL 40 man ekliyoruz deseler ve aynı loot sistemi ekleseler inanın forumlarda zırlayanların hesabı bile olmaz.

Kısaca bunları sen,ben gibi oyuncu toplulukları istedi adamlar öle yaptı. Arz-talep meselesi blizzarda suç bulmak yersiz. Evet Blizzard eski blizzard değil ama bunun sebebi ticari kaygılar felan fistan. Sonuçta kar elde etmek isteyen firma. %50 üstü adam bunu böle istiyor böle yapılıyor. Şuan hoşnut olmayan çoğu kişi emin ol vanilla zamanında gelme adamlar gerisi oyuna TBC/Cata ile filan başlamış adamlar. Ben şahsen bir blizzard fanı olarak herzaman ki gibi yeni çıkıcak WOW EXP alacağım MOBA sınıda alacağım özellikle Diablo EXP de alacağım sonuçta blizzarda saygım sonsuz iyi yada kötü =)
Sosyal ağlarda paylaş

kısacası oynamasını bilmiyorsunuz oyuna bok atıyorsunuz.

lise fantazilerinizi gerçekleştirmeye çalışıyorsunuz işte eeeeh ben warlockum ruhunu emerim herkesi öldürürüm nah öldürüyorsun işte ahah.

farmla farmla farmla bu abi bir şeyi yok şu oyunun kötü denilecek ya da iyi denilecek.

eyvallah zaman geçirtir, emeğini oyunda muhafaza edebilirsin ama o kadar.

ha şu yeni contente baktımda gayet başarılı olmuş, ha 1 class olsaydı çok daha iyi olabilirdi ama salak salak o fake leak olan timewarden olmasın lütfen. zamanı geri aldım! ne yaptın healledin işte sığır dedirtmesin.

bunun dışında çoğumuz dönücez güzel olacak, önceden realm konusunda organize olalım instant 90 olacağımız için.

vanilla konusuna gelince, baya denedim hani kaçak göçek serverlarda oynadım vs ama gerçekten o ilk questlerden başlayarak iğreniyorsunuz direk oyundan. ki iğrenç gerçekten, şuan o haliyle vanilla piyasada olsa 2 gram beyni olan kimse girip oynamaz.

ha lfryi raid finderı kaldırmak gibi iyilikler yapabilirlerdi bize orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi lfr ye bok atmak ayrı eziklik. Kimsenin boğazına yapışmıyorlar lfr ye gir diye. Ne diye bu kadar şikayet. Girmezsin olur biter. LFR den düşen itemler zaten çöp. Heroic raid dropların yanına bile yaklaşamıyorlar. Casual oynayan insanlar drop derdi olmayan insanlar raidleri görsün diye açılmış bir özellik. Sanki herkes LFR yapmak zorunda.

Ben artık ışınlanmak istemiyorum koşmak istiyorum. Sanki seni zorla ışınlıyorlar. Guild arkadaşlarınla anlaşın siz yine buluşun koşarak gidin. Sanki instance / raid girişleri kaldırıldı.

Flying mount saçmaymış. Abi sanki normal koşarak gittiğin mountlar kaldırıldı. Sen koşarak git. Kimse senin fantezini engellemiyor ki.

Şöyle saçma sapan eleştiriler komik gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kısaca olay büyümüş olmamız hehe. Ben oyuna başladığımda 24 yaşındaydım şimdi 31(mübarek sayı) yaşındayım. Zaten artık çok zaman ayıramıyoruz casual modunda takılıyorum. Ne artık item hevesi var ne de lan şu bossu serverda ilk ben kesim kaygısı. Blizzard yeni exp iyi yada kötü olmuş koy döte zevk alıyorsan gerisi teferruat. Ben bir önceki postta belirttiğim gibi alırım kenarda durur çok oynamasam bile oda blizzarda saygımdan ^^

Birde souldarkorn katılıyorum fantezilerinizi ertelemeyin =)
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

Abi lfr ye bok atmak ayrı eziklik. Kimsenin boğazına yapışmıyorlar lfr ye gir diye. Ne diye bu kadar şikayet. Girmezsin olur biter. LFR den düşen itemler zaten çöp. Heroic raid dropların yanına bile yaklaşamıyorlar. Casual oynayan insanlar drop derdi olmayan insanlar raidleri görsün diye açılmış bir özellik. Sanki herkes LFR yapmak zorunda.

haklısın.

souldarkorn said:
Ben artık ışınlanmak istemiyorum koşmak istiyorum. Sanki seni zorla ışınlıyorlar. Guild arkadaşlarınla anlaşın siz yine buluşun koşarak gidin. Sanki instance / raid girişleri kaldırıldı.

Flying mount saçmaymış. Abi sanki normal koşarak gittiğin mountlar kaldırıldı. Sen koşarak git. Kimse senin fantezini engellemiyor ki.

Şöyle saçma sapan eleştiriler komik gerçekten.

haksızsın..

adam en azından dungeon girişine gelicek ve o kapıdan seve seve geçecek/geçemeyecek/geçirtmeyecek en azından biraz hareket olucak falan filan. He bunun olmasını istememek ayrı bişey ona lafım yok ama, "sen istersen koşarak git" diyerek millete çok süper fikir verdim tribine girmenin manasıda yok. Millet koşarak gitmenin derdinde değil, eski girişlerde aslında pvp den bile sayılmayan o anlık geyiği yaşamak. Tabi maincity den direk lönk diye raidzone'a girmek daha eğlenceli geliyorsa o başka..
Sosyal ağlarda paylaş

LFR dışında manicity den direkt raidzone a ışınlanmak mümkün mü ?

Kimseye dahiyane fikir verdiğim yok. Varolan imkanlar hala var. Olay raid girişinden uçarak adam giriyor koşarak gelse geçirmem action oluyor ise gülüyorum sadece.

Asıl dahiyane eleştiriler bunlar pardon :)

Bu arada ben WoW şuan ki haline zaman ayırmıyorum. Burning Legion Ally şeklinde ilk kurulan Catastrophe guild ve ilk MC raid den itibaren Vanilla BC ve WOTLK expansionları aralıksız oynadım.

Sonrasını yılda 2-3 ay oynamışımdır. Sadece ne durumda oyun takip etmek amaçlı. Bir nevi hobi.Demek ki bende sevmedim sonra ki expansionları devam etmiyorum.

Savunduğum için değil eleştirler gerçekten komik o üzden cevap yazdım.

Benim oynamamın sebebi o zamanlar 18-19 yaşında başladım vanilla ile şimdi 28 yaşındayım. Uçanla kaçanla alakası yok oyuna casual devam etmemim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bunu tartışmak yersiz keza uçan binekleri isteyen yine bizlerdik =) Kısaca ne yapılırsa yapılsın hoşnut olmayan insanlar her zaman olur. Örnek LFR örnek TALENT sistemi örnek Stats Forge. Şimdi exp/hit sistemi kalkıyor eminim bunlar neden kalktı diyen insanlarda çıkıcak =)Exp çıktıktan sonra Lifesteal abuse edenleri görünce bu stats neden eklendi diyenlerde çıkıcak bitmez bu asla hehe

Bence WoW da en iyi yapılan şey Dual Talent olayı oldu hemde tartışmasız. Ama gelin görün ki neden 3.talent seçemiyoruz diyen insanlar var ama yapacak bişe yok insan doğası ne kadar verirsen o kadar fazla ister =)
Sosyal ağlarda paylaş

Mount olayına eleştiriyi kim etmiş, adam eskiyi anımsıyor özlüyor ne olacak amma üstünde odaklandınız... neyse bu son gelen açıklamalalarla zaman canavarı olmayan bir oyun olacak, hem üzücü hem sevindirici.. üzücü kısmı hardcore adam diyecek ki ben saatlerimi harcıyorum, günde 2 saat harcayan adam da mı aynı şeylere sahip olacak diyenler çıkacak.. sevindirici benim gibi eski hardcore,herşeyi yapmam gerek modunda olan bir adam için casual oynayabilme şansıyla sahip olma şansı doğdu:P

Hala eleştirilerimin arkasındayım ama dediğim gibi expansion değil biraz patch kıvamında hala ama lore iyi eskiye dönüyoruz güzel.. ama loreu kim ne kadar sallıycak ? Umarım devam ettirirler sözlerinin arkasında durup ama bu oyunu level 150ye uzatmalarını da istemiyorum..

Bu kadar eleştirinin arkasında yeni birşey arayışı var, o wowun ilk çıktığı zaman ki heyecanı arayış var.. bende öyleyim açıkçası.. bu expansionın verdiği heyecan kısa sürecek ya da hiç olmayacak gibi gibi..

Ayrıca gelip buraya siz oynamayı bilmiyorsunuz, lise fantezilerinizi istiyorsunuz tarzı yorumlar çok ama çok ilginç kimin ne yaptığını nerden biliyorsun merak konusu, eleştiri yapan herkes gerizekalı zaten, illa beğenmemiz gerekiyor.. birşeyi eleştirmek en doğal hak açıkçası, hani vardır ya zevkler ve renkler olayı..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...